Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 25.03.2014, 19:58   #71
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
samo ne kontam mnogo kad si na svirci i imas te zveri od mixera, sta vama treba za kakav jos brzi rad? gde brzate ? ja nastimo mixer Pm2 pre 4 god kad sam ga uzeo, iste kutije, isti mixer, i nisam 20 put pipno nesto za 4 godine .. .

ljudi moji, pre svih mixera, trazte vi kutije kojie izbacuju najbolje zvuk vasih instrumenata. mixer je najlakse. kod mene prvo kutije, pa onda mixer. tim redosledom
Ja od kad sam kupio Presonusa, rodio sam se u bendu... Ovi moji gledaju u mixer kao tele u sarena vrata... Nema cackanja, ja nastelujem sve za par min i zdravo-dovidenja - možemo da sviramo. Nema posle da se trte prema gostima i da traze dlaku u jajetu ;-)
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline  
Star 25.03.2014, 20:45   #72
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Headroom je rezerva sistema koja sluzi da bi on mogao da podnese pikove bez gubljenja dinamike. Sto vise iskoristavas headroom to je dinamika manja. Kao da kompresujes materijal.
Dakle headrooma treba imati sto vise. A ne sto manje.

Da pojasnim, ovo govorim o sistemu posle miksera. Dakle o razglasu.
Posto ocigledno ne citate sta pisem da jos jednom citiram samog sebe i da boldujem.
MarjanMilosevic je offline  
Star 25.03.2014, 21:42   #73
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vex,

I utjeras Presonus u crveno dok si rekao piksla---sigurno....

Poz
zox2003 je offline  
Star 25.03.2014, 22:53   #74
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zox, nije kod mene tako... Ne sviram ja bas sa tolikim neandertalcima ;-) :-) Pravim u toku svirke sitne korekcije ali veci ispadi su vrlo retki i to ne od strane mojih ljudi ;-)
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline  
Star 25.03.2014, 23:37   #75
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Evo kako ja radim na svojoj svirci (opet me ispravite ako negde gresim), kada podesavam Gain na nekom kanalu pustim najjaci signal koji dostizemo na instrumentu ili mikrofonu i pojacavam ga do klipa a onda ga malo smanjim. Tako dobijem najjaci moguci ulazni signal na datom kanalu.
Hvala dragom Bogu više, da na Balkanu ima neko ko ovako podešava signal.
Vjeruješ li da sam radio sa raznim toncima koji miksaju Gain-om a faderi im stoje na Unity? Možda imaju neki strah od mikrofonije...hahaha. Pa tako i vlasnici vodećih rental kompanija ovdje podržavaju takav rad. Stanje je zabrinjavajuće.
harepa50 je offline  
Star 26.03.2014, 01:15   #76
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Marjane, ne razumem najbolje o kakvim pikovima govoris ako je na mikseru svaki kanal pod limiterom i kompresorom? Signal koji izlazi iz miksete je svakako vec kompresovan i nema bojazni od nezeljenih pikova. Odakle bi se jos mogli pojaviti?
Jos nesto bih dodao. Slusajuci razne bendove koji rade na power mikserima tipa Dynacord PM, Yamaha EMX5000 i sl. primetio sam jednu stvar u vezi dinamike. Desava se da na momente zvuce preglasno, tj. pojave se pikovi na momente i oni smetaju jer daju utisak prevelike buke dok je veci deo svirke dosta tisi nego sto bi trebalo. Iz tog razloga gazde lokala i gosti traze tisu svirku dok muzicari stalno imaju potrebu da se pojacavaju ne primecujuci da im upravo ti pikovi stvaraju probleme, mada je pitanje i kako to resiti, obzirom na to da na tim mikserima nema kompresora i limitera. Moglo bi dodavanjem posebnih kompresora al` to je vec posebna prica!
Poenta mog pisanja je da ukoliko je signal ne kompresovan (u razumnoj meri, podrazumeva se) imamo veci dinamicki raspon od kog cesto bude vise stete nego koristi. Pricam o zivim svirkama, ne o studiju!
Akordeonista je offline  
Star 27.03.2014, 23:53   #77
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Marjane, ne razumem najbolje o kakvim pikovima govoris ako je na mikseru svaki kanal pod limiterom i kompresorom?
Nemoj ni da se trudis nesto posebno da razumijes sta on pise i hoce uopste da kaze... ne razumije ni on sam. Sve vrijeme se diskutuje o dinamickom opsegu i hedroomu, a on na kraju svog posta, koji je jos jednom citirao (za svaki slucaj), pise o: "sistemu poslije mixera. Dakle o razglasu" !!!!! Kao da to sto dolazi poslije mixera radi samo za sebe, to jest, kao da je to u nekoj drugoj sferi i potpuno nevezano za mixer !!!! Vidis da ne zna ni sta hoce, niti shvata put audio signala i kompleksnost jednog PA sistema, kao ni to da sve komponente moraju da se posmatraju kao neraskidivi dio jedne cjeline, koja pak, funkcionira iskljucivo kao kompletni sistem i nikako drugacije. Ne moze se posmatrati ni ono sto dolazi poslije mixera, a ni ono sto dolazi prije pojacala snage i zvucnika, samo za sebe, vec samo skupa jer je i rezultat koji dobijamo na kraju (zvuk), produkt svih komponenata u zajednickom radu. Iz tog razloga su i headroom i dinamicki opseg jednog PA sistema, iskljucivo rezultat kompletnog sistema, a ne zbir pojedinih jedinica. Isuvise je taj rad interaktivan u PA sistemu, da bi ijedna komponenta mogla da se posmatra kao posebna autonomija.
tranzit je offline  
Star 28.03.2014, 18:06   #78
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemoj tako, covek profesionalno dizajnira zvucnike pa se osvrce samo na svoj deo posla. Profesionalna deformacija reklo bi se...
sale_band je offline  
Star 28.03.2014, 18:41   #79
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako dizajnira... crta ih bojicama u 3D ? Ama cini mi se da je de(zin)formacija zauzela poveci prostor. Previse je nebuloza i za moje usi, koje svasta mogu da podnesu. Uopste, tvrditi takve kontradiktorne i neodrzive stvari, a da se o tome ama bas nista ne zna, pa cak ni osnove i to na "veoma" javnom mjestu, je i hrabrost i ludost odjedanput. Ponekad se zaista sebi cudim, zasto uopste pokusavam da takvim jablanima bilo sta i objasnjavam, iako znam da ce na kraju sujeta uzeti ljude pod svoje i da ce proraditi onaj nas balkanski nacin diskusije, motka.

Promijenjeno od tranzit (28.03.2014 u 18:45 sati)
tranzit je offline  
Star 30.03.2014, 12:53   #80
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit

Da li je Intel dual core T5800 @2,00 Ghz sa 2 Gb Rama sposoban da podrži Presonus Capture i VSL???
Pitam da ne skitam...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije