Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.01.2012, 23:49   #1
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Roland edirol m10dx

Stigao juce,rekao bih da je dobra sprava.
Za sada je prosla sobno testiranje,mislim da cu koristiti Power comp 2 na mirofonima i finalizer 2 na celokupnom miksu,efekte cu da povucem sa Pa2x bar za sada jer nemam prostorne uslove da bih podesio interni efekat.
Sta vi kazete,koristi li je neko od forumasa?
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2012, 04:11   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne mozes ni da sanjas koliko ce zadovoljstva da ti pricini taj Edirolov miksercic. Mali ali prgav k'o leptir.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2012, 16:50   #3
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nadam se da hoce.
Kako si ti podesio tvoj miks?Mislim na Cosm,Finalize i efekat.
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2012, 22:45   #4
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

zna li neko kolko vrijede ovakvi mixeri,ja sam dobio da probam roland vm3100pro,dosta slican ovom malo samo veci ali ima 2 efekta koji se cine pravo dobri,malo mi je komplikovan za rad posle yamahe ali mislim da bi se mogao navic kad pogledam koliko je mali,i muci me to sto za mikrofon moram skoro do kraja gain odvrnut,ne mogu da skontam ima li negdje nesto da se pokrene jos,pravo slab signal obicnog kablovskog mikrofona sm58
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2012, 19:51   #5
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam priliku da probam vm3100pro tvrdim da je to odlican mikser mislim da ces biti zadovoljan, nadji nekog ko ga vec ima pa da ti malo pomogne oko podesavanja.
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2012, 19:29   #6
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzit imas li vremena,volje..... da malo napises nesto o Roland edirolu m10dx?
Dosta korisnih stvari sam procitao u tvojim postovima,
mnogo ti hvala za sve sto pises.
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2012, 01:19   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemam ni vremena a ni volje. Ova djeca mi bas ne daju mira... hahahaha. Dule, dobar mikser si nabavio za male pare. A sto je dobar ? Dobio si digitalni mikser i audio kartu u jednom uredjaju. Kao audio interface se m10dx moze dosta dobro iskoristiti a jedini manko, kao i kod svih ostalih Rolandovih-Edirolovih interfacea je jos uvijek malo "nespretan" driver koji se uz to ne moze pohvaliti bas nekom posebnom brzinom (malim latencama). Medjutim, to postaje sve bolje u posljednje vrijeme pa je za nadati se da ce uskoro i Roland igrati u najvisoj klasi i po ovom pitanju. Daleko vaznije su osobine m10dx kao miksera a one su bas kako valja kad se uzme u obzir njegova cijena a i dimenzije. Svasta nesta je Roland tu natrpao. Sad mi je bas krivo sto nisam kopirao sve sto sam pisao jednom clanu foruma (Vuletu) u vezi sa m10dx na PP svojevremeno, pa cu morati sad tebi sve iznova da pisem. Nema potrebe da ti pisem specifikacije miksera posto ga vec imas pa ti je to vjerovatno sve poznato. Inace m10dx ima dosta funkcija sa Rolandovog digitalnog tata-miksera iz kategorije USB kompaktnih miksera (m16dx). U sustini sve one najbitnije. Svi efekti, kako insert, tako i centralni pa i master efekti su dobrog kvaliteta. Tu je on za klasu iznad analognih miksera sa efektima iz srednjeg cjenovnog ranga... ama rekao bih i dvije klase iznad. Ona dva mikrofonska predpojacala koja ima, su po kvalitetu dosta bolja od, recimo onih na M-Audio interfaceima, neutralnija su i ne "boje" signal. Jedna od najinteresantnijih funkcija na m10dx je Room Acoustic Control koji mozes efektno da upotrijebis za analizu prostora u kojem radis (pomocu ugradjenog mikrofona u m10dx) i u isto vrijeme da automatski kompenzujes eventualne vece nedostatke ili nepogodnosti tog prostora sto kasnije dosta olaksava miks. Ovo naravno nije univerzalni svemoguci alat ali moze biti od velike pomoci. Ovdje se radi o jednom specijalnom i automatizovanom 16-Band grafickom EQ koji upravljan signalom sa tog ugradjenog mikrofona "cuje" kako se treba podesiti to jest, koje frekventne opsege treba korigovati. Ti mozes poslije obavljene analize i sam dodatno korigovati pojedine Bandove. Mikrofonski kanali imaju insert efekte u koje spadaju razni tipovi kompresora koji se po parametrima nesto razlikuju od konvencionalnih kompresora ali su veoma efektni, a osim njih i jedan Enhancer. Vjerovatno ces upotrebljavati te mikrofonske ulaze za pjevacke vokale pa je za tebe posebno interesantan Power Cmp2. Narration je dobar recimo za radio spikera, Power Cmp1 za slabasne sounde kojima treba dati snage i sirine, Power Cmp3 za zicane instrumente, posebno za akusticnu gitaru i Vocal Enhancer za govornike na bini (one sto uzimaju pare muzicarima i uvjereni su da se bez njih ne moze). Jedan od najbitnijih efekata kod m10dx je Finalize koji je u stvari jedan vrlo efektni master multiband kompresor i bez koga bi ovaj mikser bio bar za trecinu manje vrijedan. Finalize ima dosta peseta a ti probaj kao prvi Final 1 a pokusaj i sa Final 4 kao polaznim vrijednostima. Hall kod m10dx je vrlo pristojnog kvaliteta i tu ces vec sam znati koji ti hall najvise odgovara, jednostavno probaj. Kao i svaki posteni digitalni mikser, tako i m10dx ima mogucnost memorisanja scena (8 komada) pa mozes uvijek nanovo pozvati neki miks koji si vec uradio. Nedostataka ima kod m10dx ali su oni dosta marginalnog karaktera. Najvise bih zamjerio Rolandu sto nije ugradio dva Send efekta a mogli su bar za dva mikrofonska kanala staviti 4-Band Full Parametric EQ, mada se i sa ovim 3-Band EQom sa parametricnim mid Bandom moze u sustini posteno odraditi vokal. Ovo bi ti bilo ukratko o ovom mikseru, a ako imas pitanja u vezi sa pojedinim funkcijama ili nekim specijalnim podesavanjima... pucaj.

Promijenjeno od tranzit (23.03.2012 u 01:20 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2012, 20:17   #8
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo konkretno pitanje,da li treba i sta menjati u Insert FX i Finalize ili ostaviti fabricku postavku?
Ovo mi je prvi digitalni mikser
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2012, 09:43   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prvo mi reci kakav ti je setup, to jest sta je prikljuceno na kanale miksera i da li upotrebljavas mikser za live ili za studio rad.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2012, 19:16   #10
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mikser upotrebljavam za live,dva mikrofona shure beta 58 i aranzer pa2x sa kog koristim efekte.
Zaboravih da napisem da uglavnom radim na RCF 325A
Dule Va je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije