Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 06.08.2013, 22:40   #1
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Lächeln Da li pusite cigarete?

Danas sam razmisljao pred svirku o cigaretama i koliko to utice na pevanje i koliko mi smeta pa sam dosao na ideju da vidim sta drugari sa foruma misle o tome?

Dakle, da li pusite cigarete i koje? Ja se vec vise od godinu dana se trujem Marlborom Gold, iskreno pocinje da mi smeta i pored zdravog zivota...
EmirTotic je offline  
Star 06.08.2013, 22:52   #2
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ZAKLETI NEPUŠAČ !!! Ako nesto na ovom svetu mrzim to su cigarete i sve vezano za to.

Desi se jednom ,dva puta u toku godine da sviram negde gde je zabranjeno pusenje u celom objektu i te dane uzimam za slavu
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline  
Star 06.08.2013, 23:00   #3
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako mozes da bacis to sranje, bacaj. Sto se pjevanja tice, tu nemaj brige, cigarete nece upropastiti nikoga ko zna da pjeva, niti ce nepusac odjednom znati da pjeva. Licno pusim vec preko 40 godina i nemam nikakvih problema ni sa pjevanjem, ni sa zdravljem. Pusim ove nove "zdrave" cigarete bez hemijskih dodataka (American Spirit). Obimna medicinska istrazivanja su pokazala da kojekakve rakove pluca i ostalog, kod pusaca izazivaju iskljucivo upravo te dodatne hemijske supstance (aromati) koje proizvodjaci stavljaju u svoje brendove radi brzeg navikavanja potrosaca bas na odredjenu marku cigareta. Ovo se treba uzeti sa rezervom, kao i sve sto se ikada napisalo u vezi sa stetnosti pusenja. Mogao bih ti napisati citavu studiju o beskrupuloznim lazima i prevarama i proizvodjaca i medicine i farmacije na ovom polju ali mislim da ce i ovo biti dosta. Sva kampanja o "velikoj" stetnosti duhana je u sustini jedan veliki biznis najvece i najmocnije mafije na svijetu, farmacije. Ti uradi onako kako mislis da je najbolje za tebe, tad ces biti najsretniji a sve price ostavi po strani jer su uglavnom vrlo daleko od istine.
tranzit je offline  
Star 06.08.2013, 23:20   #4
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pusim winston red 100s i hvala Bogu, ne fali mi nista

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline  
Star 06.08.2013, 23:31   #5
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve je za ljude sto se kaze, inace ne pusim niti cu ikad ali da sam pusac pokusao bih da gledam sebe sa strane, da zamislim sebe kako pusim i onda bih se zapitao: covece sta radis ti?, gutas dim?! Trujes sebe i ljude oko sebe, stan i stvari ti smrde na cigare, bacas pare na cistu glupost, ima li tu trunke zdravog razuma... a ljudi se tese, kazu pa to je porok, ne mogu ja to da ostavim. Nije pusenje porok vec losa navika. Hoces da kazes da nemas dovoljno jak karakter da ne mozes da ispravis jednu losu naviku. (naravno ovo se odnosi na ljude koji kao kenjkaju "jao hocu da ostavim pusenje al ne mogu"... a imam takve drugare). Moj cale se jedno jutro zakasljao, jedva se povratio i samo je rekao, od danas vise ne pusim i ostavio je.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline  
Star 06.08.2013, 23:35   #6
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Ja sam trenutno na čistom domaćem duhanu...Prije toga sam često pušio Drinu Gold ili običnu, Code Blue, one nove Chesterfield, Marlboro, ali kad sam počeo sa duhanom, sve ove cigarete su mi postale jedno veliko smeće, baš zbog katrana i kojekakvih supstanci kojim prskaju cigarete.
harepa50 je offline  
Star 07.08.2013, 02:02   #7
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znaci Hare ti si pravi meraklija nema sta, srolas i uzivas. Nisam probao to nikad, kad se vidimo opet negde moram probati to.

Ne znam Tranzit, sve te price da duvan izaziva toliko losih stvari je sumnjiva, svakako je stetan tu nema sumnje, ali izgleda da sve za sta ne mogu u medicini da nadju razlog pripisuju to duvanu. A sto se pevanja tice, desavalo mi se ponekad ako uzmem Davidoff skroz beli da mi se osusi grlo i ne mogu da pevam bez flase vode pored.
EmirTotic je offline  
Star 07.08.2013, 02:24   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da su price laz i puka budalastina za koju ne postoje nikakvi, plauzibilni dokazi i argumenti, a dosadile su vise i Bogu i narodu, a siguran sam da su i ljekari sami sebi smijesni sa tim pricama. Price se pricaju, ljudi i dalje puse ili ne puse... ali samo je jedna istina, pusio ne pusio, na kraju si svakako popusio.
tranzit je offline  
Star 07.08.2013, 02:30   #9
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pusio sam nekih 15 godina kao "chifut" i evo vec peta godina ne palim... Odluku da prestanem je inicirala moja trgodisnja cerka kad mi je jednom prilikom, videvsi me sa cigaretom, rekla "tata, ti ces da umres od cigara..." Sto je u meni pobudilo lavinu razmisljanja.

Mimo toga, poceo sam strasno da kasljem, pogotovo nocu. Ujutru kad bih ustao osecao sam kao da su mi pluca izgorela od silnih cigareta ali nisam bas mogao da se odreknem tog "zadovoljstva" tek tako. Slucajno sam saznao za tablete zvane "Champix" od nekih prijatelja i prvom prilikom pitao doktorku za njih. Rekla mi je ako si ovisnik, pomoci ce, ako pusis samo onako iz navike, nece pomoci.

Uzeo sam i krenuo redom po jednu ujutru i navece. Posle dve nedelje sam primetio da pusim samo kad vidim da je neko drugi zapalio a u medjuvremenu se i ne setim cigarete. Trece nedelje sam odlucio, kad je vec tako, da pokusam da ne palim nikako. Bilo je nezgodno prvih 4-5 dana jer nisam znao sta cu s rukama kad bi sedeo negde gde svi puse uz kafu, pivu itd, ali je proslo.
Tablete sam i dalje nastavio da trosim sve do kraja (4 meseca)
Sad mogu slobodno reci da se osecam kao da nikad nisam zapalio u zivotu i nemam ni jedan promil zelje za cigaretom. O tomo koliko se fizicki bolje osecam necu ni da pisem...
sale_band je offline  
Star 07.08.2013, 02:32   #10
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Hahaha Tranzit, odlično rečeno i to je nepobitna istina.
A ko nije aktivni pušač, u većini situacija je pasivni, pa mu to dođe na isto.

Emire, moraš probati, puno je čistiji od cigarete, jer nije prskan ničim, i samim tim manje štetan. Razlika ogromna. Na pijaci je kila duhana 6€, pa vidi koliko je ekonomičnije, samo treba ubosti dobar, da ne smrdi itd. Evo ja sam ubo baš dobar, još ima sladak okus neki, bar merak, i samo taj uzimam. Imaš i na trafikama bar ovdje po 250g se prodaju ali su skuplji. I meni se suši grlo koja god cigareta da je u pitanju, ne znam zašto. Zapalio sam neki dan Davidoff i to baš mislim da je bio bijeli, nije da je on nešto jak i to, ali me to oborilo toliko da sam htio zaspati...
harepa50 je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije