Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.04.2016, 14:35   #11
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pazi stvarno, evo sad sam pogledao, ne znam sto meni nije to izbacilo u pretragu...elem hvala za info Nego sad mi recite ako se malo bolje razumete koji uzeti od ova dva: da li m10 lxe. ili ac 210 e? Razlika je 2000 din, nije mnogo, ovaj ac 210 je skuplji, a po specifikacijama.koje citam on ima sve.te njihove silne.zastiteMP, EVS, LIFT itd, a m10 ima valjda samo ovaj SMP, nisam siguran...s druge strane vidim da ovaj ac210e preporucuju za plazme, lcd i sl, dok je m10 rack verzija i preporucuju i za live i za recording...pa sad nisam siguran koji uzeti...narucujem jedan obavezno, samo ako se malo bolje razumete, opravite me, koji naruciti hvala i pozdrav

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
i zaboravih da pitam, jel ove spravice imaju zastitu od ovoga sto se meni desili za vikend, ubi me struja jer likovi nemaju uzemljenje u lokalu? jer mogu i to da sprece? hvala i pozz

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Promijenjeno od Milan$ (18.04.2016 u 14:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 15:27   #12
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja bih voleo da nam neki električar, elektroničar ili neko ko se stvarno razume, objasni šta to sve može da se pegla kod struje mada je to možda za novu temu....
A što se uzemljenja tiče....ja sam par puta u takvim situacijama rešavao to sa najlonom sa kutije cigara...samo ubodeš utikač u zid kroz celofan i tako ukloniš uzemljenje jer često bude na toj liniji još nekih uređaja koji se prazne na to uzemljenje a koje ne odlazi nigde nego nama kroz razglas....

NE kroz onaj alu papir iz kutije nego Foliju sa spoljne strane kutije cigara....
splendid je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 15:37   #13
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pa cek na taj nacin eliminises skroz uzemljenje, i onda moze da se.desi ovo sto se meni desilo za vikend, da u slucaju katkog spoja ili strujnog udara, struja zavrsi u muzicare, mesto u zemlju ja bih ipak probao ovog furmana, samo da resimo koji model

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 15:50   #14
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa mislim da furman ne može da napravi uzemljenje ako je uzemljenje loše ili ne postoji...a to pražnjenje koje mi osetimo mislim da je pre od nekih drugih uređaja u objektu koji su na istom uzemljenju a to uzemljenje ne ide van objekta...
splendid je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 15:58   #15
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ma dobro, nek bar sredi smetnje u mrezi, da bar zvuk bude.dobar, da ne moram i o tome da mu mislim sad...korektor koji trenutno koristim ima neke zastite od strujnog udara i sl. tako da.bi kombinacija furman i neki klasican korektor trebalo da resi vecinu nasih problema...

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
Nego, stvarno ima li neki elektronicar na forumu, da.nam razresi dilemu, koji bi model za nase potrebe bio najbolji? hvala i pozz

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Promijenjeno od Milan$ (18.04.2016 u 16:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 16:53   #16
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni taj Furman deluje ok....a što se tiče snage nije to malo...ako ti treba više, po meni je bolje uzeti dva Furmana jer taj jedan korektor ne znam kako bi spojio sa Furmanom...ja sam moj korektor koji je mislim do 5kw opterećenja platio negde oko 250-300e što je otprilike kao dva ta što ih gledaš a taman je tako i snaga negde....

Nego.....oće'l neko stručniji od nas da zaradi koje 'ladno pivo dok mi nismo napravili neki belaj...???...
splendid je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 16:57   #17
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pa ne bih vezivao sve preko furmana, vezao bih mixer, klavijaturu, i gitaristin procesor za gitaru, ostalo ide direktno iz korektora, kazem moj korektor se do sada dobro pokazao za aktivne kutije, tako da je to to, mi radimo aranzersku svirku, daklem mixer, klavijature i procesor za gitaru, mislim da je za to ovaj furman i vise nego dovoljan..pozz
Dodato:
izgleda da u artistu imaju samo m10 model sa ovim lampama za reck, a on i je i skuplji oko 15-20 evrica, mada meni te lampice ne trebaju, jer nemam reck, samo mixer nazvacu ih da vidim sta ce reci, sajt im je cesto neazuran, pa mozda ima i ovaj model bez lampica
Dodato:
i opet ja...na netu sam nasao da je ukupni kapacitet furmana m10 oko 2400 wati, tako da mozda cak mogu da uklopim i ceo moj sistem u njega...jer cisto sumnjam da cela oprema ima preko 2000 wati - pa3x, presonus 16.0.2, dve kutije jbl prx 615m, i dodao bih gitaristin procesor u sve to...trebalo bi da to obskrbi ovaj jedan furman m19, mada preracunacemo
Dodato:
evo izracunah nekako na osnovu specifikacija snagu u watima..elem pa3 trosi 30 wati, presonus 100 wati, jedna kutija jbl trosi 600 wati, sto bi ukupno bilo zajedno sa procesorom za gitaru celih 1400 wati...sto znaci da tu ima dovoljno viska prostora...medjutim problem je amperaza kako vidim...ukupan kapacitet furmana m10 je 10 ampera, a jedna kutija jbl vuce 5 ampera, tako da bi samo kutije "pojele" tu struju iz furmana, tako da to otpada...ali zato nase najcesce svirke jesu ili bez zvucnika ili samo sa jednim za monitoring, i tu bi sve mogao da vezem na furmana, bez potrebe da iznosim i korektor, a kad koristimo obe kutije ili neko iznajmljeno vece ozvucenje, onda kutije na korektor, ostali svi instrumenti preko furmana i to je to..bar mislim

Promijenjeno od Milan$ (18.04.2016 u 17:29 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 22:12   #18
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja koristim 16.0.2 vec 2.5 godine i nikad nikakvi problemi... Mislim da bi trebalo mixer da odneses mozda kod Mustanga ili tako negde, da se pogleda, nisam nikad primetio da je mixer iole osetljiv na losu struju,a radio sam i na mestima sa korektorom gde je struja uzas,i nikad nikakve anomalije.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2016, 00:06   #19
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja ga koristim 2 godine, i nisam imao nikad problema s njim oko bugova, zamrzavanja i slicno, citam po stranim forumima da se cesto desava ljudima da im output signal opada vise puta u toku svirke, i slicno, ja takva iskustva nisam imao, ali problem sa.strujom definitivno postoji, naslucivao sam ranije, a sad za vikend.sam.se.konacno uverio, kao sto rekoh, kad smo promenili izvor napajanja, kao da sam progledao u momentu...signal ne opada, jednostavno zvuk je najjednostavnije prstav, basa ima, ali je nekako nedefinisan, ne umem to da opisem, i cim smo promenili steker za struju sve je isplivalo milina, narocito se culo u prvom delu svirke kako gitaristi zvoni gitara, a vokali su tako prstali na slovo "S" kao da sam im odvrnuo visoke do maximuma...cim smo promenili napajanje sve je.doslo na svoje.mesto...definitivno je do struje, e sad da li nesto zeza u mixeru kod njegovog napajanja ili je struja toliko bila losa jbm li ga, ali jedno je sigurno - struja nas.je dobro oprlila to vece, tako da je.sigurno da je.struja bila losa, a koliko to sad.u stvari treba da.utice.na.zvuk mixera, jbm li ga iskreno...pricam s ljudima, citam po forumima, neki imaju slicna iskustva, neki nemaju problema, jbm li ga...ako ga odnesem kod mustanga, kako coveku da.manifestujem kvar kad sve.radi , i ako je dobra.struja , on nece.nista primetiti da lose.funkcionise, jbm li ga, nisam pametan...mozda da promenim mixer?

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Promijenjeno od Milan$ (19.04.2016 u 00:10 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2016, 08:47   #20
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Možda je do kutija...ne do mixera...???
splendid je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije