Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.02.2013, 02:51   #131
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od formula95 Pokaži Post
Tranzit kako znate da ja imam 64bitni sistem? Ja kad skidam nesto za ovaj trenutni sistem uvek skidam nesto da mi pise x86 a to je valjda 32bit, tako da mi nije to bas najjasnije.
Ne znam da li ti imas Win 7 Ultimate 64 Bit ali ti ga obavezno preporucujem jer jedino sa 64Bit sistemom ces maksimalno iskoristiti resurse svog kompjutera. Procesor koji imas (Intel Dual Core E5700) je na 64 Bita pa stoga to treba i iskoristiti. Ne treba da te zabrinjava sto su pojedine aplikacije (programi, VST instrumenti, efekti...) 32Bit-ni to jest, x86 kako ti kazes. Win 7 64 Bit je kompatibilan i sa 32Bit aplikacijama. U vezi sa audio kartom ti je Marko vec sve odgovorio, nije ona cipela pa da se izlize.

Promijenjeno od tranzit (01.02.2013 u 02:53 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2013, 04:16   #132
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja sam ga instalirao pre par dana, muku mucio sa svim gde sta kako, malo mi i drugar nesto rekao, i malo procitao ovde sta pametno i evo prvi rezultat, prvi ritam sam napravio u cubase spram kontakta, u njemu napravio 6 banki instr, a na midi trake upisao program change, posto svaka banka ima po 127 boja sam upisete broj od nekog instr iz nje, u prvoj drum , moze ih 127, u drugoj loopovi isto 127 i tako redom, za sad sam po jedna boja u svakoj banci za jedan ritam, i onda taj kontakt sa virtual kablom u forte ubacio, a solo kontakt za boje standalone na prvom virtual cablu, i midi naravno uvezao u style maker i napravio styl taj pvi, drugi ritam je neki fabricki, i nest lupam solo, i na plejeru desno gore u cosku prebacite ako vam je SD na HD bolji malo zvuk

http://www35.zippyshare.com/v/68439942/file.html


kupicu ja ovaj men bend kasnije org, nije skup. vredi bar meni za sobe, kad ne pravim mjuzu isviram se

evo vam i midi cabal 64bit free odlican je valjda za sad radi bez greske.
http://www.tobias-erichsen.de/software/loopmidi.html
loopMIDI
Virtual loopback MIDI-cable for Windows XP up to Windows 8, 32 and 64 bit.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (01.02.2013 u 04:20 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2013, 04:47   #133
marko87
Vredan član društva
 
marko87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.02.2012
Mjesto: Wien
Postovi: 207
Downloads: 482
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: VSTi + Midi keyboard
marko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drugar: Ja ??

A moze sve to i sa jednim kontaktom.

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2
__________________
momak pjeva extra al oni ga prate katastrofa,,,nikad pjevac ne prati muziku vec muzika pjevaca,,,,samo naprijed care
marko87 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio marko87 za ovaj koristan post:
branoy (01.02.2013)
Star 01.02.2013, 05:07   #134
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

aa ti si pod tim imenom ovde, nisam znao, al kontam brzo, pametan sam haha,
moze, al lepse sa dva kontakta, jedan uvek sa pratnjom mozes napucat posebno a drugi solo opet na svoj kanal ,, to je ko dve klave, a i da ne padne koji od puno ram sve u jednom. msm ima mnogo varijanti, tako mi sad godi, ,
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2013, 11:06   #135
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E sad mi je sve jasno sto me je zanimalo. Jos samo jedna stvar (sam sebi sam vise dosadan verujte) sta da radim sa tom internom zvucnom kad kupim behringer uca202? Da nju ostavim ili vadim, hoce li mi sluziti nekako mozda?
formula95 je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2013, 13:40   #136
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 219
Downloads: 530
Uploads: 1
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

oprosti ali nasmija me.... pa nek stoji, ti kada spojis beringera... on ide na usb i preko njega ide in/out, a tu internu mozes neznam nekad i nju koristiti za nesto, tipa kada slusas sa winampa glazbu, a beringer kad radis sa glazbom (samo je to primjer)... uglavnom ne treba je vaditi.... samo u postavkama namjestiti da je uac prva
__________________
Nikada ne misli da sve znas, jer uvijek postoji netko tko zna vise...
Arter je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2013, 14:44   #137
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od formula95 Pokaži Post
E sad mi je sve jasno sto me je zanimalo. Jos samo jedna stvar (sam sebi sam vise dosadan verujte) sta da radim sa tom internom zvucnom kad kupim behringer uca202? Da nju ostavim ili vadim, hoce li mi sluziti nekako mozda?
Tvoja zvučna kartica je ugrađena u matičnu ploču (Ultra Durable Motherboard GA-P41T-D3) i ne možeš je fizički izvaditi. Jedino da koristiš pilu za željezo ili brener
Ako ćeš dodavati vanjsku zvučnu, preporuča se ovu integriranu onemogućiti (disejblati) u BIOS-u.
casper je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2013, 20:13   #138
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je Casper, nego taj pomenuti loopback midi virtualni midi port, nije bas najzdraviji, to jest pomalo je "bolesljiv" a jedan od razloga je i nedostatak tzv. Shortcut Detection funkcije, koja je zaduzena da sprijeci midi overflow, koji se zna vrlo cesto javiti kod kompleksnih midi routinga i sistema i to potpuno neocekivano i sasvim sporadicno to jest, bez ikakvog reda. Ovo je fatalno na live nastupima jer izaziva momentalni pad funkcija audio aplikacija, prostije receno, prestanak bilo cega sto se naziva tonom. Zato, ko ozbiljno ima namjeru da nastupa live sa jednim softverskim sistemom, dalje ruke od ovoga. Sve sto je badava, nije badava, badava !!!!!

Promijenjeno od tranzit (01.02.2013 u 20:14 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2013, 20:24   #139
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

meni za sad radi sve sa loopback, masina je jaka na svim segmentima , 4 u krug programa sa njim, a koji je najbolji? kupiicu ja i njeg, naravno da je 64bit, skinuo sam i loopbe30 full al nisam instalirao, posto sam ovaj prvi pa mrsko mi bilo kad sve radi.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2013, 20:52   #140
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Upotrijebi taj LoopBe30 i deaktiviraj odmah po instalaciji Shortcut Detection. Nego, nesto drugo, kazes da si spremio cijeli jedan bank u Kontaktu sa audio loopovima. Slaba vajda, OMB ne salje Midi Clock sinhonizaciju vani pa svi ti loopovi nece ici u tempu ritma sa OMBa. Naravno da postoji nacin, da se loopovi sliceuju ali to onda nije vise to, to jest, nije autenticni audioloop. Na kraju mu to dodje kao malo kvalitetniji Korg aranzer koji takodje radi na istom principu sliceovanja, odnosno nema tzv. timemasinu kojom Kontakt i te kako dobro i kvalitetno raspolaze. Pisao sam vec negdje o ovom nedostatku OMBa, a posto sam u stalnom kontaktu i sa proizvodjacem OMB i njemu sam svojevremeno ukazao na ovaj problem od prioritetnog znacaja (jos u verziji 7 OMBa). Medjutim, do dana danasnjeg nista nije uradio jer jednostavno cini se, ne zna to da implementira. Prije par dana smo ponovo razgovarali jer sam imao ozbiljnu namjeru da OMB upotrijebim kao aranzersku aplikaciju u Trans Audio sistemima, naravno u jednoj specijalnoj verziji (posto nudi veliki broj odlicnih funkcija) i obecao mi je da ce uraditi sve sto je u njegovoj moci da u slijedecem updateu integrise midi clock synchro. Vidjecemo da li ce i koliko dobro ce to da odradi. Steta bi bila da se to ne odradi jer, kako vec rekoh OMB raspolaze dobrim i jedinstvenim funkcijama. Jedna je, na primjer, fenomenalna mogucnost pravljenja kompletne Bass strane harmonike na Touch Screenu sa potpuno isto poredjanim basovima kao i na harmonici, cime bi bivsi ili sadasnji harmonikasi, koji sviraju aranzere, bili odusevljeni i ne bi imali potrebe da kupuju skupi hardver Bass strane, niti da pod stare dane uce kako se sviraju akordi lijevom rukom. Sacekajmo sta ce se uraditi u slijedecem updateu (iskren da budem, sumnjam da ce ista biti od midi clocka), mada Trans Audio nema vremena za cekanje jer su instrumenti vec u proizvodnji i prodaji, pa je vec odabran sasvim drugi i vrlo specijalni softver aranzer.

Promijenjeno od tranzit (01.02.2013 u 20:55 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije