Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.10.2015, 23:42   #11
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najbolji lijek za grlo je odmor samog grla,tj.sutnja...
josipv je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2015, 10:28   #12
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard I kod mene!

Citat:
Originalno postovano od NordX Pokaži Post
Dok pevas,pij vodu samo i nista ti nece biti.

Ja sam i naucio tehniku disanja,ali voda je uvek pored mene,pevam i pijem vodu,i nikad nemam problema Nista osim vode nemoj piti pre svirke,odnosno pre pevanja
Ista stvar je i kod mene.normalno je da se grlo-glasne žice "istupe",ali ih u toku pevanja treba stalno kvasiti.Ako bi to bio Badel onda bi brzo zavšio na podu,zato je flaša obične vode uvek kraj nogu i nekad dva puta u toku pesme malo gucnem i ne dozvoljavam da mi glasne žice "puknu".Po koji badel je zbilja dobar,zatim nakon svirke spavanje je broj jedan i odmor pbez priče.Šlajm koji imaju pušači ili usled prehlade je isto vrlo opasan jer prilikom pevanja ga pokrenemo iz pluća i on se zalepi za glasne žice i onda nastaje strahoviti porblem koji bi mogao uporediti sa,ne daj bože da pri brzini volanom u autu ne možete upravljati,zato je dobro da pluća uvek budu čista.
I,ako se desi da u toku svirke izgubvite glas onda pojedite jednu glavicu c luka onako kao jabuku,imajte uvek septolete pri sebi...izbegavajte vino i pelinkovac,kao i pivo i gaz sokove,po koja rakijica ili konjak i to je to!!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2015, 14:35   #13
pilence
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.10.2015
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
pilence ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najbolje za grlo je spavanje. Ono sto moze da ti pomogne jeste voda, kvasiti grlo non stop. Ja na svirke ne idem bez GeloRevoice-a posto radim svadbe i nekad se spoji dva - tri dana zaredom pa ne stignem da se naspavam i odmorim dovoljno. Ispiranje grla zalfijom moze da pomogne,med,propolis...
pilence je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2015, 04:58   #14
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Obratiti paznju i na ozvucenje, tj. da namestis tako da ne moras da se deres da bi se cuo...



Sent from my iPhone using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2015, 01:25   #15
djukapfc
Drugar foruma
 
djukapfc's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.03.2010
Mjesto: Beograd
Godina: 33
Postovi: 71
Downloads: 218
Uploads: 4
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 3000
djukapfc befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najbolji odmor za grlo je spavanje, kako bi mogao da izlecis svoje grlo ne znam, ali imam par saveta kako bi mogao da ga sacuvas i ne zamaras. Sto se tice same tehnike pevanja tu ti ne vredi mnogo price ovde, nego na casove ako mislis da je to problem.

Ujutru kada se probudis nemoj ni slucajno odma da uzmes da pevas ili da se deres,uralas, vices, trudi se da sto manje koristis glas, bez mnogo price.
Sto se tice pica voda je najbolja, eventualno neki caj, znaci nista kafa, gazirani sokovi, sladunjavi sokovi ili likeri, pivo...

Sto se tice hrane, nemoj da se prejdas pre pevanja, najbolje bi bilo sat-sat ipo pre pevanja da klopas... nikakve grickalice i slatkisi pre pevanja.

Sto se tice samog pevanja, pre pocetka trebalo bi da se upevavas i radis neke vezbice, imah ih na youtube milion, ali posto to niko ziv ne radi onda bar u startu otpevaj neke laganije pesme, nema potrebe pevati u originalu, svaku pesmu obaraj pola stepna, stepen, a i vise po potrebi... Ni oni koji su ih snimili ne pevaju u originalu... Uvek imaj tu negde vodu pri ruci i pi u toku svirke. Dobro je rekao i @sale_band pazi kako namestas mic.

Potrebno je poznavati svoj glas, sta mozes, a sta ne ne, svoj raspon...


Jedan off. Secam kada je meni na probu dosao jedan pevac i ja ga usput pre nego sto pocnemo ponudim necim, on uze coca colu i zapali pljugu bole ga uvo, krenuli mi reko oces da ti obaram malo intonacije, kaze ma sve original cepaj, kad je krenuo glas ko Dzej sada, kako krene refren i visine on oce da umre, mene zabolelo grlo dok sam ga slusao
djukapfc je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije