Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.02.2018, 16:34   #1
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard PA3X OUT1.2 dali odvojiti kanale

Po nekim komentarima ovde na forumu vidim da neki odvajaju kanale aranzer-Bubanj ili Bas na out 1-2....
Volio bi znati koliko vas ovde ima koji na svojim spravama koristi odvaljanje i sta su prednosti ili mane..

Ja se kanim da odvojim aranzer na out1-2 da bi mi samo desna ruka izlazila na L-R pa da mogu po potrebi nekada malo efekta dodati i sa miksera...... dali je to pametno

Promijenjeno od svirac007 (12.02.2018 u 16:39 sati)
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2018, 03:42   #2
CrazyDBC
Početnik forumacije!
 
CrazyDBC's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2015
Mjesto: Mali Zvornik
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg Kronos 1, Roland Fantom XA
Interesi: Muzika, Servis računara i elektronike
CrazyDBC ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni je odvojeno na Pa3x.
Bass 1, Mic 2, ostalo L-R.
Prednosti su što možeš sve posebno da namestiš, ne znam kako da ti objasnim.

Promijenjeno od CrazyDBC (06.03.2018 u 03:50 sati)
CrazyDBC je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio CrazyDBC za ovaj koristan post:
svirac007 (06.03.2018)
Star 06.03.2018, 10:44   #3
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najbolje je da pokušavaš da odvojiš i kod kuče doma da isprobaš pa da vidiš sta ti bolje zvući, to moraš samo ti da odlučiš. Ali veliki broj muzičara zbog stereo izlaza ne odvajaju. Meni lično se sviđa da se odvoji.
megane je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio megane za ovaj koristan post:
svirac007 (06.03.2018)
Star 06.03.2018, 13:09   #4
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma najvise bi volio bi da imam priliku da dva pa3x stavim jedan pored drugog i da ubacim isti set pa da onda u istom vremenu slusam na jednom pa3 OUT1-2 a na drugom L-R...
Mislim da je problem na L-R sto u toku svirke cesto prostor zahtijeva da se aranzer a i desna strana Solo mora malo miksat i tu je cini mi se prednost OUT 1-2....... Jer na L-R sta god pipnes na mikseru mijenja ti generalno sliku za sve ..... ali se opet gubi ta Stereo slika ...pa zato me zanimaju misljenja vise vas...pozdrav
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2018, 13:14   #5
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na pa 800 je meni bilo logike odvajanje,pa sam nekad vadio kick i bas gitaru posebno da bi ih stelovao neovisno od ostatka bubnja npr.

Na pa3x vec ta se logika malo izgubila,jer na njoj imas mogucnost vec u samoj klavijaturi da stelujes neovisno kick,snare,tom,hi hat itd.

Zasto odvajati kad vec u njoj imas mogucnost postelovati posebno.
Koliko se sjecam i na pa3x na out1 i out2 gubis mogucnost koristenja nekih efekata iz klav.

Pogotovo ako planiras da ti sve radi mono,vise stete nego koristi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ella 85 za ovaj koristan post:
svirac007 (06.03.2018)
Star 06.03.2018, 17:55   #6
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Godinama radim na neki aranzer + korg triton LE..........pa i sad trenutno sviram na pa3x i triton LE.....par mjeseci pokusajem da se nekako naviknem na rad samog pa3x ali kad god u toku svirke pokusam da sviram na pa3x i SOLO nekako mi ponesto fali sto bi mozda mikserom u svirci popravio.....
Zato me najvise interesuju misljenja ljudi koji rade samo na pa3x bez solo klavijature... znaci dali je sigurno najbolja opcija ici sve na L-R ili je bolje odvijiti kanale...
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2018, 20:54   #7
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pa ako pitas konretno da li odvojiti na pa3 posebno solo na out 1+2, ja mislim da nije, jer na out 1 i 2 maxx waves ne utice, pa ce ti bolje biti jos siromasnije ako ih odvojis na te posebne izlaze, mislim da je bolje da ostanu na L+R sa ukljucenim i doteranim maxx wave..na poseban kanal ja odvojim, bass, nogu ili dobos, zavisno od prostorije, ponekad mi prostorija jednostavno proguta dobos, pa ga tu odvojim, ili je bass gitara totalno nedrfinisana, pa je odvojim i obojim kako hocu...sve ostalo sto treba da bude stereo, ja ostavim na L+R, perkusije, kontre, prelaze, i sl...pozzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
svirac007 (07.03.2018)
Star 07.03.2018, 14:53   #8
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Milan
Nisam ni ja mislio odvojiti SOLO na OUT1-2 (zbog potrebe na solu raznih efekata )
nego sam mislio bas tako da komplet drum i bas posaljem na 0ut 1-2 a da SOLO i sve ostalo ostavim na LR........ zato su mi vazna misljenja vise clanova koji rade samo na aranzer PA3-4......na koji nacin je najbolje koristiti (i koji se nacin najcesce koristi) pa da i ja krenem koristiti aranzer na taj nacin..
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2018, 15:52   #9
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pa pazi iskreno, kolko god da nivelises aranzer, nekad ce negde u nekoj prostoriji to da zvuci kad serpa,serpa i onda tad izvlacis odredjene delove na out 1 i 2..ja ne izvlacim pod nuzno i obavezno nesto na poseban kanal, jer to ne znaci odmah da ce to da bude bolje, vec odvajam ako ima potrebe, tj. ako cujem da je noga muljava, da je dobos propao u mixu, da je bass gitara nekonkretna,da se rasipa previse,da je tanka itd, znaci sto se mene tice ja ne odvajam nesto na posebne kanale pod obavezno, vec samo ako treba, jer vrlo cesto, ritam sekcija izadje cisto i puno i bez potrebe da se nesto odvaja posebno na kanale...sto se mene licno tice, ja bih najvise volieo da imam jos dodatnih 1 ili 2 odvojena kanala, pa onda odvojim posebno nogu, posebno dobos, posebno bass gitaru, mozda na jedan kanal splash ili enentualno ritam gitaru ako i ona propadne u mixu, a sve ostalo ostavim na L i R, i onda bi bila milina raditi, kad ti sve to zasebno odjojis i stelujes, obojis kako ti odgovara, mada i ovako pravimo kompromis...pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije