Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.01.2018, 15:55   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Problem sa razglasom (mikserom) hitno

Pozdrav kolege, pre svega bih zeleo svima cestitati novu godinu i pozeleti puno zdravlja i uspeha u ovoj godini. Kako kolegama tako i koleginicama i svim ljudima dobre volje koji prate ovaj forum. Za mene je nova godina krenula malo baksuzno, ali se nadam da cu uz vasu pomoc resiti ovo sto me muci, pogotovo sto mi treba pomoc za veceras jel moram svirati reprizu. Koristim razglas dynacord pm 1000/1 i dve pasivne kutije dynacord corus evolution 12.2. Do sada sam odradio jedno 15ak tezgi sa tim sistemom i uvek bilo super. Sinoc se namestimo i krenemo kao neku tonsku probu kad ono sve prsti.... ne znam kako bi bolje to opisao... tacno se cuje kao prštanje na kutije pogotovo na vokalu... probao sam i da smanjim gain na mikrofon i sve sto mi je palo na pamet i nema pomoci... pevac koristi neki shure mikrofon mislim da je beta 58 ili u tom rangu. I pre smo jednom svirali bilo je malo probijanja ali ne ovakk strasno kao sinoc. Kad bacim pogled na miksetu sve ide u peak a mikseta nije pojacana ni do pola. Sa tim pevacem inace slabije radim pa nisam nikad ni obracao paznju ali znam da ovo nikako ne sme ovako da zvuci. Plasim se da ne riknu kutije a moram jos veceras odraditi to sto smo pogodili. Fora je u tome sto mi je neko jos izgleda cackao nesto na mikseti ekvilajzeri su bili skroz spusteni i ko zna sta je jos ispomerano, a ja se slabo razumem u podesavanje miksete i sad nemam pojma sta bi mogao uraditi da spasim stvar. Mislim da su kutije dobro povezane, uvek ih vezem na levi ulaz posto kontam da je desni za redno vezivanje. Ja bih vas zamolio ako moze neko ukratko da mi objasnj kako je najbolje podesiti miksetu za rad klavijatura/pevac u prostoriji koja moze ds primi oko 50ak ljudi sa normalnom akustikom. Neki uopsteni sablon kako podesiti parametre po kanalu i ekvilajzere na pm 1000 da se to cuje iole normalno. Ako moze do veceras posto mi je stvarno hitno. Hvala unapred svima
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2018, 16:18   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uff, baš ti nije dobro počela godina.
PM1000 imaju problema sa switcherima, to su oni gumbi za uključivanje/isključivanje master EQ ili Low Cut na mikrofonskim ulazima. Ako neki od njih probija (recimo ovaj na master EQ) onda se mogu događati ovakve distorzije. Međutim, ja bih prvo provjerio da smetnje ne radi neki od ulaznih signala. A razlog tome može biti neispravan kabl. Zato kreni po redu, stišaj sve osim recimo klavijature, i onda pojačavaj kanal po kanal.
Ili kreni od mikrofona pa redom dalje.
Bez obzira kakvo je podešavanje mixera trenutno, ono ne može biti uzrok distorzije.
Nema preporuke za dobar setup mixera, to ovisi o prostoru, kutijama ... Za početak isključi master EQ, ostavi 5-55 eff, visoke i duboke na mikrofonima stavi na 0, a srednji postavi u "uobičajenu" poziciju, (Khz na 1 sat, MID na 11 sati ).
Sumnjam da su obje kutije otišle istovremeno ali i to je moguće, ako imaš mogućnost, provjeri s nekim drugima.
casper je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2018, 16:52   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Casper na brzoj intervenciji... da je do miksera posumnjao sam zato sto sam u pauzama pustao pesme u mp3 preko usb na klavijaturi i kada ide pesma sve je ok, normalno se cuje nema nikakvog prstanja... moguce da je do kablova, to cu isproveravati, a probacu i ove druge savete sto si mi napisao. Probacu i izmenjati kanale da vidim da nije problem u ulazu. A reci mi Casper posto si dobar poznavalac materije, posto sam u situaciji "sta je tu je" ako ne uspem to resiti veceras, dali moze sta da se desi kutijama ako budemo i veceras radili tako nakaradno? Bojim se da mi ne riknu horne onda ce biti vise stete nego koristi. A ovaj pevac ima obicaj da peva agresivnije i ne zna bas najbolje da se kontrolise pa me strah. Nismo se mi ni sinoc pojacavali, otprilike je snaga bila na pola na masteru al vidim da se covek upinje, i nemoze drugacije, tako je navikao.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2018, 17:02   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neispravan signal može uzrokovati kvar na kutijama, pogotovo na visokotoncima.
Ako distorzije nema kada svira samo klavijatura, mislim na USB pod pauzom, onda je problem u nekom od mikrofonskih kanala. Switchere koje sam spomenuo probaj malo agresivnije par puta paliti i gasiti. Naravno, kada je mixer stišan. Na taj način ćeš ih malo "očistiti". To govorim iz iskustva jer sam imao isti problem.
Pojačavaj kanal po kanal i možda izoliraš onaj koji je u problemu pa ga onda nemoj koristiti.

Isto tako i kablovi mogu biti problem, ako ih imaš viška probaj zamjeniti jedan po jedan.
Sretno večeras.
casper je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2018, 17:33   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Casper jos jednom... kod klavijature se takodje javljala ta distorzija ali samo kad ukljucim neku boju sa problematicnim semplom pa u gornjim lagama sto je normalno... switchere cu probati malo razdrmati moguce da je stvarno kontakt zaprljan. Mozda ih povratim u zivot. Kablove imam samo za sebe moram videti sa kolegom da li ima jos jedan rezervni za mikrofon. Pa da probamo. A kanale cu svakako isprobati menjati pa da vidim da nije do toga. Valjda cu nekako zavrsiti veceras. Hvala ti na lepim zeljama
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2018, 17:43   #6
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Casper jos samo jedno pitanje... trebaju li ta dva switchera obavezno biti ukljucena i moze li se raditi bez njih?
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2018, 18:01   #7
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Može i bez njih. Međutim, bez obzira u kojem su statusu mogu stvarati probleme ako su neispravni.
casper je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2018, 18:23   #8
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Primio k znanju isprobacu sve varijante. Hvala Casper jos jednom na brzoj pomoci valjda cu nekako sastaviti jos veceras
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije