Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.12.2012, 05:47   #1
dakiyu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2008
Mjesto: Serbia
Godina: 56
Postovi: 29
Downloads: 54
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
dakiyu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard PA3X upper ne ide na OUT2?

Znaci na PA800 u global, upper 1 stavim na out2,izvucem poseban kabl i u kanal na mikseti ja dajem svoj efekat od miksete,znaci jednim potezom upper1 je bez efekta osim sa miksete...to i hocu ali kod PA3X!!!

Vecina je u redu,ali nekoliko ih ne radi uopste,ne cuje se nista a ako su na L+R onda je ok.

Usao sam u sound te recimo harmonike koja ne radi,iskljucio taj insert i onda radi ALI samo u sound modu...ja je snimim tako sa iskljucenim insert fx ali kad je pozovem u ritmu opet je mrtva...sta da probam,znaci hocu kao kod pa800 da nikad nemam efekat ni na jednoj upper 1 boji bez obzira da li je factory ili sempl ili STS ili performance...30 puta sam procitao uputstvo i daleko sam od pocetnika ali ne ide...

ILI BAR,obzirom da mi se zuri,kako da blokiram efekat koji sam namestio u ritmu,ukljucio sam onaj lock upper FX ali ne vredi...sts1 je moj efekat ali cim pozovem performansu opet nista,interesantno je da ako neku boju pozovem preko ekrana onda pamti efekat a preko dugmeta za performase ne...hteo bih da izbegnem kopiranje efekta pojedinacno jer me upper1 efekat ne interesuje osim sa miksete a ne ide mi ni prva ni druga varijanta!

Znaci poenta je da stavim jedan echo koji ce ici na upper1 bez obzira na boju a da ne moram da snimam boju po boju,ako ima treci nacin za to prosvetlite me!

hvala!


dakiyu je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2012, 12:38   #2
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moze da ti se desi da ti neke boje provlace kroz efekat a efekat ne moze da izlazi na pa800 na izlaze 1,2.Probaj smanji efekte ili probaj sa dugmicem dry u menu pa mikser,gde je panorama.
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zsimonovic za ovaj koristan post:
dakiyu (21.12.2012)
Star 15.12.2012, 04:19   #3
dakiyu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2008
Mjesto: Serbia
Godina: 56
Postovi: 29
Downloads: 54
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
dakiyu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma mora da je nesto u vezi efekata,koliko sam ga malo upoznao na sve strane neki efekti plus fx3 dodat za razliku od pa800 i ja sumnjam da je tu negde kvaka...
Mislis u stilu da udjem u meni pa miser gde je panorama,tamo ima opet dry?

Ja udjem u sound te harmonike,pogasim sve efekte i dok nisam otkacio taj dry nisam imao zvuk na out2 i taman kad sam pomislio da je to resenje,kad takav sound sa svim pogasenim povucem u stilu opet nema zvuk...probacu sutra,hvala izludeo sam stvarno,nemam nameru da snimam isti efekat na 50 boja...
Dodato:
Pozdrav @zsimonovic,zahvaljujem,jeste dry u style mixer na upoper,ja sam to probao u sound ali ne u style mixer...bash je cudno da ga iskljucuje bez obzira sto sam stavio lock gde god je moguce ali ne pomaze,ne znam da li moze nekako da se zakljuca obzirom da sam primetio jos nekoliko boja fabrickih da ne rade...ipak je pomoc jer za tih 50 perf koje sviram za pola sata sam snimio tako i sad rade na out 2 tako da mi pomocna varijanta sa lock upper fx koja takodje na perf ne radi ni ne treba...

Promijenjeno od dakiyu (21.12.2012 u 02:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
dakiyu je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije