Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.03.2024, 23:38   #21
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Huuuh,pomalo mi sad' zivci skacu 🤨😁
Probao varijantu sa 1+2 umesto L+R
ista slika osim sto sve izlazi "suvo" jer je tako i predvidjeno.
A sto se tice predloga i izlaza za slusalice,nema potrebe za tim jer kao sto rekoh,jedan RST kabel iz L-OUT ili iz R-OUT klavijatire u kanal 7 (7/8) i ton je na obe strane
spale je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2024, 10:38   #22
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo izvlacenje banane na pola (izlaz za slusalice) i dobijanje zvuka na obe slusalice moze znaciti da si izvukao TRS negde na pola, pa konektor dohvata jedan kanal za obe slusalice, sto ne znaci da je stereo.
U uputstvu za upotrebu Pa3x stoji da su oba izlaza mono (L ili R) kada se prikaci jedan kabal (sto znaci da sve sto je smiksano stereo, izlazi kao L+R, mono, kroz jedan izlaz), a da pri prikacinjanju oba kanala bude stereo. Opet, vuce mi sumnju da jedan od stereo kanala ne dolazi, iz nekog razloga.
Prikaci jedan izlaz (jednim kablom iz pa3x) na miksetu. Izaberi jednu solo boju. Idi u mikser za PAN, pa sviraj tu boju i probaj da li se cuje ta boja na razglasu ako PAN za tu boju postavis skroz u levo, i isto, probaj da li se cuje kad postavis PAN skroz u desno.
Morison je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2024, 18:22   #23
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala vam svima koji mi pomazete da resim ovaj "slucaj".Kolega Morison,probao sam tvoj predlog (mada mislim da sam to vec spominjao).Spojio PA3X sa mikserom jednom TRS kablom.Iz L OUT U prvi kanal miksera.Ton ide na obe strane.Cuje se u kutiji,promenim izlaz na mikseru takodje, ton se cuje.Panorama takodje radi."Baca" ton na onu stranu na koju je okrenuta panorama.I ritam sekcija i solo boje.
Dodato:
Idem iz pocetka.
Odoh sutra da kupim dva nova TRS kabla.
U stvari,da li pod obavezno kablovi za vezu PA3X sa razglasom moraju biti sa TRS bananama ?

Promijenjeno od spale (03.03.2024 u 18:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
spale je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2024, 21:10   #24
Vux
Vredan član društva
 
Vux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2012
Mjesto: Las Vegas, Nevada
Godina: 31
Postovi: 279
Downloads: 83
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 41 puta u 40 Postova
Instrumenti: Korg PA3X-76
Interesi: IT
Vux ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne moraju biti TRS, ali manual od pa3x preporucuje TRS, i bice kvalitetniji signal bez smetnji
Vux je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2024, 08:26   #25
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozda nisam bas najjasnije rekao (u zurbi)...Ovde sam mislio da ides u mikser na klavijaturi, i podesis jednu boju prvo skroz levo, pa zatim skroz desno:

"Prikaci jedan izlaz (jednim kablom iz pa3x) na miksetu. Izaberi jednu solo boju. Idi u mikser za PAN (dodato: na PA3x, u mikser klavijature za tu solo boju), pa sviraj tu boju i probaj da li se cuje ta boja na razglasu ako PAN za tu boju postavis skroz u levo, i isto, probaj da li se cuje kad postavis PAN skroz u desno."

Pa javi sta se desava.
Morison je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2024, 08:43   #26
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vux Pokaži Post
Ne moraju biti TRS, ali manual od pa3x preporucuje TRS, i bice kvalitetniji signal bez smetnji
Napomenuo bih da je tacno da sa TRS vezom (balansiranom) dobijamo zvuk koji je manje podlozan smetnji, ali takodje ovde smo podlozniji nekim mogucim greskama.
Kabal koji treba koristiti za TRS balansiranu vezu treba biti kao na slici, koju sam postavio, inace nema smisla. Treba da ima 2 zice u sredini, i shield okolo. Kao i mikrofonski kabal. Da sada ne objasnjavam tehnologiju kako to funkcionise. Ali, ukratko, "masa" u sredini, i "masa" okolo se salju iz uredjaja u obrnutoj fazi, kada dodje do miksera, te dve faze se sabiraju i trebaju dati gotovo potpuno cist signal. Po meni, to je potreba samo za snimanje u studiju, na primer. Za svirke, gde mnogi elementi u nizu vec daju neki sum-nema puno smisla. Lakse je ici sa klasnicim TS (mono) kablom u TS ulaz na mikseti.
Sledeci uslov, ako i imamo pravi kabal, je da mikseta ima na sebi banana ulaz gde pise Balanced/unbalanced (da podrzava balansiranu vezu).
Grafički Fajlovi
File Type: jpg XLR-BULK-250_250x250_View1.jpg (15,7 KB, 51x skinuto)
Highslide JS
Morison je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2024, 19:53   #27
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nisam iscitao temu do kraja, ali moze biti i da postoji hladan lem na ploci sa izlazima na pa3...imao sam tih problema i na pa3 i na pa4, vise puta prelemljivao izlaze, jer se desavalo, da nekad L ili R uopste ne rade, ili da prekidaju kad malo pomeris kabli, ili u toku svirke samo prestane da radi jedan kanal, i onda se cuje zvuk samo na jednoj strani...probaj i to, da iskljucis tu mogucnost, znaci probaj posebno samo L kanal u neki kanal na mixer, pa posebno samo R da vidis jel ima zvuka..ako nema u jednom od tih slucaja vrlo je moguce da postoji hladan lem na klavijaturi i da treba prelemljivanje, sto nije iskljuceno, s obzirom da je sada pa3 sada klavijatura stara vec 12,13 godina..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2024, 20:10   #28
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo i mene sa informacijama,
Pazljivo sam opet procitao sve vase predloge i sugestije i krenuo u iz pocetka sa eliminacijom mogucih problema.U tome mi je dosta pomogao i kolega Sinisa sa foruma (inace serviser klaviajtura i opreme).Elem ustanovio sam da je "feler" do izlaza na klavijaturi.Raznim eksperimentisanjem sam dosao do situacije kada su oba kabla prikljucena malo mrdnuo jedan od njih (L out) i ton se izjednacio odnosno ton je bio isti na obe starne razglasa.Klavijatura je bila povezana sa dva kabla u dva ulaza na mikseti sa pomerenim panoramama skroz ulevo i udesno.Otvorio sam klavijaturu i video da fali jedan vijak koji drzi kompletnu plocu sa OUT-ima za sasiju i da su kontakti na svakom OUT-u dosta prljavi (zamasceni).Pricvrstio plocu dodatnim vijkom,sve kontakte -klackalice na izlazima polako pojedinacno ocistio WD-om (ne znam da li je to dobro za izlaze) ali kada sam sve vratio,sve je radilo.
Pokusao malo da mrdnem dzekove, nema prekida.Ne znam da li je dugorocno resenje ali eto,nekako, uz vasu veliku pomoc, problem je (bar za sada) resen.
Hvala svima jos jednom !!

Promijenjeno od spale (06.03.2024 u 20:13 sati)
spale je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2024, 00:44   #29
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 544
Uploads: 17
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Serviser ti je dobro rekao .....jedino nije dobro koristiti WD ....i ako se koristi treba se dobro pobrisati i posušiti , jer on nagriza ploču .....i još ti je serviser trebao preporučiti korištenje gumu iz gaća sa kojom ćeš kablove pričvrstiti za stalak, jer oni prave pritisak na izlaze i samu ploču....

Promijenjeno od tdamir66 (07.03.2024 u 00:47 sati)
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2024, 00:54   #30
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tdamir66,
Kolega Sinisa (serviser) nije sugerisao koriscenje WD-a.Ja na svoju ruku 🫢.Ali dobro sam obrisao i osusio.Valjda nece biti problema sa te strane.A fazon gume i slabljenja pritiska kablova,ja obicno kablove provucem na stalak pa ne prave pritisak.
spale je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije