Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.06.2009, 02:26   #21
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ljudi sve je to lepo u teoriji al aj dodjite vi ovde na jug pa ugovorite tako svadbu.... oterali bi vas u 6 qr*a kad bi pomenuli ugovor.... i ja bi voleo da je tako al nije to bash tako jednostavno dok god ima onih koji trche da prepogode svirku za manje pare i daju dupe za badava samo da se kaze kako imaju posla preko glave..... pa ovde se bre bune kad pravish pauzu izmedju pesama kamo li kad bi napravio vishe od dve pauze..... a i jebiga ako svirash svadbu dosao si da uzmesh pare a ne da sedish zar ne? pa odradish taj jedan dan i odmarash cele nedelje zar nije bolje tako?
__________________
x3meSRB je offline   Reply With Quote
Star 17.06.2009, 02:37   #22
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da,najteže je sa ljudima..Kod mene nema ugovora, a isto tako bilo bi dobro uvesti...Treba ljude na to naviknuti...Npr, ja se bojim da mi neko u lokalu ne polije pivom po mixeti, i šta onda? nikome ništa, ja svoj popravak moram platiti, i svirati 2tjedna da bi nadoknadio pizdariju nekog pijanca...u tom slučaju mi ugovor fino zvuči...
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 17.06.2009, 15:18   #23
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Napravi ugovor s gazdom lokala ili usmeno dogovori pred svjedocima da ti gazda namiruje svu štetu su slučaju oštečenja opreme i nema tu onda odgovora i pranje ruku tipa "Što ja imam s time ? Što je nisi čuvao.".
Mada u suštini na neku ruku je i u pravu, al brate njegov je lokal pa nek unajmi 2-3 majmuna da pazi da gosti ne hajvane i ne rade pizdarije. Posebice da ne maltretiraju bend u stilu, donese ti 10 € i onda visi do ujutro po tebi. Ljepo namigneš gorili, i ovaj ga otprdi van iz lokala.
Meni su par puta oštetili opremu il instrument do sada, al sam sve naplatio u roku 24 sata. Ako nije išlo milom, onda silom s kamatama. Pljenio sam ja dok sam čeko lovu za popravak opreme i nove aute
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 17.06.2009, 15:42   #24
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemam nameru da temu odvedem na neku pogresnu stranu, ali moram reci da mi je drago videti da dosta kolega podrzava ideju o ugovorima. Da se razumemo, jos smo mi daleeeeeeeeeeko od ugovora i slicnih pravnih stvari, ali verujte sve promene u muzici sam i doziveo i propratio. Verovatno ce jos mnogo godina proci ali jednom kada nesto krene, a ako je to dobro i opste prihvatljivo, postace i uobicajeno.

Elem, da vidimo ovako.
Znate li vi da je nekoga muzika ispalila i nije dosla na svadbu? Ja znam, za slucaj gde su coveku dva dana pred svadbu otkazali.
Znate li vi da je neki "poznati band" na svadbu poslao drugi orkestar kao zamenu, jer boze moj ima bolju tezgu? Ja znam bar 100 primera.
Znate li vi da je neki orkestar zakasnio na svadbu? Ja znam, cak je prosle godine i na jednoj svadbi mlada umrla, verovatno od uzbudjenja i koliko je poznato bila je bolesna, ali se pricalo da je muzika kasnila pa si i zbog tog nervirala.
Znaci ima i nas raznih.

E sad prosecan covek koliko puta pravi svadbu? U 99% slucajeva jednom i to kad se prvi put zeni. I normalno je da nema iskustva, i normalno je da se pojedinci na neki nacin boje da li ce sve biti u redu. Najkarakteristicniji primer vam je kad pogodite svadbu i kaze vam mladozenja da je skup svatova u 12, i kaze vam da ipak dodjete u 11, a dan pred svadbu vas nazove i kaze da je ipak bolje da dodjete malo ranije u 10 za svaki slucaj. I naravno dodjes u 10 i ljustis kafe sve do 13!

Neko kaze dosao si na svadbu da radis. Da. Ali neka u ugovoru stoji da imas naprimer dve pauze, a mi necemo napraviti ni jednu ako ima baksisa.Inace po meni je mnooogo bolje da sviras 6 svadbi 6 dana a samo jedan da se odmaras.

I na kraju uvek ce biti razlicitih i ljudi i lokala i svadbi. To je normalno. I ako ikad zayive ugovori bice ljudi koji ih nece hteti, kao sto ima i bice ljudi koji ne koriste maramice vec nos i dalje brisu rukavom. Nihov i nos i maramica, ali Paloma je odavno izmisljena.

PS Ovo za zastitu instrumenata je dosta komentarisano i nemam sta dodati, nemaju svi tako jaka "pravna sredstva" kao Kreso, pa se nemili dogadjaji najcesce zavrsavaju sa "Izvini, nisam hteo, malo sam popio...i sl". A cesto i u toku svirke "Nema problema kupicu ti(popravicu ti) ja to ..." a sutradan ono sto sam vec rekao "Izvini ..."
laky je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije