Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.10.2009, 18:14   #11
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema sumnje da je Beta bolji mikrofon,ali ne pjeva mikrofon,nego čovjek.Znači,ako dobro pjevaš,razlika je neznatna.Pozdrav i svako dobro!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2009, 18:35   #12
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Mnogo je bitan odabir mikrofona,evo ovo pisem po ko zna koji put!Svi imamo razlicite glasove,nekome je izrazenija neka a nekome neka druga frekvencija!Normalno je da ce ljudi koji imaju mracniji glas(tako se kaze u produkcijskom svetu za grublje glasove) da kupuju mikrofon koji radi svetlije jer njima ne treba jos vise mraka jer toga imaju prirodno u glasu i obrnuto!Ja sam pevao na masi mikrofona sto studiskih sto dinamickih ili kondenzatorskih i mnogo njih mi ne lezi glasu da se razumemo odma!Imao sam studiski AKG Solid Tube i to j vrhunski mikrofon ali mi ne lezi ali zato uzmem Rode Nt2 koji je bar 3-4 puta jeftiniji od njega on mi odgovara i lepi se glas sam za traku da ne moram posle nsita da obradjujem!Znaci mnogo faktora igra ulogu pri odabiru mikrofona,nije vazno koji je skuplji a koji je jeftiniji ali u ovoj temi nema dileme da je beta mnogo bolja od Sm58,cak je i Shure 565 koji se da danas proizvodi bolji mikrofon od sm58 jer je ipak Sm58 najlosiji a samim tim i najeftiniji vokal mikrofon iz bogate Shure ponude!A samo da ne zaboravimo da ima dosta falcifikata koji su tako dobro uradjeni da ne mozes da poznas da je losa kopija dok ne otpevas par pesama
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2009, 01:49   #13
siemensserbia87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.05.2009
Mjesto: Valjevo
Godina: 36
Postovi: 185
Downloads: 301
Uploads: 41
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg PA50
Interesi: Muzika
siemensserbia87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
siemensserbia87 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Novo je novo.Ja bih pre uzeo nov.Pozdrav.
siemensserbia87 je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2009, 21:43   #14
hajro
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.02.2007
Postovi: 138
Downloads: 166
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
hajro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kad smo vec kod bete 58 ja bih zamolio ako neko zna odgovoriti na ovo moje pitanje.kupio sam polovan daljinski shure beta 58 sa shure L4 diversity wireless receiver odajnikom i moram reci da sam razocaran maksimalno jer to radi tako zalosno da je smijesno.mikrofon je pregledan na servisu i nije u pitanju njegova glava na koju smo sumnjali da je oslabila nego je izgleda problem do elektronike (povezava izmedju mikrofonas i odajnika)e sad ja sam prosle godine nesto cuo da ce se ukinuti ta neka frekvanca na kojoj rade takvi mikrofoni pa bih pitao da li neko zna vec nesto o tome i da li je moguce da u toj elektroniki zaista bude takav problem.LP.
hajro je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2009, 23:49   #15
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znaci imas kombinaciju L2/L4,

jel ti Gain kod mikrofona dobro podesen?
Cini mi se da je ispod baterije i nema klasican potenciometar nego samo LO/HI podesavanje.Proveri to na mikrofonu,moguce da mikrofon salje slab signal resiveru,pa ako nije to da idemo s'redom.
Pozdrav
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2009, 03:27   #16
hajro
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.02.2007
Postovi: 138
Downloads: 166
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
hajro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozz prijatelju Aleksandar,da u pravu si imam receiver L4 diversity wireless receiver -Macard,
a na mikrofonu GAIN-LO/HI pa se nesto narocito i ne mijenja u zvuku kada podesim na LO ili HI i ne dobijem taj pravi sound koji moze da pruzi takav mikrofon.znaci zvuk je iskrivljen odnosno malo i smijesan he u odnosu na isti takav beta 58 kablovski koji koristim.kod jednoga strucnjaka smo utvrdili da nije u pitanju ostecena glava (kapisla)nego mislimo da zaista je negdje problem u posiljanju signala izmedju mikrofona i receivera tako da vise neznam da li da placam servisu samo za testiranje mikrofona mozda i do 30 eura a tak onda popravak koliko bi me kostao hehe.s toga te molim ako si imao takvo iskustvo sa takvim problemom da mi pomognes da rijesimo tu situaciju .pitanje je da li je moguce da je opterecenja ta frekvencija koju ima moj mikr. i receiver a ta je frekvencija 180.400 MHz .DA LI BI BILO POMOCI KAD MIJENJAO I CISTIO TAJ FILTER na glavi mikrofona ,mislim na tu spuzvicu na glavi mikrofona i sta bi uopste trebao poduzeti da to dotjeram da radi kao sto bi trebalo.Liep pozdrav.
hajro je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2009, 01:37   #17
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav prijatelju,

reci mi jos nesto,izgleda nisam dobro razumeo
jel nisi zadovoljan kvalitetom sounda ili jacinom sounda,malo me to iritiralo.

Pozdrav
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2009, 01:44   #18
hajro
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.02.2007
Postovi: 138
Downloads: 166
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
hajro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

e prijatelju aleksandar nisam zadovoljan ponajvise bojom zvuka jer je dosta izoblicena ,a i sama jacina nije dobra jer kad ukljucim svoj kablovski beta 58 on da taj kablovski na istom kanalu radi cak na pola jacine misdlim na potenciometar na mikseti dok ovoga daljinskog moram pojacati do kraja i mixetu i na njegovom receiveru
hajro je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2009, 10:49   #19
spreco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 36
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spreco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovdje u Bosni Beta 58 A je 335 KM-a, dakle oko 150 EUR. Ako vec dajes 100 Eur za polovnu Betu, daj se strpi još svirku ili dvije i kupi nov mikrofon. Novu Betu. Mikrofon ne mora ispasti da bi bio upropašten. Ježim se kad vidim kako pjevači mikrofone odmah nakon svirke trpaju u plastiku, u one vrećice i torbice ne sačekavši da se prethodno osuše. Osobito su osjetljivi ako se svira negdje na hladnom. Ja koristim i 58A i 87A. Ovaj drugi je oko 250 Eura ali svaki se cent isplati.
Lijepi pozdravi.
spreco je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2009, 11:06   #20
xMukix
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.10.2005
Postovi: 2
Downloads: 282
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
xMukix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard 100 Puta bolji Beta

Imam obadva na zici i bezicni bete i sm ... i iz lichnog iskustva ti kazem da je beta u bilo kojem izdanu jaci mikrofon od sm...
Ja bih prije uzeo 10 godina staru betu nego novu sm... toliko od mene ... cistoca glasa je nenadmasiva kod bete.. uzmi betu pa kasnije uzmi i sm nov vidjet ces razliku ..nebo i zemlja
xMukix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije