Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.01.2013, 02:56   #11
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hard disk je 500gb -WDC WD5000AAKX-001CA0 ATA.. To pise na Device Manager, nezz je l' to odgovor na to "kakav je"

Graficka karta- ATI Radeon HD6450

Maticna ploca - Gigabyte Technology Co., Ltd. G41MT-S2P

Valjda je to to
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2013, 03:10   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Intel E6600 3.06 GHz je slabasan procesor koji ti nece dati Bog zna kakvu performansu ni sa jednim audio interfaceom ma koliko on dobar bio. To sto AudioBox u idealnom slucaju moze raditi bez smetnji na 128 samplova latence (oko 3ms), to ne znaci da ce isti slucaj biti kod tebe. Medjutim, budi zadovoljan ukoliko bude islo i sa 7ms bez smetnji. Ovo moze malo da se popravi i nasminka ovrclockingom E6600. Uspjevao sam svojevremeno da ga natjeram na 4GHz (permanentni rad bez padova i bilo kakvih smetnji) sto bi dosta popravilo stanje kod tebe. No za ovo bi i ostale komponente morale da budu na nivou. Sa tim sto imas bi bilo moguce natjerati E6600 na sigurnih 3.8GHz sto bi znatno popravilo audio performansu. Moja preporuka bi bila da nabavis jos jedan hard disk, koji bi bio zaduzen samo za snimanje audio traka. Ovaj koji vec imas trebalo bi podijeliti na dvije particije gdje bi na prvoj bio Windows 8 64 Bit a na drugoj samo Contenti VST instrumenata. Ovo bi veoma rasteretilo kompletan sistem pri audio radu. Pogledaj donju sliku koja pokazuje kako kotira tvoj E6600 performansom u odnosu na aktuelne procesore. Onim overclockingom koji sam ti pomenuo bi popeo E6600 za nekoliko stepenica po donjoj skali.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Benchmark.JPG (88,3 KB, 24x skinuto)
Highslide JS
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2013, 15:13   #13
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E hvala ti puno na odgovorima.. Samo jos da pitam, koliko ima rizika sa tim "overclocking-om"??
Kazes da bi ga mogao natjerati do 3.8Ghz...Ali, jel bi onda morao da ubacim bolje hladjenje ili sta vec, da mi ne bi neke komponente stradale??
Izvini sto te ovoliko ispitujem, ali nisam nikada radio, niti ista znam, o tom overclock-u...
Pozz...
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2013, 16:01   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobices 25% do 30% prirasta performanse, sto nije za zanemariti. Overclocking svakako nemoj raditi sam i na svoju ruku, s obzirom da do sada s tim nisi imao posla. Hladjenje treba da bude kako valja ali nista specijalno ili posebno.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 02:19   #15
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo stigla je oprema Zadovoljan sam sa ovim sto sam vidio/cuo... Jedino imam jedan problem, neko pucketanje mi se javlja kad snimam nesto, ili kad slusam bilo sta.. Do cega bi to moglo da bude??
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 02:24   #16
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao i kod mene...Mislim da je do prozzesora kad mu je opterecenje pocne da pucketa..Kod mene se to ne desava non stop ali po nekad zna da pucketa kad slusam youtube ili kad sviram u programu vst instrumentima..U programu sam i vidio da se tada poveca do maksimuma prozzesor opterecenje.
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 02:28   #17
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja sam to odma' pomislio, ali na task menageru mi pokazuje da je zauzece procesora tek 15%-20% kad slusam nesto preko youtube-a... A opet se javlja to pucketanje povremeno
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 02:40   #18
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Solidan Audiobox,imam ga vec par meseci,moze se sa njim solidno raditi.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 04:12   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zeljko Pokaži Post
A koji je bolji za uzivo svirat Presonus mobile box ovaj sto ja imam ili ovaj 22VSL
Odgovor ispod ovog tvog pitanja se nije odnosio na Presonus FireStudio Mobile. Tvoja Audio karta je sasvim druga prica jer pociva na FireWire koji je po prirodi interfacea brzi i u pravilu manje opterecuje sistem. Pojedini Trans Audio sistemi koriste upravo Mobile i rade pod punim opterecenjem od preko 1.000 glasova polifonije, zatim pedesetak efekata i EQa, bez ikakvih smetnji na samo 32 sampla latence sto odgovara 0,7 ms. Zu sve to je u multitaskingu nekoliko pregrama koji rade neprimjetno u pozadini. Medjutim, za ovo nije odgovoran samo Mobile vec i sve ostalo ukljucujuci i hardver i softver, a prije svega konfiguraciju operaticnog sistema, no ovo ti pokazuje da Mobile moze da radi na najmanjim mogucim latencama (za sada) i to bez ikakvih smetnji.




@muamerboss

To sto stoji u Task Menageru je samo opticka varka i ne pridaji joj nikakav znacaj jer on pokazuje prosjecnu iskoristivost sistema ali ne i kratke peakove prezasicenja koji i dovode do tih smetnji koje imas. Ostaje ti ili da povecas latencu ili da odradis oveclocking ali ne ocekuj previse od tog E6600 i periferije koju imas (prevashodno mislim na hard disk i memoriju).

Promijenjeno od tranzit (19.01.2013 u 04:14 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 04:42   #20
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma nista, probat cu onda sutra povecati lateniju, samo da ne bude ovog pucketanja dok budem snimao..
A ovih dana cu malo "prostudirati" o overclocking-u, pa cemo da vidimo sta ce da ispadne...

Ali kako mi se cini, ne gine ove godine raditi citavo ljeto na bausteli, da kupim Trans Audio i smirim se do kraja "karijere"(valjda nece biti skuplji od 100-tinjak bauštelskih dnevnica )..heheh

Veliki pozz za tebe Tranzit i jos jednom, hvala ti na odgovorima
muamerboss je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije