Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.10.2012, 20:11   #1
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Zvucna kartica za software arranger

Za software arranger,koju zvucnu karticu sa dobrim AD/DA konverterima bi preporucili a da ima i par ulaza za mikrofone(podrazumevaju se dobri preampovi) i jos koji instrument u cenovnom rangu 200-350 eura?
Razmisljao sam o E-mu 1820m, E-mu 1616m kao i E-mu 1010(PCIe)-neki kazu da je razlika samo u microdockovima osim broja IN/OUT-a.Problem mi je sto se kod nas ne mogu naci u prodaji a u oglasima vrlo retko.Sta bi ste preporucili kao alternativu?
Takodje imam dilemu oko Firewire interfejsa i PCIe a posebno u vezi ove E-mu 1010 za koju pise da radi i na PCI-1x pa sve do PCI-16x.Ima li ovo neke veze odnosno znacaja za brzinu rada ove kartice?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2012, 21:08   #2
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koja je konfiguracija racunara ? Imas li fw ? Koliko hoces novaca da izdvojis za karticu ?
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2012, 23:31   #3
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ploca ASUS P5Q-E i procesor Quad 8300 a sto se tice para gore sam vec napisao.....
p.s.Sto si prodao Tyrosa tolko jeftino?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2012, 03:55   #4
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

eto taman imam ja emu 1616
momo je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2012, 04:27   #5
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izvini nisam video...

Uzmi presonus ili 22vsl ili 44vsl. Razlika je u tome da jedan ima 2, a drugi 4 mikrofonska ulaza. Na treba ti vise mikseta, jer sve mikrofone i instumente kacis na karticu, i iz kartice na snagas...U softverskom mikseru svakom kanalu mozes da dodelis po 2 efekta + gate, compresor, eq... Pretpojacala su kao na studio live mikserima. Kostaju oko 195e i 295e nove. Ja sam kupio 22vsl po preporuci tranzita i prezadovoljan sam. Mozes i da snimas visekanalno, sto ce ti dosta znaciti kad budes snimao svirku, mozes kasnije da ispeglas svaki instrument/vokal posebno. Ja sam se zeznuo samo sto nisam uzeo 44vsl zbog 2 dodatna kanala I veceras je koriscena kartica na svirci nakacena na laptop i x5d, iz kontakta su vucene solo boje + su dva mikrofona bila prikacena na nju.

A sto se tice Tyrosa, jeftino sam ga platio a i pare su mi trebale jer sam kupio pa2x, morao sam da vratim ono sto sam pozajmio. Tako da nisam hteo da cekam mesec-dva kada ce se neko javiti da ga kupi. Da sam znao da ce toliko ljudi zvati pogotovo od kad sam ga prodao, digao bih mu cenu
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2012, 14:34   #6
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Momo
Kolko sam video tvoja 1616M je PCMCIA kartica a meni bi trebala PCI obicna ili PCIe eventualno Firewire.U svakom slucaju hvala na ponudi!
@Milepsr
Ne kapiram kako ces na dva mikrofonska ulaza Presonus 22vsl nakaciti ceo orkestar?
Kolko sam razumeo ti ovu karticu koristis za solo,a meni treba za kompletan aranger tako da ne znam da li ce odgovarati,bilo bi dobro kad bi se javio kolega Tranzit,mozda bi znao posto si po njegovoj preporuci uzeo karticu.Razmisljao sam i o Focusrite safire pro 24 dsp ali ne bi nista uzimao bez prethodne konsultacije "strucnjaka" sa yu-midi!
p.s.Za Tyrosa si mogao ladno da uzmes jos 200-300 eurica pride a za ovu kintu za koju si ga prodao mogli su i ruke da ti pokidaju.Razmisljao sam i ja o kupovini istog a za tu lovu bi ga sigurno kupio samo nisam video oglas na vreme.Svidja mi se sistem rada na njemu koji je dosta slican kao na GW8 sa onim registracijama.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2012, 15:28   #7
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa ne moras ti da uzmes sa dva mikrofonska ulaza, 44vsl ima 4 ili uzmi 1818vsl, on ti ima 8 mikrofonskih ulaza, sve zavisi od tvojih potreba. Broj ulaza na kartici nema veze sa tim sto ces ti koristiti sempl banku sa racunara, imas posebne kanale za tvoj zvuk koji izlazi sa racunara. To je samo do tebe i do toga sa koliko ljudi radis u bendu koji bi kacili svoje mikrofone, harmonike, gitare... Odgovarace ti, ne boj se, ja sam ga i uzeo da bih koristio za aranzer. Ja sam ga koristio kuci par puta i vukao sve preko nje, koristio sam Tyros kao midi kontroler i radi bez problema. Ako te ja lazem, i mene je slagao tranzit kome verujem bez pogovora
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2012, 16:55   #8
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jes da PCMCIA.Pardon.
I Mile je u pravu...
momo je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2012, 09:17   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od milepsr Pokaži Post
Ako te ja lazem, i mene je slagao tranzit kome verujem bez pogovora
Tranzit ne laze bez velike muke ili bez velikih para Audio karta je vrlo bitan faktor a jos bitniji je sama hardver i softver konfiguracija kompjutera. Ako hoces da tu audio kartu koristis samo za sound sa samplera onda ti je dovoljna i najmanji moguci broj ulaza i izlaza, sto bi bila recimo EMU 1212m. Vece verzije EMU karti se razlikuju u broju fizickih ulaza i izlaza i u onom dodatku "m" koji oznacava da su AD/DA konverteri Digidesignovi i kvalitetniji su za nijansu od onih bez "m". EMU karte mogu posluziti ali ne ocekuj previse od njih jer prilicno opterecuju sistem na malim latencama pa su te male latence vrlo diskutabilne. Kod njih uopste nema veze da li su PCI ili PCI-e jer performansa ostaje ista samo je interface drugaciji. Imaj na umu da ako hoces kompletan aranzer sa softvare samplera, performansa sistema mora biti vrlo, vrlo visoka. Ukoliko hoces da sampler svira samo dvije-tri trake onda moze posluziti i osrednji PC ali onda ruke dalje od FireWire ili USB audio karti vec iskljucivo odabiraj neku PCI ili PCIe. Moras da rijesis i pitanje komandi, odnosno midi kontrolera sa masterkeyboarda inace to sve nema smisla. Focusrite karte ti ne bih preporucio jer nemaju tzv. Multiclient ASO Drivere, pa ce biti problema. Za profesionalni rad kompletan sistem ce kostati mnogo vise nego sto mozes i da zamislis a i dalje nije garancija da ce to sve da radi kako treba i bez ikakvih smetnji jer jedan od najvaznijih faktora je i perfektno podesen operativni sistem, to jest Windows za audio. I najkvalitetnije i najskuplje komponente nista nece vrijedeti ako ovo nije maksimalno odradjeno. Sacekaj da izidje Trans Audio pa ces dobiti dosta informacija i izvjesni pregled sta tu sve treba i mora da se ima da bi uredjaj funkcionisao profesionalno a pod tim se podrazumjeva, pored sound kvaliteta i ergonomije instrumenta i totalno sigurni visednevni neprekidni rad pod maksimalnim opterecenjem. Tek tada s tim svim mozes da izidjes na binu jer jedno je igrati se kod kuce a drugo raditi na bini.

Promijenjeno od tranzit (22.10.2012 u 09:19 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2012, 10:00   #10
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
...jer jedno je igrati se kod kuce a drugo raditi na bini.
Amin
momo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije