Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.08.2010, 17:40   #11
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

to je tacno drug zlatek, zbog toga ni nisam prikljucio u postojeci sistem jos i ESI32 i FB01 ma da mislim da bi barem jos jednu mogao a da ne dodje do frke ... a sta se polifonije tice, ovi aktuelni koje i ostale kolege na forumu koriste imaju minimum 64 ... pa cak i kad bi presao taj limit - i to moze da se izbegava

kad bi imao vise mesta na radnom astalu, mogao bi taj problem da resim s time sto bi npr. aranzer prikljucio preko usb-midi a ne na midi-karticu (u mom slucaju TASCAM122)

nikad nisam takvo nesto probao al teoreticki bi to bilo uspesno, pa bi npr. jedan modul zakacio na aranzer a ostale module na W7 kojeg momentalno koristim kao master klavijaturu. znaci aranzer komandira sebe, sve sta je iza njega zakaceno i naravno VST - a takodje W7 njegove expandere i VST ...

verovatno bi tako mogao i da sviram aranzer a komandujem modul koji je na TASCAM/W7 zakacen ...

podesavanje bi u tom slucaju bilo u cubase:

midi input: ne znam sad kako bi se to pojavilo u prozorcicu
output: TASCAM
CH7

signal shalje aranzer, prima ga TASCAM i shalje ga expanderu koji prima signal na ch7

ma da je to suvise neka fantazija za mene, jel ne koristim toliko trake

da ja ne dobijem jednu po ledjima, pa da se vratim temi ... uz vasu pomoc su mi aranzeri malo jasniji a ne ostaje mi nista nego da sam probam pa da vidim kako to funkcionise

nadao sam se da vise forumasa koriste svoje aranzere i na studijski nacin a ne samo za live-svirku

pozdrav svima
__________________

Promijenjeno od grandia (03.08.2010 u 17:42 sati)
grandia je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije