Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.07.2012, 13:47   #31
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajde da se vratimo na temu...

Interesuje me da li koristite nekakvo merilo prilikom levelisanja, npr. Neki VU metar ili slicno i po kom principu??
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2012, 14:01   #32
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja licno toliko nisam "zastranio" :-) dovoljno mi je da se oslanjam na monitore i na sluh.

Sent from Ttalk
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2012, 14:08   #33
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma znam sta mislis, ali, ko pita ne skita...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2012, 00:32   #34
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sluh i konstantno poredjenje sa referentnim ritmom treba da ti bude osnovno mjerilo, opet s tim da dobro poznajes te monitore na kojima to radis. VU metri i Analizeri mogu da pomognu ali i debelo da prevare ako ne poznajes dovoljno metodu kontrole sa njima.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.07.2012, 02:08   #35
salelive
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2008
Postovi: 17
Downloads: 194
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
salelive befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mozda pomogne kolegi,ja kroz sve ritmove provlacim isti bass,i koristim samo tri seta bubnja JV drum kit,moj drum kit sa dva razlicita dobosa dok im je noga bas bubnja ista i techno drum kit,tako da uglavnom dobijem onaj zvuk koji zelim kad se radi na razlicitim razglasima,lakse je nastimati aranzer kad je isti bas bubnja i bass gitara u svim ritmovima.pozdrav
salelive je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2012, 18:05   #36
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da pitam nesto..posto nisam bas vican oko stelovanja EQ za trake ritma,i njohovih frekfencija,tj uvek ili preteram ili mi manjkaju,a to cujem tek kad odem na svirku,mogu li preko nekog analizera da dobijem relativno sto ispeglaniji odnos u ritmu,tj da budu podjednako zastpuljene sve frekfencije? druigim recima,mogu li klavijaturu povezati sa racunarom, i uz pomoc nekog softvera i analizera,posmatrati na racunaru koje frekfencije u ritmu fale ,a kojih ima previse, i naravno dodavati ih i oduzimati pomocu EQ i volumena na klavijaturi,da bi dobio "idealno" izbalansiran ritam,koji sadrzi sve potrebne frekfencije da bio u zivoj svirci taj ritam zvucao najpunije kako treba,a da nista ne para usi,i da nista preterano ne fali u ritmu? hvala i pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2012, 19:28   #37
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cak i da sredis to kod kuce, mesta gde se svira su daleko od idealnih i tamo odredjene stvari upijaju emitovane fekvencije ili ih pojacavaju, tako da okreni-obrni mixer mora da radi jer ce na svirci uvek nesto da fali;-)



Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2012, 19:53   #38
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

kuci je skoro uvek sve ok..kad odem da sviram,negde ce bas bubanj da mi izbije kutije,negde ga nema,negde bas gitara samo mumla nesto,negde se cuje kako treba,HH negde prsti da para usi,negde gde je treba nema je,kontra negde ostra,negde fino legne u mixu,tako da stvarno vise ne mogu da pohvatam,kojih pravila da se drzim kad sredjujem neki ritam..generalno stvarno ne preterujem sa EQ po trakama u ritmu-najvise sto dodam to je +2 na low na traci za bubanj i + 3 ili 4 na hi... na bass gitari isto tako do +2 low najvise,mada cesto idem i minus da bi iscistio bass gitaru da se lepo cuje,da ne mumla,a mozda tu i gresim,pa mi ponekad neki ritam dodje supalj...to je uglavnom to od EQ po trakama..za perkusije uglavnom ne koristim EQ,za kontre po potrebi,ali takodje uglavnom ne..opet sve zavisi od ritma..master EQ izbegavam da koristim u zadnje vreme,mozda samo za neka "milimetarska" podesavanja,jer bojim se da ne upropastim generalnu zvucnu sliku ako pretaram,a sklon sam tome ..graficki EQ na mixeru je uglavnom ugasen,ponekad mogu na njemu malo da dodam visoke,to je to,niskopojasne frekfencije tu ne cackam...a parametriku po kanalu po potrebi,dodam malo basa ponekad i visoke recimo na 1 sat,mada zavisi od mesta,a srednjake kad kako,ako ih previse dodam prsti mi bubanj...ma steluj vrti,tamo amo i uglavnom nisam zadovoljan,kazem tu nesto fali,cesto zvuci suplje nekako,ili mi nesto para usi..mozda je to samo moj subjektivan osecaj,ali sto je do mene bilo do sad,mislim da nigde nisam nesto preterao sa EQ,jer kao sto rekoh plasim se da ne upropastim skroz ritam,mozda je u tome moja greska..pa sam zato mislio da tim analyzerom utvrdim sta tu fali generalno oko EQ i volumena,gde manjka,a gde je visak..ali izgleda mu to dodje nemoguca misija ..u sustini gledam da se vodim nekim ritmom koji umem kao "standard",sinonim za dobar ritam,uglavnom neki fabricki,smatram da su to oni ok izmiksali i uradili,pa u odnosu na njega sredjujem svoj ritam,ali nisam zadovoljan, i misterija mi je sta fali,ne mogu da pohvatam..pozz

Promijenjeno od Milan$ (16.12.2012 u 19:55 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2012, 22:01   #39
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo ovako... Moje neko razmisljanje : Prvo pitanje se postavlja : na cemu sredjujes klavijaturu kod kuce? Hi-fi? Monitori? Razglas? Slusalice-koje?

Da predpostavimo da imas dobro slusanje- to sve kako si opisao sticem utisak da sredjujes klavijaturu napamet,da gledas brojke i parametre,a da ne slusas sound... Ako sam pogresno protumacio- sorry. Nije bitno na koliko sta gde stoji,bitno je kako se cuje i ako nesto na primer od EQ-a dodas,nije poenta samo da dodas ili oduzmes,nego da u glavi znas zasto to radis,tacnije cujes i na osnovu toga reagujes. Ja se licno nikako se poredim sa fabrickim ritmovima ,prvo sto mi se ne svidja kako su iznivelisani,drugo ,kada ih posredim po svom nekom nahodjenju,to dobije skroz drugu pricu i taj fabricki ritam ,kad se vratim na njega mi zvuci kao deca kad se igraju i konkretno na korgu,u mom slucaju - ne postoji ritam niti bass gitara na kome sam smanjio bass na EQ... Za reper uzimaj ritmove koji po tvom nekom ukusu dobro izlaze na svirci ,sa kojima si zadovoljan kako se cuju...znaci neki ritmovi koje si sredio i koje vise ne pipas kuci da doradjujes.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2012, 22:49   #40
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

klavijaturu sredjujem na razglasu na kom sviram...Sad naravno da slusam kompletnu zvucnu sliku kad sredjujem ritam,samo sam hteo da kazem da pratim kakve su postavke najvise low EQ na fabrickim ritmovima za bass gitaru i bubanj,jer ja kad sredjujem kako ja zamisljam obicno preteram sa tim low frekfencijama na bass gitari i bass bubnju,i onda imam utisak kad odem na svirku da te "nagruvane" low frekfencije bubja i bass gitare,guse ostatak aranzmana a norocito vokale...i zato sam onda poceo da pratim kakvi su ti parametri kod fabrickih ritmova,pa sam se malo ugledao na njih..elem evo nekog mog vidjenja kako ja sredjujem ritam...krenem od bas bubnja i bass gitare...recimo izmem neki masniji bas bubanj i onda malo tanju bass gitaru ili je "osusim" malo na EQ,da bi se masan kick i tanja gitara lepo uklopili,i podesim im volumen tako da bass gitara lepo leze na kick,da se kick ne cuje previse,a da se opet lepo stapaju u odredjenu tacku sa bass gitarom..isto to samo obrnuto-neki tanji kick a masnija bass gitara,ili je malo nabudzim na EQ...zatim na sam kick dodam prvo HH, zatim dobos,i eventualno malo srednjaka na traci za bubanj,ako je potrebno malo dobos da dodje do izrazaja...na kraju jednu ritam gitaru,i gledam da je pojacam do nivoa kad se lepo poklapa sa dobosem,ali da se ujedno cuje lepo i dobos i gitara,eventualno opet malo visokih ili srednjih na ritam gitari ako previse propadne u mixu...uzimam za jos jednu kontru neki mutniji pad,i ne pojacavam ga previse,cisto da popuni aranzman..na kraju u zavisnosti od ritma i neke perkusije,opet ne prejake,samo cisto da popune neke supljine u aranzmanu,i pokenad im oduzimam low frekfencije,prekrivaju dobos...izbegavam da cickam previse ritmove,mada sam ranije to radio samo tako,a sada gledam da budu sto jednostavniji,samo osnovne stvari-bubanj,bass gitara jeddna do dve kontre,perskusije po potrebi i to je to..od efekata,ne stavljam nista na bubanj i bass gitaru,samo na kontrama malo hala, eventualno na nekim ritmovima compresor ili early reflection,kao ambijent efekat za bubanj..ponekad,kad se setim rasporedim i po panorami instrumente,recimo ako ima dve kontre u ritmu,stavim na suprotne strane,bass gitaru i bubanj ostavim u centru,a perksuije su vec rasporedjene po GM standardu po panorami....ima tu jos dosta stvari,ali u kratkim crtama to je to kako ja sredjujem ritam po mom nekom vidjenju..ispravite me gde gresim...problem mi je sto najcesce imam utisak da mi ritmovima zvuce dosta prazno,suplje,pa onda sledeci put nagruvam low frekfencije,i na kraju to rezultira,kao sto rekoh da gusim vokal i ostatak aranzmana...bar ja imam takav utisak..jer bih ja hteo da se sve cuje perfekt cisto,i vokal i svaki intrument u ritmu,pa zato pravim mesto za vokal,te za ovo te za ono,pa mi ritam dodje supalj,a onda nagruvam basove,pa ugusim sve,i tako u krug.. ..aj u zdravlje

Promijenjeno od Milan$ (16.12.2012 u 22:52 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije