Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.01.2010, 16:33   #71
genijalac
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 23.01.2010
Postovi: 16
Downloads: 37
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
genijalac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ajmo malo o nezgodama na svirci

Mislim da je ova tema slicna onoj "ajmo da se zalimo"
al tamo ima svega pa bi htio da otvorim temu o nezgodama na svirci ili na putu do svirke. Pa da vidimo kakvi ste u tome.
Dodato:
Evo ja cu prvi!

Prosle godine 09 svirali smo svadu u 6 mjesecu i kako to sve ide normalna procedura mladenac-mladenka na suho i se je bilo super odlicno medutim kad smo dosli u salu na mokro osjecala se neka cudna afera u bendu ali smo bili opusteni- svadba 300 ljudi.

I sad sve je bilo uredu do torte al nakon torte sve je poslo naopako.
Dogovorili smo se da sviramo set rocka i tako malo brze muzike di naravno ja puno utjecem na to. Medutim kad smo stali na pozornicu i uhvatili instrumente jos je bilo uredu, ja stavim gitaru i biram koju cu trzalicu da upotrjebim i kad ono otkopca mi se remen od gitare sa zadnje strane i uspijem ga ja uhvatit za kraj al bas kad sam ga uhvatio gitara se prevagnula i udatila onim djelom di kopcam kabel i to jos u boss GT-6 moj gitarski procesor. Probam ja gitaru dal radi ne radi kad ja pogledo kabel banana se zabila u nutra u gitaru i sve mi je potrgalo kablove od pikapa itd.
I sad ja neznam sta bi pogledam procesor malo ga je izgrabala i nista pustim nju na stalak i brzo u auto po akusticnu, spustio mikrofon i udri.
Nije proslo pola sata tj nismo ni odsvirali set do kraja kolega koji je bio na svadbi donese mi Fendera strata i kaze evo crni peri.

Napravimo pauzu i dog se e sad cemo rock i opet mi na pozornicu i udri nismo odsvirali dvije tri pjesme malom bubnjaru pukne membrana od bas bubnja i krpali smo je do kraja svadbe i tako to nam je bila najgora svirka do sada!

Promijenjeno od genijalac (27.01.2010 u 16:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
genijalac je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2010, 16:55   #72
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tema sa istim ili vrlo slicnim sadrzajem je vec ranije postavljena,tako da za novu nije bilo potrebe.
Pretrazujte malo,prije nego sto otvorite novu temu.

Teme su spojene.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2010, 21:07   #73
milanche007
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.07.2008
Postovi: 174
Downloads: 2589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Extreme,Roland XP30
Interesi: Sex,droga,alkohol...sve sto vole mladi
milanche007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

meni do sad najcudnije ili najsmesnije je bilo kada sam svirao svadbu gde su mladozenjini i mladini u svadji,ne pricaju.niko ne ustaje da igra niko ne porucuje pesme,sviramo kao da je parastos.i tek ja na kraju skapiram u cemu je probelm mladozenja nam je objasnio kroz par reci,o mladinoj familiji.para je bilo slabo samo gaza,ali vazno je da nismo bili bijeni
milanche007 je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2010, 21:22   #74
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo sad je 20.20 naveče...Tezga mi počinje za 1:10minuta nedaleko od mene a pevaljka NE DOLAZI da radi...Imal šta gore od toga...Ona je bila atrakcija večeri ali očigledno nema ništa od toga...Ode zakurblati auto pa da vidimo šta će da se desi,ko preživi pričaće...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2010, 00:16   #75
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Eh sjetio se ja jedne, ali i ne baš divne

Bilo je to pred oko 4g..Svirali smo jednu feštu, neka obljetnica vatrogasaca u jednom selu, bilo je oko 80 ljudi...Super zabava do nekih 2 ujutro..
Nekolicina nažderanih vatrogasaca je uzela je službeni kombi i otišla plovit po okolnim selima..Vratili su se oko 2 mrtvi pijani i zaletjeli u auto od trubača, taman ga je lakirao i nešto sredio, poludio je znate kako..Uvidio je u kakvom su stanju te se nije htio s njima raspravljati i istog trenutka zvao drotove..Eh tu je završila fešta, kolegi su prijetili žešćim batinama jer je zvao murju, pa smo se brzo pokupili bez modrica, čovjek s kojim smo se pogodili bio je korektan i isplatio svirku..
Ako me pamćenje dobro služi ovaj što je vozio kombi napunio je frulicu sa 2.60 promila
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2010, 00:40   #76
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja se sjecam prve tezge svoje, a to je bilo jesenas i vidim neki deda gleda u mene i smjeska se, kontam ono zna me, kad dodje do mene i kaze jesi ti sin pokojnog gojka i ruze??? kako se ekipa pukla tu smijat a uvijek cu pamtit zadnje svatove s weltmeisterkom kako me je namucila prvo mi se pomjeri klapna sa zadnje dirke od harmonike i pocnu mi cicat svi registri na tom tonu osim soprana, ne mogu rastavljat harmoniku usred svatova, a ionako mi harmonika tiha kad i na masteru sviram a ne na sopranu. ajd da je samo to, nego mi popusti kopca od desne naramenice, ja namjestim, kad opet, srecom kolega sto svira samnom uspio je namjestit


Inace ovo mi je najjaca i najzanimljivija tema na forumu, apeliram na kolege da je malo ozivite i obogatite nas sa svojim ispricanim iskustvima
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2010, 15:26   #77
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard neznam kako ov da računam kao nezgodu ili

radili smo trojica nas zajedno moj buraz prijatelj dario on je ovde pod nic drakan na forumu i ja
svirali smo u nekoj rupi njih dva sviraju ja pjevam nema baš gostiju sviramo onako tek da se svira
ovaj moj buraz donio neku brlju od kuće friško ispečenu pa da se proba on i darijo udarili po rakiji bog te mazo naljali se ko majke bilo je tu i povraćanja ma nisu stajat mogli na nogama
ono malo gostiju počme tražit pjesme ja u zemlju propadam
vataj se klavijature aj dario sjeo nemore više al ovaj moj buraz jači pa more još stajat a radi na aranžeru i neda meni doć da ja sviram nemogu se sa njim pijanim svađat stanem za darijeve ajd bar da foršpile odradim a nek stoji sve u jednoj intonaciji nije bitno samo da prođe
nekako izguram tu noć od tad za buraza je kazna ja više nikad nenosim vozačku on vozi pa nema pit
sa kolegom darijom ponekad zasviramo i uvjek se sjetimo te svirke
martinez je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2010, 16:09   #78
drakan
Vredan član društva
 
drakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 116
Downloads: 782
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x76
drakan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
drakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uh! Sad mi muka kad se sjetim toga! Ubio se ko svinja!
__________________
KORG Pa2xpro
drakan je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2010, 17:50   #79
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hehe,definitivno najbolja tema ..evo da i ja nesto ubacim,mada ja jos nemam puno iskustva ...

Radim ja nesto ispred kuce,kad zove me jedan komsija na mob. (on je pjevac inace) i kaze: - "e,ti imas onu klavijaturu sa ritmovima jel tako??"..-imam rekoh, sta treba?..Kaze,ma pogodio sam neku svadbu a ovaj klavijaturista mi nema klavijature sa ritmovima,pa ako hoces sa nama,samo da ti pustas ritmove i bass malo,kontru itd. itd..Hajd reko nije belaj sacu se ja spremiti..I tako,moj stari nas odvez'o,prica on meni u autu,ima ovaj dx neku,neznam tacno,ti samo malo rumbe i to ..ma reko nista se ne brini ,samo nek on ima dx posto kod mene boje krš(tad mi bila ona yamaha)...I dolazimo mi tamo,kad dolazi taj momak,upoznamo se,rekoh-gdje ti je klavijatura,evo je kaze u autu ,uzeo sam od rodjaka,ima i ritmove ,u slucaju da ti nisi dos'o (hajd kontam neka jaca masina) omg. omg. omg. ,kad je on izvadio klavijaturu,neki mali,djeciji casio,igračka prava..Ja se zabezekno..Uglavnom , reko sam mu da nevadi tu kljavu nikako(da nebi ko vidio,mada mi je on govorio "sta joj fali" heheh),te da ćemo svirati na mojoj,malo se mijenjati.Tako je i bilo,nekako smo zavrsili svirku,sreća nije dugo trajala svadba...I sreca pa mu nisam puno dao da svira jer svaku pjesmu svira u Amol,al bukvalno Amol,znaci ne prebacuje akorde(mozda nekad ako se sjeti )heh..Samo bi volio vidjet kako bi odradili svadbu ,u slucaju da ja nisam mogo doći..Sa onim malim casio-m ...hehe
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2010, 18:16   #80
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

a to su oni klavijaturisti koji ce kada budu prodavali klavijature u oglas staviti, prodajem klavijaturu tu i tu crne dirke nekoristene
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
anegdote, dogodovštine, tezgi


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije