Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.09.2017, 00:29   #1
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Frage Koliko novaca uložiti u opremu?

Na društvenim mrežama se prije nekog vremena pojavio simpatičan plakat i njegov sadržaj neka bude podloga za ovu temu. Ono što me u stvari potaknulo da istu i otvorim je diskusija o tome da li se isplati kupovati skupe instrumente, konkretno mislim na top aranžere. Zašto ulagati velike novce kad svi znamo da možemo korektno odradititi svirku i sa starijim/slabijim modelima? Koja je uopće granica isplativosti nastupa kada su honorari za nastupe sve manji i manji?

Highslide JS

To su samo neka od pitanja o kojima se možete ovdje raspisati i kazati vlastita razmišljnja zašto ste kupili top aranžer ili zašto svirate na 20 godina "staru ragu" koja vrijedi 150 eura. Sigurno je da ovom diskusijom nećemo otkriti toplu vodu ali bit će zanimljivo čuti različita razmišljanja.

Promijenjeno od casper (17.09.2017 u 11:59 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2017, 09:10   #2
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da je medju zivima Sigmund Freud bi mogao mnogo reci na tu temu 😂
Slika je super👍

Promijenjeno od ffb (17.09.2017 u 09:11 sati)
ffb je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2017, 10:20   #3
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala Caspere na novoj temi.
Ja i dalje stojim za time da su mi gaže isplative. Kad mi nebi bile, ne bih svirao. S tim da to nije moja primarna djelatnost, i zaista mi je lakše 'disati'.

Da, imam Tyros 3 koji zaista ima gotovo 10 godina. Zadovoljan sam jako i nije mi potrebno za sad ništa jače. A koliko vidim nije potrebno ni gostima jer se nitko nikad nije požalio da Tyros radi loše, da pod hitno to moram promijeniti. Niti me ikad itko uskratio kod plaćanja zbog radi deset godina stare klavijature.

Četvorkica ako upadne kakva prilika, okay. Ali smatram da dobar muzičar još može raditi s Tyros 2 (i to jako dobro) i nema gaže ili pjesme koju ne može odraditi.

Onako od srca, radije bih da izrade još bolje-realističnije, vokodere. To je ono što ljudi čuju i primjećuju. U njega bih prije uložio nego u klavijaturu.

Nadalje, ne mogu se pohvaliti da sviram u hotelu s pet zvjezdica, u kojem imam solidnu mjesečnu isplatu, gdje je bina fizički odvojena od ljudi, u koji zalazi određena klijentela... To je razlog zašto u sadašnjim prilikama ne bih kupio Genos ni za živu glavu. Da ne govorim da će vjerojatno koštati više od 5000 eura. Netko sam, bez obaveza-čitaj obitelji-vjerojatno bi lakše odvojio te pare. Ja nisam taj slučaj. Moramo biti realni, razmišljati u okvirima u kojima funkcioniramo. U zadnje vrijeme pratim malo jazz poduke na Youtube. Evo primjer: https://www.youtube.com/watch?v=8A41X1RbKdk
Mogu vam reći da se otvaraju horizonti-očito da Tyros 3 može raditi još i bolje.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2017, 11:07   #4
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alen P Pokaži Post
Ma kupit cu staru dx7! Genosu u inat!
možeš i na dx7 svirati. jedan naš prijatelj svira još na nju i to ponekad gaže u hotelu, a za takav repertoar koji svira ne zvuči niti na jednoj klavijaturi bolje nego na dx7...
što se tiče vokodera, imam ga i na yamahi motif xs6 i na rolandu juno ds88 i nisam ga nikad koristio za razliku od vokalista na korgu kojeg redovito koristim kad sviram one man gaže.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2017, 11:12   #5
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ta sinteza zvukova iz Dx -7 je i danas aktuelna.Postoji aplikacija za ipad( iphone) a cini mi se da i Montage ima tu sintezu
Kolega Alen je vjerojatno mislio na vokalist ali se pogresno izrazio.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2017, 11:19   #6
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

moguće. inače, svi se proizvođači vraćaju na zvuk osamdesetih. najnoviji je primjer roland d05. simulacija legende D-50.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2017, 11:41   #7
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da, vokalist. Stalno brkam to dvoje...
https://youtu.be/WiYa4oUxKR8

Tomy, govoris o Jagecu? :-P

Promijenjeno od casper (17.09.2017 u 12:01 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2017, 12:03   #8
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@AlenP, ako ti je vokalist na T3 sintetican to mozes rijesiti kupovinom externog vokaliste.Npr.ja imam uz Psr 770 Boss Ve 5 koji radi dobro a cijena za rabljeni oko 100-150€.
Kvaliteta i orginalnost soundova zadnjih godina je na visokom nivou ali nama koji sviramo aranzere fali "LIVE" dozivljaj bubnja, bas i ritam gitare.
Ja to vidim tako i to je jedan od razloga zasto bih kupio novi model normalno ako bude humana cijena😜
ffb je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2017, 12:29   #9
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imam Tc Helicon VL2. Jedno od najboljih ulaganja..

Vokalist na T3 radi uzasno. Isti je josh od psr2000 ili 2100.😝

Nikad LIVE sound iz sinta. Zato postoje bandovi. Nije samo o soundu, vec o dinamici, improvizacijama, ono sto zovemo "groove-om", sto ne mozes postici arrangerom.

Promijenjeno od Alen P (17.09.2017 u 12:32 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2017, 12:54   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ova tema je nastala kao "inspiracija" na par postova koje smo napisali na Genos show pa sam je započeo u tom kontekstu. Volio bih kada bi se ovdje usmjerili na pitanje koliko novaca uložiti u aranžer. Kod njih se najviše gubi na vrijednosti jer svako malo dolaze novi modeli, a i većina forumaša ih svira. To su razlozi da se ovdje više orjentiramo na tu vrstu instrumenata, a ne na sintheve ili ozvučenje.

@Alen P - Potpuno te razumijem i slažem se u tvom razmišljanju. Više sam puta i sam naglasio na forumu da treba raditi na sebi, da treba svirati, a instrument je samo sredstvo koje nam omogućava da to činimo.
@Tomy - Naravno da i repertoar određuje vrstu i klasu instrumenta, ali siguran sam da bi prijatelj rado stisnuo nekog Norda ili slično.

Momci, djelomično se slažem s vama ali bih malo dodao vlastitog razmišljanja. Ako na stvari gledamo iz drugog kuta, profesionalnog, onda treba težiti da i instrument bude u skladu s onim što radiš. Možda ne treba biti najnoviji top model ali svakako da je 10 godina stara sprava već dala svoje. Uostalom, ako "ona nije zaradila" za nešto novije i modernije onda je bolje da se niti ne ide svirati za pare. Sviraj doma punici i za svoj gušt, bolje i to nego kolegama spuštati cijenu. Ništa osobno, ovo je samo moje općenito razmišljanje.

Naravno da gosti koje zabavljamo nemaju pojima da li koristimo skupi ili jeftini instrument. Bilo bi i smiješno kupovati top model samo da bi se mogli pohvaliti drugima ili da bi ti se kolege divile. Novi i skupi instrument je prije svega stvar osobnog zadovoljstva. Ne razmišljam na način da li će mi se klavijatura isplatiti i kada ću je otplatiti. Možda je danas moj stav takav upravo iz "poštovanja" prema svim onim novcima koje sam u zadnjih 30 gdoina stavio u đep svirajući na aranžeru. Kako god, dobar sound na nastupu i feeling koji tada imam je za mene posebno zadovoljstvo. Netko voli brze motore, netko uživa u egzotičnim jelima, netko bi dao zadnju paru za malu Amazonku ... svatko ima svoj užitak.

Kad ste već kod Vocalista, jedan isječak, live svirka ...


Promijenjeno od casper (17.09.2017 u 13:04 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
cijena, isplativost, novac, top aranžer

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije