Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.02.2012, 17:25   #21
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Minicevac Pokaži Post
dosta ogranicena klavijatura i bez solo klavijature se nemoze.
Ajde ne pricaj gluposti, kad moram ovako da se izrazim... Ako tako vec tvrdis, reci lepo decku zvog cega se bez solo klavijature ne moze. Nemoj da pricas stvari u koje nisi upucen.

Milane, ako vise volis rad na dve klavijature, uzmi Tyrosa, ako ti je problem da nosis 2 klavijature ili te mrzi kao mene, uzmi pa2x. Pricali smo, znas i sam prednosti i mane. Koju god da uzmes, moraces da potrosis isto vremena da je sredis kako bi ti zvucala bolje nego pa1x.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.

Promijenjeno od milepsr (28.02.2012 u 17:26 sati)
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2012, 19:24   #22
Tomislav_R
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.02.2010
Postovi: 41
Downloads: 211
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Tomislav_R befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bravo kolega,,,,salim se.Imao je moj kolega tyros 2,,,,i nije mu nesto posebno bio sredjen set,,,mada se meni bas i ne svidja njegov sound,,,zvuci mi nekako plasticno....:/ Sad neznam koliko to moze dobro da se sredi...
Tomislav_R je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2012, 22:23   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I... sta bi Milane sokole, promijeni li ti te instrumente... sta uradi ? Nego, kazes da si svirao dugo i Rolanda. A da ti uzmes u uzi izbor i neki Roland od ovih novijih uz taj LE. Cini mi se da bi bio srecniji nego i sa PA2X i sa T2 posto svakako vec imas iskustva sa Rolandom. Ti vec imas mogucnost samplinga na tom LE, dakle to nije tema i aranzer ne mora da ima sampler. Radi toga nista ne stoji na putu da recimo za te pare koje dobijes za PA1X pogledas i nesto novo od Rolanda. Na primjer, GW-8 pa ce jos i ostati novca. Soundom je miljama daleko od PA1X a i sa najnovijim aranzerima od Korga i Yamahe se mjeri vrlo lako. Sa sistem verzijom V2.0 ima fenomenalan Style Editor a Style Converter je svakako sastavni dio. Nije sala 256MB sampling materijala a vjerovatno znas i sam kako Roland zna da zvuci. Najbolje bi bilo da to probas prije donosenja konacne odluke.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2012, 23:15   #24
alenbar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.01.2011
Postovi: 30
Downloads: 149
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
alenbar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozz kolega.moje misljenje ti je da uzmes t-2.svirao sam leti ja i moj kolega on ima pa 2x i to bas dobro napucan a ja imam pa 800 dosta solidno sredjen.tako da jedne noci bilo gostovanje u diskoteci i dodje momak sa t-2.i sviramo mi do nekog vremena ,i pocese oni svirat.znaci ta klavijatura nas skroz pokrila razlika kao nebo i zemlja u sondu pricam samo iskreno kad smo mi posle upalili kao pracke su na zvucili.cak i bolje ritmove smo imali i svirka bolja i sve al dzabe ima to u sebe i gotovo
alenbar je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2012, 02:19   #25
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

tranzite roland mi lezi na srcu i najvise ga volim,ali ovaj put cu da ga zaobidjem,pa u doglednoj buducnosti mozda opet predjem na njega..Elem sutra mi je dan za odluku...odjednom iz neke price ispade i Tyros 3,samo sto mi fali malo novca za njega,ali ako covek resi da spusti jos kaoji evro cenu,bice tyros 3 definitivno..javice mi sutra ako se odluci,i tu bih bio najzadovoljniji..ako ne, bice pa2x kao neko prelazno resenje, ka tyros 3,jer sam se nameracio na yamahu i bice pre il kasnije..mislim da ima da ponudi vise nego korg,konkretno Tyros 3,kad se samo ugreje malo stolica i upozna klavijatura..kad sam cuo te gitare..znaci perverzija...tako da javljam sutra,eventualno prekosutra,koja ce biti...pozdrav i hvala svima na odgovorima
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2012, 02:26   #26
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima i PA2X te gitare ama ima i onaj GW-8 sto ti ga pomenuh. Sta god izaberes od toga neces se pokajati, sitne razlike koje zivot znace.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2012, 10:19   #27
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tyros 2 ko ga pljuje il ga nije sviro il nema iskustva...Tyrosa nisam mogo smisliti al kad sam slušo kako može da zvuči povuko sam mišljenje,dakle iz njega se mogu praviti čuda,i kad ga uštimaš na razglasu zaboravite taj plastični zvuk kojeg ljudi pominju...Ali ipak mi leži zvuk Korga i nemogu da ga se zasitim...Drug Pa2xPro ti je odlična odluka ja ga posedujem već 4 il 5 godina (ne sjećam se više prvi sam ga imo kod nas),i do danas ga ni u jednom trenutku nisam poželio zamjenjati...Dakle onih 128MB RAM-a je i previše za naše potrebe a imam bukvalno svega i svačega u njemu,tipke vrunske-ubilo se za treniranje trilera,dakle klaviatura TIP-TOP...Oko sviranja bez solo klaviature-nebi puno zalazio,ja lično NEBI nikad mogo svirati samo sa aranžerom...Dakle ne može meni Pa2xPro ponuditi ono što mi nudi Extreeme sa Moss-om ili bez njega.Dakle neki odlično rade bez solo klaviature i imaju tonu vrhunskih boja,al kad godinama navikneš na 2 sintha,ostane ti to u krvi...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2012, 02:48   #28
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

evo ljudi da vam se javim da sam danas uzo pa2x,napisao sam i u "ajde da se hvalimo",al ajd da zapecatim i moju temu ,pa evo pisem vam i ovde..malopre sam dosao s puta,danas sam prevalio 700 kilometara za pa2x, Nis-Loznica i nazad, znaci krenuo jutros rano od kuce,evo malopre stigao u Nis.ali dobro isplatilo se-uzo sam,pa mogu slobodno reci,novu klavijaturu,kao iz prodavnice,tek izasla iz garancije...posto nisam uspeo da nadjem tyrosa 3 u tako perfektnom stanju kao ovaj pa2x,uzo sam korga,pa videcu dalje, bice sigurno zamene u skroje vreme za tyrosa 3,jer rekoh da sam se nameracio na yamahu,tako da "moram" da je imam,ali kad naleti neki ok primerak..za sad sto se tice pa2x,pozitivni sam iznenadjen,relativno sam zadovoljan zvukom, ipak ima dosta pomaka u odnosu na pa1x,iako sam mislio da cu razlike meriti u "gramima",ali ima vrlo "slusljivih" razlika,bar ovako na prvo slusanje sto sam zapazio,za ovih sat vremena pored klavijature...elem,videcemo za nadalje,eto za sad se zavrsilo sve na pa2x,mada kao sto rekoh imam veliku zelju za yamahom...hvala svima sto ste se trudili da mi pomognete pri izboru i slusamo se uskoro u sekciji "demo snimci",da predstavim pa2x...hvala jos jednom svima i pozdrav

Promijenjeno od Milan$ (03.03.2012 u 02:52 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2012, 02:58   #29
ado_rado
Početnik forumacije!
 
ado_rado's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.02.2012
Postovi: 45
Downloads: 0
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
ado_rado ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo ja cu biti kratak ja bi se odlucio samo na Korg PAX2 jer na njoj imas sve bolje ritmovi izlaze u svakom slucaju zvuci prirodnije, a i solo je daleko bolji od Korg le!
Zato ima volumen papa i odvojis solo i na nozi lagano rekulises jacino!
Lakse je na jednoj svirati nego na dvije!
ado_rado je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2012, 12:37   #30
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Cestitam kolega neka te dobro sluzi PA2x dok ne dodje Tyros 3. Ja sam ti predlozio Tyros + Le jer si i dosada svirao na dve i ko kaze da je lakse na jednu taj verovatno nije probao da radi sa dve. Pored toga vec smo razgovarali o tome da treba proci kroz sve marke pa vratiti se na onu sto ti najvise odgovara.Ja sam dugo radio sa VA3 + Yamahom MO6 i danas mi stalno nedostaje druga klavijatura kad sviram. Ne zbog boja ili nesto slicno,daleko bolje zvuci E80 nego Va+MO6 vec iz navike jer uvek sledeca boja mi je bila na drugoj klavijaturi nije bilo potreba za prebacivanjem... Navika je cudo.

Imam jednu primedbu na vecinu ovih clanova ovde koji su sudjelovali u raspravi dali jedno ili drugo i reci cu samo ovo.... Ne mozete da ocenjujete koja bolje zvuci,na kojoj bolje izlaze ritmovi i slicne gluposti da ne govorim o sempleru i da je recimo PA2x zvucno bolji za solo od LE. Sve to na osnovu snimaka sa Youtube i slicnih.
sinisa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije