Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 20.02.2018, 16:53   #31
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ne bih se bas slozio da je bezmisleno kao sto romario tvrdi,ako hocemo fabriku resurse operativnost itd da uporedimo, naravno da je besmisleno tako nesto jer ce skuplje uvek davati vise mogucnosti a ako hocemo ovo da uporedjujemo sto ustaviri skoro svi mi koristimo,semplove dk samples itd e onda dolazi smisao uporedbe i sto se toga tice bez ikakvih problema i razmisljanja stojim rame uz rame sa ea7 i bilo kojom skupljom spravom tipa pa3 ili 4, dokle god budemo tako nastavljali razlike nece biti e vec ako se iskoristi fabrika sredjivanje resurse itd tada sam naravno za da nebi trebale nikakve uporedbe praviti, znaci jos jednom, uporedjujem ono sto nas 80% posto i vise muzicara koristi za sada a to je glavna stvar semplovi i nikava uporedba ostalih stvari fabrike jer te stvari fabrike slabo nas koristi, zato svi isto zvucimo i zato sam odradio onaj demo jedan na jedan gde nema nikakve fabrike vec samo semplovi i dokaz da klavijatura od 1000e izbacuje ama potpuno isto sve kao i jedna od 4000e tipa pa4x

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
Otpisani-EA7 je offline  
Star 20.02.2018, 16:57   #32
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A složit ćeš se ti sa mnom kolega kad tad
Što prije , to bolje

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline  
Star 20.02.2018, 17:02   #33
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

naravno

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
Otpisani-EA7 je offline  
Star 20.02.2018, 17:08   #34
SaleSynth
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.02.2018
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
SaleSynth ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postovani Casper,Romario i G800.Nisam imao nameru da ulazim u raspravu koja ne vodi nikuda.
Profesionalno se bavim muzikom preko 30 godina,iskljucivo sviram klavijature u orkestrima,bas i solo.Preko nedelje odradim neku tezgicu aranzerom.Do sada sam u svojo karijeri promenio vise od 50 klavijatura.1983 prvi DX7 do danasnjeg Kronosa 2.Od aranzera trenutno imam EA7,a pre tri dana mi je kolega ostavio njegov Genos,dok je na putu.Poznajem dobro mogucnosti ovih instrumenata,tako da nijednog momenta nisam dovodio u pitanje superiornost Genosa,a cini mi se da sam pogresno shvacen.
Pozdrav.

Promijenjeno od SaleSynth (20.02.2018 u 17:10 sati)
SaleSynth je offline  
Star 20.02.2018, 18:03   #35
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bio jednom jedan forum i bio jednom jedan član(hvala Bogu,još je živ i zdrav i svira i radi)koji je bio zadužen za "skupljače" postova....zamolio bih ga da se probudi,a inače je dr!!!!!!
VUNIMRAV je offline  
Star 20.02.2018, 18:15   #36
SaleSynth
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.02.2018
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
SaleSynth ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druze moj,ja postove ne sakupljam,jer me download ne zanima.Sve sto mi je potrebno pravim sam,sto ne znam pitam pa naucim,tako da sto se mene tice,ne treba mi pristup download sekciji nikada,najiskrenije.
SaleSynth je offline  
Star 20.02.2018, 18:16   #37
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od SaleSynth Pokaži Post
Postovani Casper,Romario i G800.Nisam imao nameru da ulazim u raspravu koja ne vodi nikuda.
Profesionalno se bavim muzikom preko 30 godina,iskljucivo sviram klavijature u orkestrima,bas i solo.Preko nedelje odradim neku tezgicu aranzerom.Do sada sam u svojo karijeri promenio vise od 50 klavijatura.1983 prvi DX7 do danasnjeg Kronosa 2.Od aranzera trenutno imam EA7,a pre tri dana mi je kolega ostavio njegov Genos,dok je na putu.Poznajem dobro mogucnosti ovih instrumenata,tako da nijednog momenta nisam dovodio u pitanje superiornost Genosa,a cini mi se da sam pogresno shvacen.
Pozdrav.
Poštovani kolega Sale,
pošto se ti razumiješ u klavijature ,možeš li onda objasniti kolegi g800 da nema smisla to u šta je uvjeren.
Eto ja ne mogu, a i ja se razumijem ponešto u klavijature .
A čini mi se i kolega casper da nešto zna o tome. Pa ni njega ne sluša

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline  
Star 20.02.2018, 18:45   #38
SaleSynth
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.02.2018
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
SaleSynth ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postovani kolega Romario,evo pokusacu da mu objasnim.
Prvi korak:uzeti tehnicku specifikaciju Rolanda EA7 i specifikaciju Yamahe Genos i pazljivo procitas i uporedis.
Drugi korak:odes u prodavnicu klavijatura,uzmes dupli stalak ukljucis obe klavijature i uporedis zvuk,kvalitet izrade....
Medjutim oba koraka propadaju ako dva drugara dodju na tezgu,jedan sa EA7 drugi sa Genos,popiju par rakija,pa ubace isti 'super najbolji' set,popiju jos par rakija,pa sa starim kineskim pravljenim kablom ubodu u PM 1 sa dva 'motana' zvucnika,malo zameze,pa popiju po koje pivo,e onda udri u svirku i polemiku koji bolje izbacuje 'super najbolji' set.....☺☺☺
Dodato:
Salu na stranu.Genos je verovatno najbolja klavijatura trenutno,ko ima para da je kupi,tehnickog znanja da je maksimalno iskoristi i muzickog znanja da to pretoci u dobru muziku,to je to.
EA7 je trenutno najbolji aranzer u klasi do 1500€,bar za moj ukus,zato ga i sviram.
Sto se tice foruma jos jednom kazem da nisam imao nameru da pokrecem besmislenu polemiku ili daleko bilo nekoga uvredim.
Sto se tice postova,zaista ih ne sakupljam,i zaista me ne zanima download sekcija ovog ili bilo kog slicnog sajta,tako da administrator ovog foruma moze da mi stavi trajnu zabranu download sekciji,bez obzira na broj postova.
Dodato:
Srdacan pozdrav kolegama,Romariu,Casperu i G800,nadam se da cemo se nekada upoznati,pa uz rakijicu i mezicu popricamo.☺☺☺

Promijenjeno od SaleSynth (20.02.2018 u 19:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
SaleSynth je offline  
Star 20.02.2018, 20:18   #39
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ajd ovako
ko ovde skuplja postove i ostalo nit me interesuje nit se osecam pogodjenim, imam brdo godina clanarine na ovom sajtu brdo postova, brdo downloada cak i neku donaciju sajtu, tako da verovatno nisam skupljac
@ romario pokusava nesto da mi razjasni a ja i dalje stojim na jednoj te istoj stavki i mislim da jos nije skroz ukapirao smisao moje teme,
dskle
" UPOREDJUJU SE ARANZERI RAZLICITIH CENA SA EXTERNIM MATERIJALOM KOJI VELIKI BROJ LJUDI KORISTI"
nikakva fabrika, nikakve mogucnosti, nikakvi resursi nikakav operativni sistem,nikakvo uporedjivanje na stalcima izrada itd ama nista od toga znaci samo externi semplovi, ni casper ni romario ni niko na ovom forumu nece moci da me ubedi da ta ista externa stvar taj isti DK na genosu ili pa4 ili tyros5 zvuci mocnije bolje drugacije nego na nekom jeftinijem aranzeru , to je cela moja svrha uporedjivanja bila, ali vi ste skretali non stop sa teme i isli dublje i dublje uporedjivanjem,i ubedjivali mene drugacije,uopste nije rec o tome a o tome sam napisao skroz u prvom postu u zadnjim redovima da se radi SAMO uporedjivanje sampliranog nekog DK i semplova, nadam se da sam se korektno izjasnio

razumem da je genos mocna sprava, razumem da ima ogromne mogucnosti operativnog sistema i svega ostalog, sve se ja time slazem ali nije rec uopste o tom poredjivanju jer malo ljudi iskoriscava resurse skupih sprava, i to jeste velika steta, ja sam samo stavio jos jednom do znanja da ustvari one stvari koje se koriste kod nas da ustvari te stvari skroz isto zvuce dal na spravi od 1000e ili na spravi od 4000e, neznam kako drugacije da opisem sve a da se ne vracamo opet u dublje uporedjivanje koje nije bila namera mojoj temi

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
Otpisani-EA7 je offline  
Star 20.02.2018, 20:45   #40
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dakle, potpuno se razumijemo. Govorimo isto i tvrdimo isto.

1. Jedan te isti sample zvuči jednako bez obzira koliko sampler košta, 1000 ili 4000 eura.
2. Većina aranžerista koristi setove kreirane od starih nekvalitetnog materijala.

U ovim se tvrdnjama slažemo, nadam se.

Ako navedeno stavimo u kontekst teme onda se lako može zaključiti da nema smisla uspoređivati različite klavijature na ovaj način. I to je poanta priče.
A ako nekoga veseli, nek i dalje turira Yugića na startu u nadi da će možda biti brži od m3.

@SaleSynth - s prvim dijelom tvog predhodnog posta se apsolutno slažem.
Sa Dodatno 01. se slažem djelomično. Bolji je PRS S970 ili PSR A3000.
Sa Dodatno 02. se isto tako slažem, možda se slučajno i dogodi.
casper je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije