Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.05.2014, 13:13   #41
zaki1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2011
Postovi: 142
Downloads: 97
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
zaki1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moze se i prodati ,ali posteno reci sta se sa njom desava, a ne cekati nekog ko nema pojma i prodati sto bolje?; naravno tu se gube pare, ali sto ti treba problem sa nekim kad to kupi sa ubedjenjem da je ispravna, ja nikad ne bih pozeleo da kupim neispravan instrument, a sigurno i niko od kolega sa ovoga foruma,mozda neko uzme za delove ili smatra da zna u cemu je problem.Konacno eticki principi su u pitanju.Poz.
zaki1 je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2014, 19:49   #42
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odnio sam klavijaturu danas u servis. Majstor je reko da ce pogledat pa javit sta je, ali sumnja na maticnu plocu. Kaze da su pa serije osjetljive na promjenu napona, i da treba uvijek imat neki stabilizator napona preko kojeg ce klavijatura bit ukljucena u struju (on ih ima i prodaje po 50 €). Ako treba mjenjat cjelu maticnu onda je kvar izmedu 200 i 300 €, tako je reko, a ako je manji kvar, da nezna, mora vidjet. Nadam se da nije nesto tako veliko, jer to se na takvoj klavijaturi realno ne isplati popravljat. Vidjet cemo kad mi javi sta je, pa napisem...
Dodato:
rolandx

Ja sam kupio novu klavijaturu, stara je malo vise od god dana, istekla mi garancija u 2. mj, tako da mi oni nista nemogu to rijesit, moram sam. Vidjet cu sta cu kad mi majstor pogleda pa kaze sta je...

Promijenjeno od makl (07.05.2014 u 19:53 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
makl je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2014, 19:54   #43
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Periferija
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: Korg pa2xpro
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

makl ali ako je 200-300e popravka to ti se zaista ne bi isplatilo.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2014, 23:11   #44
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hm ovi korgovi se stvarno kvare , ..... Ipak uzimam tyros 3 , i udri ... moj psr 1500 me sluzio super 13 godina , sad ga prodajem , u potpuno ispravnom stanju , skupljam novac ze tyrosaaaaaa
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2014, 23:45   #45
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aco to i ja mislim, nikako se ne isplati bacit 300 za popravak, a u najboljem slucaju za ispravnu mogu dobit 500, mada tesko i tolko...

gagan meni se nekako najvise svidaju korgovi, ali kako citam sve vise o njima, i eto kako mi se ovo pocelo dogadat, neznam sta bi ti reko, dal ostat ili ne na njima. Za njih ima najvise materijala sto se tice nase muzike, i to je dobro, ali ako ima cestih kvarova to ne valja, sta je najgore, ovaj moj je novi, nema ogrebotine jedne, nikad udaren, nikad nista, odradio je mozda 5-6 svirki u godinu dana, ostalo je sviran u kuci. Kako se pokvario, ni meni nije jasno...
makl je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2014, 00:37   #46
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Strasno , nedo bog nikome da se to desi , al , znam dosta njih kojima je korg zvekno na ozbiljnoj svirci , e sad i meni se svideli ti sintovi . Al jedno da znas i yamaha moze lepo da radi , ali pod jednim uslovom , da se sa dva kabla prikljucuje u dva mono kanala u razglas , tako da jedan kanal aranzer a drugi naravno solo boje , i to bez reverba i delay , a ostali naravno da mogu , compresor , ili distarz ili drugi , a na razglasu na tom kanalu se dodaje eho po potrebi , i radi ko top veruj mi da je tako
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2014, 00:02   #47
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zato najcesce ljudi imaju kombinaciju yamaha (aranzer), korg (sempler), i tako rade. Meni se osobno cini da yamaha ima ljepsu ritam sekciju od korga, barem po onom sto sam cuo, a presluso sam dosta toga, ima puno ljepsi i bubanj, i kompletnu ritam sekciju, a korg opet ima bolje boje, a i dobra je stvar sto za koerg ima hrpa materijala (daleko najvise koliko vidim, za sve serije). Al nikad covjek ne moze bit dovoljno pametan, neki hvale jedno neki drugo, neki imaju kvarova, neki ne, sve mi se to cini, da je sve to individualno, kako ko ima srece...
makl je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije