Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju vec pomenute, ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.08.2024, 19:57   #1
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 34
Postovi: 138
Downloads: 285
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 7, Yamaha Genos, Yamaha Tyros5, Korg Kronos X 61, Kurzweil PC3 76
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Akai mpc key 61

Pozdrav ekipa.

Ima li još ljudi koji su primjetili ovu klavijaturu?
Ima dosta pros&cons na YouTubeu, kao i prezentacija. Upratio sam da ima i nekakvih bugova, a jedan od problema je i spor procesor koji neko vrijeme učitava patch; zanemarivo za studio, ali beskorisno za live. Dolazi sa diskom od 32 Gb i RAM-om od 4 Gb. RAM dijeli sa OS-om.
Jel netko vidio tu klavijaturu i probao negdje u trgovini ili eventualno iz nekakve znatiželje kupio da nam može pokoje slovo napisati?
korg_man je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2024, 01:22   #2
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.696
Downloads: 1322
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage M7, MODX8, P115, Mainstage, NI Komplete, Korg PA500, Casio itd...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam razmisljao dali mi se ova klavijatura ikako uklapa u setup i sa obzirom na tome da je ima u izlogu u Skymusic u Skoplje, jednom sam bio da je probam. (cak mislim da stoji jos uvjek neprodata).

Utisci... generalno klavijatura je odlicna, kvalitetni zvuci, dobar dizajn, kontrole itn... ali je malo tesko naci segment u koji vredi kupiti bash ovu klavijaturu. Ako je za studio, daleko je bolje pare uloziti u Native Instruments, Arturia, Korg software. Ako je za live onda ima daleko bolji izbor od Korg, Yamaha, Roland, nego li od AKAI...
Prvo to sto je spora, ucitavanje zvukova je slicno na principa VST, izaberes koji engine hoces, pa ona loadira taj, pa zatim sviras ali za Live svirke je to veoma neprakticno a bojim se da mozda sa neki update OSa ne postane i jos sporije. Drugo operativnost je vise nakloneta prema studijski rad nego li prema live svirke, cak i fabricki sadrzaj je malo chudan... akusticni pijano nije mi se svideo (mozda ima i malo bolji a ja da nisam nasao).
I ostaje da su mozda target vise Rap/Trap producenti nego li muzicar.
Jedino ako vec imas dobar software za studio, pa hoces malo hardware za promenu... mada ako je za synthove ja pre bih otisao prema ASM Hydrasynth...

Promijenjeno od Ace (21.08.2024 u 01:24 sati)
Ace je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije