Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.07.2007, 14:08   #1
paragovo
Vredan član društva
 
paragovo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2007
Mjesto: Holandija-Rotterdam
Postovi: 105
Downloads: 660
Uploads: 8
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: PA500 iTR
Interesi: Muzika
paragovo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
paragovo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Kako ubaciti ritam u PA 50

Posto dugo sviram harmoniku pa sam se odlucio i kupio pa 50 za pocetak ali mi ovo sve se cini komplikovano.Mucim se vec dva dana da ubacim ritam ali ne ide cisto da probam pa me to sad muci. Narucio sam za njega HD ali kad ne uspevam sa flopija kako tek onda sa HD ili ja nemam pravi fail ali stalno kad pritisnem load pokaze Load failed press exit.pa bi zamolio koga da mi pomogne proceduru kako ide to sve ili da mi neko da link ili fail cisto da probam.
Unapred se zahvaljujem
paragovo je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2007, 03:59   #2
Denis19
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Druze,

Ides na load i kad dodje da loadujes otvori folder u kojem je set znaci ides na OPEN i onda unutra ce biti drugi folder u kojem je set. taj folder kad vidjas onda idi na load. ako nebude folder i budes samo vidjo GLOBAL, PERFORMANCE, PROGRAM< STYLE, onda samo posebno load sve. znaci posebno global, performance itd. Ako treba jos pomoci javi se na email. POzdrav
  Reply With Quote
Star 15.07.2007, 11:19   #3
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prvo trebas normalno skinut SET za PA 50 ,60 80. Onda prvo sto trebas uradit je da izbacis taj SET iz ZIP.FILE ili RAR.FILE. To je najvaznije. Prebaci kompletan SET na disketu zatim stavi disketu u PA50 idi na tipku DISK zatim LOAD zatim potvrdi LOAD onda cekaj. A ako neces sve da ti ubaci sa tog seta onda mozes pojedinacno. A u jednom setu se nalazi slijedece: GLOBAL(tu ti je kako si podesio sistem npr. dal da sviras sa cijelim akordom ili samo sa jednom tipkom zatim SPLIT POINT) onda imas PERFORMANCE(PERFORMANCE ti je taj da kazem MOTOR za boje na njemu pravis efekte raznorazne terce i sta ja znam) zatim PROGRAM(PROGRAM ti je boja krace receno PCG i nju ubacujes u PERFORMANCE a takodze u PROGRAMU imas i USER DK sto su ti bubnjevi koje nemas mozda u klavijaturi i koji su razliciti i jako dobro dodzu vjeruj) Zatim imas STYLE(STYLE je ritam ili kraceno receno STY.) To ti je osnova dakle, eh a ako hoces svako pojedinacno da LOADAS onda kad ubacis disketu i kad odes n DISK onda LOAD onda markiraj taj SET onda pritisni F3 (to je da otvoris set) I sad mozes opet pomocu F2 sve jedno pojedno od gore navedenih stvari da loadas. Ima jos drugi rijesenja al da sad nebude previse da se zbunis. Prvo testiraj ovo do sad napisano i kad trebadne jos javi!
Pozdrav,Alen!
blatusan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio blatusan za ovaj koristan post:
nikola lav (09.10.2012)
Star 16.07.2007, 19:53   #4
paragovo
Vredan član društva
 
paragovo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2007
Mjesto: Holandija-Rotterdam
Postovi: 105
Downloads: 660
Uploads: 8
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: PA500 iTR
Interesi: Muzika
paragovo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
paragovo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Svaka cast momci ako ne pitas i neznas sad tek kad vidim prosto ko pasulj sto bi rekli u narodu.
Mozda previse pitam ali kad smo vec tu trazim po internetu te setove ali slabo ima za PA50 ubacio sam BANE.SET ali nije to sto mi treba dali ima ko da mi da link gde ima da se skine boje i ritmovi Juznog Vetra i boje harmonike i ti ritmovi koje se pretezno koriste u nasoj muzici biobi jako zahvalan.Ima dosta za PA80 ali neznam dali moze na PA50 bojimse zeznucu nesto.
Zaovo vam se stvarno zahvaljujem.
pozdrav.
paragovo je offline   Reply With Quote
Star 16.07.2007, 21:28   #5
paragovo
Vredan član društva
 
paragovo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2007
Mjesto: Holandija-Rotterdam
Postovi: 105
Downloads: 660
Uploads: 8
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: PA500 iTR
Interesi: Muzika
paragovo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
paragovo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja se izvinjavam ali video sam na download sekciji da ima pa sad isprobavam
pozdrav
paragovo je offline   Reply With Quote
Star 16.07.2007, 21:32   #6
Denis19
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Jarane ako ti treba set javi mi poslati cu ti set koji ja koristim sto mi je jedan covjek poslo kad ga je napravio. Malo sam izmjenio neke stvari po mom okusu ali mislim da ce ti se svidjati posto i ja sviram harmoniku inace pa mi je sve po tercama haman u setu ali sve su terce harmonike. Harmonike su isto sa juznog vjetra u setu isto pa ako hoces poslati cu ti samo javi.
  Reply With Quote
Star 16.07.2007, 22:25   #7
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imas druze trazi na DOWNLOAD CENTAR ( JAZZ.SET )
Jedan od najboljih setova za mene!
Pozdrav,Alen!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 16.07.2007, 22:28   #8
paragovo
Vredan član društva
 
paragovo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2007
Mjesto: Holandija-Rotterdam
Postovi: 105
Downloads: 660
Uploads: 8
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: PA500 iTR
Interesi: Muzika
paragovo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
paragovo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala jarane samo poalji, evo vec sam komsije izludio sa svirkom.
Pozdrav
paragovo je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2012, 11:50   #9
nikola lav
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.05.2012
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nikola lav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

takodje i meni treba pomoc oko ubacivalja setova u korg pa 50 sd

vec godinu dana sviram na jedan set koji mi je bio u klavijaturi....
sad sam skinuo gomilu navih setova za pa 50 ali mi je problem kako da ubacim u klavijaturu...
moze li mi neko detaljno objasniti sta i kako da uradim, takodje me i interesuje sta sve treba da ubacim od fajlova u sd karticu da bi mi se pravilno ocitao u klavijaturi.... skinuo sam te setove i svi su u zasebnim folderima...
pozdav i unapred hvala
nikola lav je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2012, 13:06   #10
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najbolje bi ti bilo da ucitavas setove jedan po jedan. Kad naletis na ritam koji ti se svidja zapisi ga na papir ili na mobitel ili na pc i obavezno pogledaj koji je drum kit na tom ritmu, jer postoje (rijetko, ali postoje) ritmovi koji su radjeni na poseban drum kit i kad se promijeni dobijes neke zvizdaljke i zvecke. Kad ti se svidi boja u performance isto je zapises, ali i zapises ako ima neka user custom boja iz programa, ako je fabricka performance ce je automatski "povuc". Kad tako ucitas sve setove i vidio si sta ti se svidja i sve zapisao, onda opet ubacis prvi set i ucitas ritam koji ti se svidja, eventualno drum kit iz programa koji koristi ili neku boju u programu koju ritam koristi u acc ili pratnji. Onda ucitavas performance i boje iz programa ako su user.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
nikola lav (09.10.2012)
Odgovor

Favoriti

Oznake
kako, ritam, ubaciti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije