Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.03.2010, 17:31   #1
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 41
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage "Kvantizacija u sequence mode?"

Cao,zna li mozda neko kako se posle zavrsenog snimka kvantizira u sequence mode na korg pa2 x pro? Hvala unapred...
kabi je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2010, 17:54   #2
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I mene ovo u vezi kvantizacije zanima i kako se to radi,zasto i kad treba???Hvala unapred.Poooz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2010, 20:42   #3
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moze da se kvantizira posle zavrsenog snimka tako sto ides menu pa "song edit" i tu kod "track" namestis koji kanal da kvantiziras pod njega imas resolution da odabres. Onda stisnes execute i gotovo.

Inace Quantize se radi kad tokom snimanje promasis neki ton primer odsviras ga prerano pa sa quantize se podramne note po taktove. Sa "resolution" namestis koliko sitno da pazi na note dali su na mesto i tako vrati tu notu koju si odsvirao prerano tacno gde treba da bude. Nadam se da sam bio jasan, ili bar sam pokusao!
pozz
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2010, 20:51   #4
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 41
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage

Resolution? e na to sam misleo te male note kao,iam dosta,i neznam na koje treba biti?
Probao sam na svake i nevalja nikako..
Zna li mozda neko to kako treba da ide?
kabi je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2010, 21:02   #5
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa vidi ovako, note ustvari su mera na koliko podeljaka da podeli takt. Znaci ako odaberes osminu notu on podeli takt na osam dela i svaku notu premesti do najbliski 1/8 podeljak. Ako namestis cetvrtinu notu on podeli takt na cetiri dela i svaku notu premesti do najblizi 1/4 podeljak.

Ako si probao kvantizirati solo svirku to ti nece uspeti jer uvjek nesto pomesa. Kvantiziraj Bubnja, bass, kontru....
Mada ima slucaje kada i to ne uspeva. Ja sam sebi radio jedan karakteristican 3/4 makedonski ritam al nisam mogao kvantizirati jer mi pretvara bubnja u waltz ritam.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2010, 22:41   #6
Dacky1984
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 10.07.2008
Mjesto: Nis
Godina: 40
Postovi: 52
Downloads: 886
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg pa1xpro
Interesi: Computer Science, Mathematics, Music, ...
Dacky1984 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Dacky1984 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hm, pazi ovako ta kvantizacija ti ustvari znaci da klavijatura sama (na neki svoj nacin da ne ulazimo sad u to kako ona to radi) pokusa da ispravi "tvoje" ritmicke ispade ali naravno u zavisnosti od toga kakav si ritam izbrao (mislim na 1/4, 7/8, 9/8, itd...). Znaci da uzmemo za primer bubanj (bas bubanj); recimo da snimas ritam na 4/4 i da si u 3-cem taktu malo zakasnio da odsviras recimo bas bubanj (ritam neka bude ono klasican beat ili tako nesto dvojka nebitno je). E sad, da ne bi ti sad brisao celu traku itd... samo zbog tog jednog kasnjenja ti uradis quantize-aciju i klavijatura dakle sama podesi taj tvoj ispad da bude kako treba u taktu (sto bi rekli na prvu). Medjutim, ukoliko si dosta zakasnio sa bas bubnjem onda ce klavijatura da ti stavi taj bas bubanj blize sledecem taktu i onda JBG moras lepse da odsviras to je ustvari glavni problem zasto ne mozes lepo da quantize-ujes SOLO jer uvek ima dosta trilera, brzo je itd... (Inace moje misljenje cak i da se uspe ta quantize-acija za SOLO to bi onda zvucalo kao ROBOT da svira a ne covek). Znaci najbolje je da se to koristi za stvari za koje ima smisla recimo za nogu, bas gitaru i slicno mada recimo ja kad pravim neki ritam samo quantiz-ujem NOGU a ostalo odsviram sam bez quantize-acije jer onda mogu da se igram pa da recimo namerno na nekom mestu malo zakasnim/pozurim sa nekom komponentom tako da zazvuci malo LIVE (jer da se ne lazemo nema sanse da neko svira npr. bubanj kao metronom tacno u svaki takt jednostavno nemoguce je). E sad koliko da zakasnis/pozuris to nemoze niko da ti kaze to ide na iskustvo i osecaj mada evo jos jedan predlog za one koji nemaju iskostvo a hteli bi eto malo da naprave da ritam bude LIVE: Jednostavno usporite ritam dosta (opet na osecaj) ali ne previse i onda lepo imate vise vremena da zakasnite/pozurite sa svirkom ako me kapirate, posle kad ubrzate ritam tj. kad ga vratite na NORMALNI tempo dobijate malo kasnjenje/zurenje (heheheh).

Mislim da sam ovo dosta laicki objasnio i trebalo bi da bude jasno nekom ko prvi put radi sa tim, za ostale koji imaju iskustva ovo ce mozda i malo smesno da zvuci ali ja sam uvek za to da se objasni prosto i jednostavno kroz PRIMER-e dakle PRAKSA.

Eeee ostaje samo jos jedna stvar a to je kako da kazete klavijaturi koliko pametna da bude tj. koliko tacno da quantize-uje vase sviranje. Epa, to je u stvari ta rezolucija (resolution) u stvari to ti znaci kao sto je rekao acekorg na koliko delova da ti podeli jedan takt ali kazem JEDAN takt od na primer svi 4 (ako ste izbrali 4/4 ili 4/8 ili nebitno 4/19 bitno je da ih je 4), i to je sve za 7/8 ritam ce da se deli JEDAN takt svaki posebno od svih 7 taktova itd...

Na koliko delova da se podeli tj. koja rezolucija da se izabere zavisi od ritma (4/4, 7/8, 11/8 ...) i komponente koju zelis da quzntize-ujes.

Najcesce ide recimo za sve ove (4)cetvrtinsketinske ritmove na 16-tine (ono notica sa 2 kukice :-)). Ako snimas ritam u kome ima dosta TRIOLA onda izaberes za nijansu vecu rezoluciju (sa 3 kukice itd...). A ako ne uspes nikako da quantize-ujes ritam ni na jednu od mogucih rezolucija NISTA STRASNO i to moze da se resi, prosto POVECAS BROJ TAKTOVA TACNIJE DUPLIRAS i onda sta si dobio?
Pa nista :-) imas isti ritam samo duplo vise taktova da to isto odsviras sto bi trebalo da ti je dovoljno inace PONOVIS POSTUPAK jos dupliras itd... mada ce ti biti dovoljno jednom da dupliras

Ovo se najvise javlja kod nekih NASIH (posto sam ja iz Nisa) ritmova na primer BUGARKA itd...
onda umesto da snimas na 7/8 ti pustis 14/16 iliti 2*(7/8) valjda je jasno. Samo probaj pa ce da vidis o cemu pricam; uostalom cuces najbolje sta hocu da kazem po METRONOM-u

Eto toliko od mene ako nekom opet nije nesto jasno oko ovoga neka pita tu sam da pomognem sta mogu

Pozdravce !
Dacky1984 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dacky1984 za ovaj koristan post:
zeljko (11.03.2010)
Star 11.03.2010, 22:59   #7
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@dacky1984

Fino! Al ovo sa dupliranje taktova ako sam te dobro razumeo i ne zvuci mi bas logicno. Apsolutno nema nikakve potrebe od dupliranje broj taktova. Ako promasis nesto onda brises i ides iz pocetka. Sto manje taktova, toliko lakse za kucanje. Nema tu povecavanje pa da ga kucas sporije i da ustvari napravis 7/8-ski ritam koj na tempo 250 ce svira kao ostale 7/8-ske na 125.
Kad se snima ritam nejbolje je snimati samo jedan takt pa onda povecati broj i on automatski kopira prvi takt u ostale.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2010, 23:04   #8
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

dacky hvala u moje ime za ovo objasnjenje..

Ja do sada nisam ni probao kako funkcionise ta kvantizacija...ja pokusavam uvijek kad naprimjer ubacujem u jednu od traka neki instrument pratnju da to od prve snimim i da bude u taktu kako sam ja hteo,mada po nekad i vise puta snimam dok ne potrefim da bude kako treba.
Bas cu i ovo da probam pa cu da vidim.Hvala ti jos jednom.Poooz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2010, 23:19   #9
Dacky1984
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 10.07.2008
Mjesto: Nis
Godina: 40
Postovi: 52
Downloads: 886
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg pa1xpro
Interesi: Computer Science, Mathematics, Music, ...
Dacky1984 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Dacky1984 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

eeeeeee, pazi to za dupliranje zasto je korisno gledaj evo ti odma primer probaj da snimis recimo bugarku (bas sam to i naveo kao primer) to ti je 7/8 prvo mnogo ima da ti smeta metronom jer ce da ti broji samo 7 taktova jbg to su ti osmine za ovaj ritam a bolje je tj. jedino sto je prednost je sto je lakse da u metronomu imas sesnaestine nebitno od ritma (ali ova bugarka je super primer za to). E sad, mozes da iskljuci metronom ali nemam pojma kako bi onda recimo napravio precizno ritam a da ne koristis metronom to stvarno ne znam. Druga stvar cak iako uspes da recimo snimis LEPO bugarku (ritam) kao 7/8 sto ona zapravo i jeste, max TEMPO koji mozes da postignes ti je 250 (kazem opet se odnosi na osmine) a to je ako mene pitas a ja to najvise i sviram tu vrstu muzike dosta sporo. Pitanje: Ajde ubrzaj ga?
Tu dolazi do znacaja ovo sto sam rekao za dupliranje. E a ako uspes da odsviras ti bugarku kako treba a da ti metronom broji samo osmine ok moze i to ali je barem meni dosta teze a ovako je mnogo mnogo mnogo lakse.
E sad ova prica se isto prenosi na sve ostale ritmove ja sam se uhvatio za bugarku i nepopustam hehehehe :-)

To je moje misljenje i iskustvo a ako imas bolji predlog za ovo oko TEMP-a daj pricaj da naucimo nesto novo ja sam uvek za to

Pozdravce !
Dacky1984 je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2010, 00:39   #10
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Al cekaj, ti sa "dupliranje" mislis da "METER" prebacis iz 7/8 na 14/16 tako?
Ako je tako onda si trebao to odmah reci. Posto dupliranje taktova ja razumem kao iz 4 takta da prebacis na 8 takta ritam - ono "CV lenght". OK sad kontam sto si napisao. Trebao si odma reci "meter" a ne ovako, razumeo bih te. Ti si naveo gore za 14/16 al nekako nisi mi bio konkretan.
Inace posto i ja volim svirati bugarsko, imam bugarka ritam kucana u 7/8 i na 250 tempo nema sanse da neko odsvira nesto. Najvise sto moze da se svira je oko 190.
Ok sad mislim da smo se razumeli.
Pozdravce i do tebi!
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije