Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Pojačala

Pojačala Ono što vam je potrebno da dobijete snagu

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.11.2012, 10:39   #31
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako kupis snagas onda nema potrebe da vuces sa sobom i mexetu sa snagom (veca je, teza i mnogo vise struje trosi od mixete bez snage )
Ako si naviko na zvuk PMa uzmes u tom slucaju CMS 1000 i ne razmisljas puno
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 23.11.2012, 11:02   #32
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Minicevac
Ja sam iskreno mislio da je taj zx 3 cudo od kutije, kad ono "niđe zeve" što bi mi rekli, cijenom je skoro ista kao i zx4, ali nema db-a u full range-u. Vjerujem da u kombinaciji sa basovima razvaljuje.
Sto se tice zx4, srednja klasa zvucnika, ali itekako treba pustiti 550-600w da bi ona tek proradila, to sam se osvjedocio jucer.
Iskreno za sada sam zadovoljan kombinacijom xti4000 i ZX4.
@Neshatomic
Ja bas nisam stekao dojam da nema visokih i da mutavo radi, meni vise fali basa, ali opet se sve to moze doraditi na mikseti...
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 23.11.2012, 11:28   #33
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od mirandess Pokaži Post
@Minicevac

Sto se tice zx4, srednja klasa zvucnika, ali itekako treba pustiti 550-600w da bi ona tek proradila, to sam se osvjedocio jucer.
Iskreno za sada sam zadovoljan kombinacijom xti4000 i ZX4.
Vidi taj xti 4000 daleko od toga da ima 2x1200w na 4 oma to da znas.
Njegova realna maximalna snaga je 920w! Toliko je izmereno da moze maximalno da izbaci ,a to sto se vodi na 1200w je nesto drugo.
E sad 920w na 4 oma je u maximalnom rezimu u punom piku,dakle ako ga nisi rokao u pun pik ,a verovatno nisi ,onda ti on nije izbacivao vise od 800w po kanalu na 4 oma .Znaci svaka zx4 je dobila po 400w .
To je i fabricka preporuka za snagu pojacala za ZX4 (400w) .
Ti si napravio da kazemo idealan odnos pojacalo - kutije ,ali ako smo dosli do zakljucka da je xti 4000 idelan za zx4 koje su mnogo slabije od zx3 onda je sasvim jasno da on zx3 ne moze da potera kako treba.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od mirandess Pokaži Post
Ja bas nisam stekao dojam da nema visokih i da mutavo radi, meni vise fali basa, ali opet se sve to moze doraditi na mikseti...
Zx4 sama po sebi ima dosta visokih,pa taj manjak visokih kog XTI 4000 i ne dodje toliko do izrazaja ,ali na nekim kutijama koje imaju malo losije visoke npr RCF art 325 se taj nedostatak visokih kod xti 4000 itekako primeti

pozz

Promijenjeno od neshatomic (23.11.2012 u 11:32 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 23.11.2012, 11:50   #34
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

aha, meni rekose da se smije 700w gurnuti na kutije pri tome da ne smije biti nikakvih izoblicenja jer bi to kutije spalilo... Ne znam, ja sam stvarno zadovoljan sa pojacalom. Jos moram samo odraditi tu skretnicu (kada budem basove uzimao) i te sitnice, ali to cu kada budem imao vremena za sada je DSP off Pozz nesha.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 23.11.2012, 12:48   #35
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja sam skontao da ce tip uzet pojacalo za 4 x zx3 a powermate mu treba da potjera po potrebi 2 x zx4,pa mu zato treba powermate,inace pasivni mix dovoljan,od pasivnih ima izbor alen&heat nisu veliki a super rade,meni licno se svidjaju digitalni mixeri a danas ima izbora
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 23.11.2012, 15:48   #36
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tako je ella,u pravu si,dakle snagas za zx-3 a mikseta za zx-4...po potrebi...a pitanje sam postavio misleci na kvalitet tona koji cu dobiti sa pm i snagasem na zx-3...shvatio sam da cu dobiti to sto sam inace dobijao na pm...za nijansu kvalitetnije i bolje jer snagas ima snage za razliku od pm koji se nekako pomalo mucio dok je gurao zx-4...a i uostalom sve je stvar ukusa i navike,tako da jedni hvale pm drugi ga kude,za neke je nezamenljiv za neke totalno bezvredan...
Dodato:
Danas sam kupio CROWN CTs 3000...sutra idem da ga isprobam i uporedim sa drugim snagasima kod neshetomica...javljam utiske i ocene...

Promijenjeno od vane1 (27.11.2012 u 00:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2012, 19:39   #37
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cestitam na kupovini ,da te dugo sluzi i da se otplati.Definitivno nisi pogresio u izboru !

Utiske prepustam tebi da izneses

pozdrav
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2012, 19:44   #38
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala druze najlepse...i danasnji test me je ostavio bez daha i bez reci...hvala tebi Neso na svemu i na testu koji smo danas odradili kod tebe,i na strpljenu i na utrosenom vremenu...POZZZZ
vane1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije