Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.02.2012, 21:02   #1
propenpop
Drugar foruma
 
propenpop's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2011
Postovi: 76
Downloads: 28
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: korg pa 50 sd
Interesi: muzika
propenpop befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Da li Yamaha EMX 212S zadovoljava...?

da li sa ovom mixetom mogu da odradim neku manju svirku?
zavrsavam skolske dane sto se tice sinta pa bih polako sebi kupio nesto od opreme da mogu da nastupim. Harmonika, sint, pevac i eventualno jos nesto pa da li je ova mixeta odgovarajuca za tako nesto?
i kako sve to ide, sint harmonika i mikrofon u mixetu pa sve to na zvucnike ili treba jos nesto za ovu i ovakvu kombinaciju?
propenpop je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 21:25   #2
albin korg
Vredan član društva
 
albin korg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.10.2010
Mjesto: Slavonac
Postovi: 173
Downloads: 721
Uploads: 17
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: Korg Pa 900 & Korg le
albin korg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

prelistaj malo brate po forumu... Mene je ace kaznio za ovakve stvari kad sam bio pocetnik foruma ,imas srece,evo ovdje imas

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...ghlight=yamaha
albin korg je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 22:13   #3
propenpop
Drugar foruma
 
propenpop's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2011
Postovi: 76
Downloads: 28
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: korg pa 50 sd
Interesi: muzika
propenpop befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
procitao sam i tu i jos jednu slicnu temu, ali znas kako ja to dozivljavam kao zakasneli odgovor nekoga ko za sebe kaze da nije bas profi (znaci malo bolji od mene posto sam ja tek malo mrdnuo od pocetka). E sada ovi znalci posto su znalci verovatno da koriste mnogo dobre i verovatno puno skuplje mixete i ocekuju puno, mene zanima za nas pocetnike neka pristupacnija varijanta (cak sam pokusao u konkretnom primeru da navedem za sta mi treba) a posto mi je prva mixeta koju kupujem zato ne znam skoro nista o njima, a ovde sam da nesto naucim i saznam. Ja bih odgovorio ljudima po sto puta na istu temu samo kada bih znao da bi nekome pomogao.
Hvala ti svakako na upucivanju ka ispravnom koriscenju foruma.
Postovano sa mobilnog uređaja

Promijenjeno od propenpop (27.02.2012 u 22:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
propenpop je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 22:59   #4
albin korg
Vredan član društva
 
albin korg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.10.2010
Mjesto: Slavonac
Postovi: 173
Downloads: 721
Uploads: 17
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: Korg Pa 900 & Korg le
albin korg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ma sve je ok,trebas prvo napisati s koliko para raspolazes pa ti onda sklepamo nekakvu kombinaciju da to zvuci kak treba,znaci mix power + zvucne kutije ili mix suhi + kutije aktivne ( Sa snagom) , ili mix slave + kutije ,,ima tu puno mogucnosti .Uvijek gledamo da napravimo nesto dobro za manje para i da je jednostavnije za transport.Eto toliko,pozdrav ...
albin korg je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2012, 16:54   #5
propenpop
Drugar foruma
 
propenpop's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2011
Postovi: 76
Downloads: 28
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: korg pa 50 sd
Interesi: muzika
propenpop befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa zanima me neka kombinacija da sa sto manje para napravim neki razglas da, ko sto rekoh, mogu da nastupim u "formaciji" harmonika, bas kontra i pevac, pevacica ili samo sint+ pevanje. nesto sto ce raditi posao za neke "manje" svirke, manji prostori...
obzirom da tek bih poceo sa nastupima onda starije kolege mogu da naslute sta bi zadovoljilo moje potrebe i bilo tzv dobra kupovina.
propenpop je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2012, 21:06   #6
Sokannp
Vredan član društva
 
Sokannp's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: Nova Pazova,Srbija
Godina: 57
Postovi: 103
Downloads: 387
Uploads: 0
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Interesi: ja volim zivot,kafane i zene
Sokannp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Sokannp pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moj ti je savet da za pocetak krenes raditi s iznajmljenim ozvucenjem a da polako skupljas novce za profi opremu.Jer ces verovatno posle godinu dana doci u situaciju kao moj junior da imas gomilu opreme koja ti vise nije dovoljna za ozbiljnu svirku a nemozes je prodati ni za trecinu cene koju si dao na pocetku.Ovako odmah imas profi zvuk pa kad skupis dovoljno kupi i ti nesto od toga.Za pocetak recimo ako imas novaca kupi neku od ovih mikseta koje se najcesce koriste pa polako skupljaj za zvucnike ili sta ti vec fali.
__________________
Ten beers a day keeps doctor away

Siguran sam da u alkoholu ima ženskih hormona: kada popijem, previše pričam i ne znam voziti auto.
Sokannp je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Sokannp za ovaj koristan post:
propenpop (28.02.2012)
Star 29.02.2012, 09:25   #7
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pitanje sad glasi, koliko si mislio izdvojiti novaca za miksetu, a koliko za zvucne kutije?!
Mozemo mi ovako do prekosutra nagadjat...(i zbog skupljanja postova)...
Sto se tice pasivne miksete+pojacalo+klavijatura+ako bude gitara(nekad) onda treba i procesor gitarski, to vuce jos i jednu uticnicu, pa rack, pa onda i neki "korektor napona" pa svasta nesto..... Najbolja moguca opcija(ona jeftinija i kompatibilnija bi bila aktivna mikseta) i rijesis problem!

Ali de prvo reci "cifru" koju si spreman izdvojiti
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (29.02.2012 u 09:27 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2012, 10:04   #8
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svako ima dobar odgovor i metodu rješavanja ovog problema...Što se tiče Yamahinih mikseta nikad ih nisao volio premda kod nas u Velenju čovjek na njopj radi godinama i ne mjenja je...Ja lično vjerujem u prokleti Dynacord zato što mi je odličan design i jednostavna za upotrebu...Ako si stvarno amater i ako misliš u tom poslu napredovati i raditi ga ozbiljnije,kupiš sebi taj Emx i jedne dobre kutije (EV Sx300) i rješio si problem...Dakle nekad su ti važniji zvučnici od miksete,ali Yamaha će zadovoljiti tvoje potrebe garant,s tim da bi za te pare mogo naći i Behringerovu miksetu koja bi nudila jedno 20% više nego ta EMX,al opet zavidi od modela...Uz to uvjek ćeš je moći prodati Yamahu napred pošto svakih par godina dolaze nove generacije muzičara koji traže isto tako ko što ti sad...Pa sad reci koliko para imaš pa da ti kolege lakše pomognu...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2012, 13:48   #9
propenpop
Drugar foruma
 
propenpop's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2011
Postovi: 76
Downloads: 28
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: korg pa 50 sd
Interesi: muzika
propenpop befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa trenutno bih mogao da izdvojim nekih ~300,350€ za mixetu i jos oko 200 za zvucnik(e) s tim sto bi najradje bilo sta da kupujem kupio novo (zato sam i pitao o ovoj yamahi jer je ona nova oko 350e)
Postovano sa mobilnog uređaja
propenpop je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2012, 14:18   #10
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa bolje ti je a te pare kupiš sebi Dynacord PowerMate 600 koja pojede Yamahu i Behringera i rješio si problem...A za kutije radije posudi od nekoga pa kasnije za 400eur kupiš sebi Dynacord ProLine stare trosistemce koji će ti odraditi poso bez problema...I imaćeš ozvučenje za 700-800eur koje će te poslužiti mnogo svirki...jer dan danas za 200eur nećeš naći zvučnike da valjaju...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije