Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.09.2009, 08:40   #11
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@Belja
Druze a koji ti od ova dva imas pmp3000 ili 5000?pozzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2009, 18:42   #12
doktor87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.06.2008
Mjesto: Сурчин
Postovi: 139
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: KORG X5D
Interesi: Maloletnice... :))))
doktor87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
doktor87 pošalji poruku preko MSN messengera doktor87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imao sam prilike raditi na pasivnoj mikseti doticne marke i mislim da su efekti 0 kao i zvuk!!! Mozda je bilo do miksete, mozda do kutija ali ja i Behringer NIKADA VISE! Nagruvalisu je sa dugmicima, efektima (koji nisu dupli)...Od sad PM 1600! Ogromna je razllika ali koliko para toliko (kvantitativno i kvalitativno) muzike... Jedino ako bas oces, kupi efekte posebno... Mnogi su se zalili da ume da crkne na prvoj svirci, a kod nekih je trajala i traje...MACKA U DZAKU! Prvo sto mi je covek u Mitrosu rekao je da je ne kupujem, vec da dam jos malo i uzmem one EMX ruzne Yamahe sa malo manje kanala ali sa boljim zvukom i da ce duze da mi traje, jer se ove kvare strasno... (mozda je pokusao da mi uvali ono sto mu stoji par meseci u radnji ) u svakom slucaju sam se licno uverio, samo na pasivnom modelu da me ne zadovoljava...
doktor87 je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2011, 00:22   #13
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Postovane i drage kolege, evo da ne otvaram novu temu, pisati cu ovdje (u ovu).
Naime radi se o modelu behringer pmp5000(ista "snaga" ali vise kanala), naime, jucer sam upalio miksetu i radila je oko sat vremena, kada sam smanjio kanale,ugasio sint itd, slucajno bacim(oko) na ventilator i dole ispod miksete(lim) da vidim jel se mikseta ugrijala, kad ono imam sta vidit, ne da se ugrijala, nego se užarila!!! a sat vremena je radila samo i to na (otprilike 70% snage) danas sam je odnio majstoru, pa da vidim dal netko ima/imao slicnih problema, na što mirišete(znam da nije nikako dobro) nego otprilike sta mislite kakav me "kvar" čeka? Znam da postoji vise cimbenika za takvo nesto, ali neki ucestali faktori koji su za takvo nesto? Buduci da imam za 8 dana raditi jednu svadbicu koja ce se svirati otprilike 6 sati, strah me da nesto ne bude da me ne izda... Da napomenem, ventilator radi savrseno, radi svoj posao, i ima dovoljno prostora za hladjenje. Isto tako, mikseta je kupljena polovna, ja sam je otvarao i izvadio sto kila prašine, pa bi trebala radit bolje(tj. ne zagrijavati se toliko) kad ono obratno...

P.s. dvoumio sam se da ovorim novu temu ili da stavim u ovu ili u temu "bekstvo od behringera", pa sam ipak odlucio staviti ovdje jer pripada opisu kao i pmp3000.

Hvala puno svima unaprijed.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2011, 00:26   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jesi li ti i prije provjeravao tu "temperaturu" ili je ovo bilo tek tako slucajno i prvi put ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
mirandess (21.10.2011)
Star 21.10.2011, 00:34   #15
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovako, sa kolegom Dell-om sam prvi put probao miksetu kod njega u prostoru, koja je radila otprilike 3 sata(na 85-90% snage ili tocno na zadnjoj zutoj lampici), i bas sam obracao paznju na ventilator i grijanje, bilo je sve u redu, grijanje, hmmm sta ja znam otprilike mozda nekih 40 stupnjeva(kazem otprilike), drugi put kada sam je upalio(to je kod mene u stanu) radila je isto tako 2 sata, i ista je temperatura bila(otprilike 40 stepeni), i evo jucer, ja ne znam sta bi... kad sam ruku stavio ispod(kucista, donja strana) pa doslovno sam se sprzio... ne znam sta je u stvari, jako sam zabrinut, mikseta je kod mene vec 2-3 tjedna... a tako da mi se dogodi neka "nesreca"

Ponavljam, otvarao sam je i cistio, ali toliko pazljivo da nema sanse da sam neke komponente pokidao ili nesto slicno....
Hvala kolega unaprijed na odgovoru.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (21.10.2011 u 00:36 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2011, 00:47   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko sam te razumio tek si zadnji put pipnuo mikser sa donje strane, da li si i predhodna dva puta isto tako kontrolisao temperaturu ili ne ? Nije nikakvo cudo da je taj ispravljacki dio pod vecom temperaturom, to je prilicno normalna pojava, pa zato i pitam za te sve detalje. Ipak mislim da si je badava odnio majstoru koji ce naravno naci kvar taman i da ga nema.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
mirandess (21.10.2011)
Star 21.10.2011, 00:58   #17
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jesam jesam, doslovno sam dirao prethodna 2 puta(bas smo ja i Dell gledali), i ista je temperatura bila(po mojoj nekoj pretpostavci znaci mozda 40 stupnjeva, tako se nesto vrtilo) ali sinoc, kad sam dirnuo Kazem doslovno sam se opržio(bas doslovno)(onaj dio gdje se nalaze speakonski ulazi odnosno izlazi, pa nekih 7-8 cm ispod toga), radila je satak vremena+ na 70% snage.... A sto se majstora tice, poznajem ga dobro, covjek radi od koncertnih ozvucenja do iznajmljivanja opreme, pa popravke: Pojacala,kutija,mikrofona,mikseta.... tako da znam da me nece zeznuti(valjda), iako sam ja po pitanju interijera miksete zelen Nadam se da nece biti neki velik kvar i skup. Hvala.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2011, 01:12   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidi, sve te miksete novijeg vremena (u koje spada i tvoja) imaju jednu zastitu u vidu tako zvanog termickog kondenzatora. Njegova funkcija je da iskljuci uredjaj kada okruzenje dostigne odredjenu temperaturu a sa ciljem da zastiti mikser od paljenja odnosno od totalnog pregorijevanja. Taj termicki kondenzator ne moze da se "pokvari" pa da ne vrsi svoju funkciju i da mikser uslijed toga izgori. On ako se pokvari ti mikser jednostavno neces moci upaliti. To dalje sve znaci da je jos sve u redu jer da je temperatura previsoka desavalo bi ti se da se mikser u odredjenom momentu sam od sebe iskljuci kada dostigne kriticnu temperaturu i to bio bio znak da je ili u kvaru taj termicki kondenzator ili da je u kvaru bilo sta drugo sto ga je natjeralo da iskljuci mikser. Zbog sveg ovoga mislim da je sa mikserom sve u najboljem redu. Sto se tice majstora... ha... ne bih bas imao previse povjerenja, uostalom vidjet ces i sam.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
mirandess (21.10.2011)
Star 21.10.2011, 01:22   #19
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

oh oh oh, mogu reci da mi je malo lakse!!! Hmmmm ne znam, nadam se da ce to sve biti u redu, danas sretoh jednog druga, koji isto svira i ima pmp3000 i bas sam ga priupitao dal se grije kod njega, kaze on da mu je radila citavu noc, u zutom a nije se toliko grijala pa sam se zato zabrinuo(mislim to je jos jedan razlog meni za brigu), al eto, meni je drago da sam odnio kod majstora da to pregleda sve, pa sta bude, nadam se da nece biti nista, a i ako bude (volio bih da to bude neki minimalan trosak) hvala vam kolega tranzit puno, mogu vam reci da mi je malo kamen spao sa srca ali eto ako jos netko ima neko iskustvo u vidu(mog slucaja, odnosno vaseg kojeg ste imali ili imate) neka kaze. Hvala PUNOO!!!!!!
P.s. majstor mi je rekao da ce me nazvati sutra, eventualno prekosutra pa sta god on meni kaze ja cu pisati ovdje na forum(tako da bude sve u toku).
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2011, 01:44   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zaboravih da ti napomenem, ako si mikser uzeo vec koristen, postoji mogucnost da je taj koji ga je koristio premostio onaj termicki kondenzator sto "majstori" na Balkanu vrlo cesto urade jer ne mogu naci odgovarajuci kada on "probije" (pokvari se). E... u tom slucaju moze da se desi da ti se to zagrije do besvjesti jer nema sta da sprijeci zagrijevanje, to jest da iskljuci masinu. Svasta sam dozivljavao sa "majstorima".
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
mirandess (21.10.2011)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije