Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Boje i semplovi

Boje i semplovi Za sve u vezi boja i sampleova pitajte ovde...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.05.2013, 22:17   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Bass slide za Roland aranzere

Pozdrav ljudi....Sviram pomalo bas na svom Rolandu....E sad, primetio sam da Roland aranzeri nemaju bas slajd naprimer na C1 dirci kao neke naprimer KORG-ove sempler masine, bilo aranzeri, bilo workstationi....E sad, nadjem slucajno bas slajd u cini mi se drum kitovima, medjutim, nije to to bas kako bi trebalo da zvuci, tj. lici ali nije bas to to, a i da mi se svidja, neznam kako bi uspeo da ga stavim u Manual Bass na naprimer Fingered Bass2 koji koristim, pa me zanima jel se susretao neko sa ovakvim "problemom"?Jel moze da se namesti bas slajd nekako da bude naprimer na C1 dirci ili tako nesto?Evo konkretno ovaj bas slajd u ovom videu me odusevljava:

Premotajte na 1:00 i bas odma koji sledi....Kod njega je na dugme u ovom slucaju (KORG M3)


Аneta i Gr Molika Moja Svadba Dogi da mi ruke grejes
You need to upgrade your Flash Player

Ujedno da pohvalim i najbolju pevacicu za koju sam cuo do sada - Anetu Micevsku kao i orkestar/bend koji sviraju samo tako znaci....Uz Alegra sigurno jedni od najboljih....Eto da nisam trazio bas slajd, ne bi ni cuo za njih....Pozdrav svima
Dodato:
Evo snimio sam moj Bass slide fabricki u Rolandu koji imam i nalazi se na C#2 dirci u SFX MDR (Manual Drum), znaci ne kao bas, nego kao element u drum kitu....Odgovaralo bi mi da bude nekako na MBS (Manual Bass-u) na C1 dirci naprimer, ali je to sigurno ne izvodljivo, medjutim jedan kolega kojom mu se ovom prilikom zahvaljujem mi je predlozio da ako pratim bas sa ritam sekcijom na kojoj je iskljucen ABS (Auto Bass) i kad ga ja sam rucno sviram, da stavim taj Bass slide, odnosno da ga izdvojim iz tog SFX drum kita i stavim ga na taster INTRO i onda svaki put kada bi pritisnuo Intro, on bi mi odsvirao Bass slide sto nije lose opcija takodje....Jel ima jos neko neki predlog?Pozdrav svima









__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (05.05.2013 u 21:52 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2013, 14:45   #2
sladjans
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.06.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 82
Downloads: 373
Uploads: 11
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x
sladjans befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imas bas slajd na SUPER TONES, ali u user-ima, 1 je guitar slide, a 2 je bas slide, sem ako neko nije nesto menjao. Stisnes dirku i to je jedini nacin. To je moj set na kome sviras, i bolji bas slide neces naci, to je maximum koji sam izvukao iz tog aranzera. PozZ
sladjans je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2013, 21:34   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sad neznam na osnovu cega si zakljucio da je to tvoj set na kojem ja sviram, sem ako nisi slusao demo snimke, pa na osnovu nekog ritma, mada nebitno....Probao sam u SUPERTONES ovo sto si mi rekao i na broju 3 u SUPERTONES prva 2 su "bas slajda", ali obicne gitare (druga nije Bas), ali ne kao ovaj sto sam ja postavio gore sto sam snimio sto je iz drum kita, nego skroz drugacije i losije zvuci....Mada i te gitare su fabricke, nije nista user....Sad nzm....Jel mislis user da izaberem pa onda SUPERTONES i da ce se onda pojaviti ta 2 bas slajda, ili kako vec?U svakom slucaju hvala....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2013, 21:38   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

zato sto je taj va5 na kom sviras njegov "bivsi"...pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2013, 22:22   #5
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aaaaa OK....Znaci ti si taj Hahaha....Salim se i izvinjavam se unapred....Nista....Probacu da se snadjem, mada u Supertones je sve fabricko, sad neznam gde si mislio, tj. da li u Supertones mogu user....Hmmm.....
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije