Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.10.2006, 15:04   #11
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve se moze poceti iznova ,samo formatiras fles kartu i ponovo usnimavanje ksf i kmp ili setova zavisi zasta upotrebljavas kartu .Ako se desi nekad da ti sint nece da formatira kartu desavalo se kod nekih backup-ova onda imam i programcic koji se snimi na praznu disketu i on formatira kartu .Tako samo treniraj ubacivanje semplova i svega da mozes to da napravis bez uputstva i odma ce ti biti to malo spansko selo Da samo jos dodam da ucitavanje semplova na kartu nije mnogo brzo iako je to samo 16 MB zna nekad da potraje 20-30 minuta ali samo strpljenja.
pozdrav za sve fico
fico je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2006, 16:51   #12
seadi
Drugar foruma
 
seadi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: USA
Postovi: 69
Downloads: 273
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
seadi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
seadi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Htio bi samo staviti do znanja koliko je clan fico nesebican i human covjek spreman da pomogne i podijeli svoje znanje .Ovo nije prvi put a vjerujem ni ti zadnji da fico pomogne u rjesavanju bilo kakvog problema oko kiborda .Neznam kako drugima ali kad nesto objasni to je kao nacrtano i samo bi slijep covjek bio zbunjen i ne bi mogao slijediti direkcije njegovog objasnjenja.To sve vrijedi i za ostale clanove a i moderatore . Ne bi htio da se ponavljam ali nemogu biti a da se ne zahvalim jer to je jedino sto u ovom trenutku mogu uciniti.I neznam stabi dao da mogu biti licni prijatelj ljudi kao sto ste Vi.
Da ste zivi i zdravi a sve ostalo ce doci
seadi je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2006, 18:35   #13
kiconi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.09.2006
Mjesto: vojvodina
Postovi: 12
Downloads: 98
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kiconi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kiconi pošalji poruku preko ICQ messengera
Standard

http://www.yu-midi.com/modules.php?n...ewtopic&t=1346


Pozdrav svima.

Evo linka za istu temu koju sam postavio jer sam hteo cisto da saznam kako se to radi jer imam karticu vec tri godine a to nisam saznao.Jedino sto ja imam kartu od 8 mb i sto sam ja na nju uradio bekup bubnjeva sto je Korg izdao na Real Drums kartici.
Uglavnom da neduzim radio sam sve po uputstvu sto su kolege napisale i objasnile i isti problem sam iamo sempl je na kartici ali jednostavno nesvira. :twisted:
A srpski jos uvek znam da citam.
Nadam se da ce neko resiti ovu misteriju.


Pozdrav svima i hvala svima na pomoci.
kiconi je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2006, 23:58   #14
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zdravo svima.
Prijatelju Djoro,da li bi mi mogao molim te objasniti kako si riješio sa karticom da proradi jer i ja imam sasvim isti slučaj.Ne mogu sa karticom da uradim baš ništa jer mi se ne uključi funkcija kao što si ti napisao,tako da je ne mogu ni formatirati ni ništa drugo.Slučaj mi je sasvim isti kao kod tebe izpočetka dok ti karta nije proradila.
Hvala
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2006, 01:40   #15
djoro
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: usa
Postovi: 92
Downloads: 265
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika
djoro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo Tako druje. Prvo da kajem da su mi kolege is yu-midia pomogli strashno mnogo. Ja sam puno stvari naucio i namucio se pre nego shto sam saznao za ovaj site ali mnogo stvari ne bi jos uvek znao da nije bilo Vaxtera, Yumidi, Nedim, Adrian i t.d. . Znaci, ne znam do gde si ti stigao ali ja mislim da imash isti problem kao i ja. Znaci kad ucitash sve files shto hocesh da stavish na flash card, VRLO VAZNO: Izadji iz record menu i ostani samo u program menu. Sad nemam klaviaturu ispred mene ali mislim da je druga stranica idesh dole i nadjes na jedno mjesto shto pise ROM promenish na card i vidish sve shto si ucitao na karticu. Sad samo odaberesh jedna boja i promenish oscilator na jedan tako da se cuje samo taj sample. Sad mojesh da dodash effects, josh neka enternal boja i write to : Znaci ja sam se zajebavao danima a nisam ni bi u pravom menua posle kad sam videao sta sam radio hteo sam da se ubiem. Ali glavno je osle ucitivanje seplova izadje iz taj menu i posle morash da stavish oscilator na jedan. I to je to. Nadam se da ce to pomoci . Good luck... Trebace ti....
djoro je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2006, 02:01   #16
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kod mnogih se je javio problem jer nisu imali PCG fajla kojeg kolega Nedim spominje u svom uputstvu za ucitavanje semplova .Taj PCG nije ni potreban ali ima onda vise zezanja sa pisanjem imena svakom semplu.
fico je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2006, 19:03   #17
djoro
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: usa
Postovi: 92
Downloads: 265
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika
djoro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Fico Pozdrav od mene i svaka ti cast za onaj tutorial shto si postavio na download za lodiranje semplova. Imam jedno pitanje za tebe poshto vidim da se dosta razumes u te seplove .. Ja sam skontao kako da radim sa sample boje ali, mucim se sad sa drum samples koje su mi i veshe vajne zato shto imam le sa pun k. sapmlovane boje. Znaci ako bi mogao da kradko obiasnish kakav e redosled kad se radi sa drum samples.U glavno kad se vec ucitaju na karticu kako se napravi drom kit od njih. Imam ih u wave formatu i nemam pojma kak se to radi. Hvala unapred i zamolio bih administratore na yu-midia da stave tai instruction shto je Fico napisao u tutorials zato shto je mnogo bolje sve obijasneno od onoga shto je vec u tutorials. (Nek se neljuti ovaj ko je napisao stari tutorial) Ja mislim da ce to da jednom i zauvek prikljuciti temu o lodiranje samples u PA 80. Hvala svima i veliki pozdrav od mene.
djoro je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2006, 20:21   #18
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za bubanj je isti redosled ucitavanja kao i drugih semplova .Moras da imas komplet bubnjeva oa dobosa do cinela hi hat i ostalo u jednom folderu i ucitas taj set kmp .Na kraju mu das jos ime da ga vidis kad ides na meni karte .Onda ides na style play i edit track levi dugmic na dnu ekrana i tu selektujes drum traku i na toj traki odaberes bubnjeve koje imas semplovane na karti dobro je imati vise setova ili kompleta bubnja jer ne zvuci svaki jednako .to na kraju sejvas i kad upalis ritam i izvuces kartu mora bubanj da prestane svirati .Ako trebadnes koji komplet javi .
Pozdrav
fico je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2006, 20:46   #19
djoro
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: usa
Postovi: 92
Downloads: 265
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika
djoro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Fico na brozog odgovora. Ako imam sve te djelove od drum kita ali su u wave formatu znaci ne vidim kss or kmp file nigde ? Mojda je to glupo pitanje ali eto ... :oops: Jel opet isto ?
djoro je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2006, 00:10   #20
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nikako nije glupo pitanje sigurno da postoji neko resenje i za tu soluciju ali veruj da nisam ni pokusavo ucitati wav bubnjeve tako da ti nebi mogo dati tacan odgovor.
Mislim da bi to znao Nedim on ti je vise strucan za rad sa zvukom .
fico
fico je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
card, flash, problem

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije