Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.11.2012, 01:43   #1
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard audio box22 vsl problem

zdravo svima ja sam novi clan foruma,nedavno sam kupio zvucnu kartu presonus 22vsl i problem je sto zvuk je jednostavno tanak nije pun i nije dobar u sporedbi sa mp3 board-a iz korga pa3x je mnogo prazan i nekako zvuk kako da je u daljini...pa zato bi zamolio neko ko se razume da mi pomogne sta je u pitanju,dali je mozda konfiguracija lap top-a slaba ili nesto drugo .konfiguracija lap top-a je sledeca..intel core duo 2.0ghz,3.00gb ram...hvala unapred svima koi se jave za pomoc
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2012, 02:19   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To sto si napisao je totalni promasaj. Presonus AudioBox 22VSL ima bar za 80% kvalitetnije AD/DA konvertere nego Korg PA3X. Nego, uzmi prvo Manual u ruke i dobro ga prostudiraj jer kako znas, 22VSL dolazi sa svojim digitalnim mixerom koji je po kvalitetu potpuno ravan Presonus Studio Live konzolama sa svim EQima i efektima. Upravo u podesavanju tog digitalnog softver miksera ce i da bude rjesenje tvog problema.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2012, 02:25   #3
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Konfiguracija nije slaba sigurno. Samo objasni kako mislis da je zvuk "tanak", da li mislis na ono sto snimis preko nje ?

Da li si skinuo najnovije drivere sa VSL softver mikserom sa presonusove stranice ?
Da li si ukljucio VSL softver mikser prilikom snimanja ?
Da li si potenciometar u donjem desnom uglu okrenuo skroz na desno, da bi kontrolisao karticu preko VSL miksera ?
Koji program koristis za snimanje ?
Da li snimas sa jednim kablom ili stereo sa dva ?
Da li si preko VSL miksera pravilno podesio gain ?
Da li si ukljucivao low cut, compresor, gate, reverb po kanalu ?
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2012, 02:27   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

... Da li si procitao Manual ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2012, 03:19   #5
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

jeste, procitao sam manual i sam sve podesio po manual-u .. e sad opet nije to to, kvalitet zvuka primecuje se da je cist ali nije onaj pravi, pun zvuk, kao da je negdje u daljini, ne znam kako bas tacno da objasnim to bi trebalo da se cuje .. e sad vi meni recite kako najbolje da podesim driver, Sample rate, Performance i Asio Buffer Size ?
momentalno je podeseno 44.1 kHz, performance: fastest, Asio Buffer Size 256..
i jos jedna stvar, kad otvorim VSL Mixer, gore kod Setup ta ikona On/Off jel to treba da sveti il da bude iskljuceno ?
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2012, 03:30   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako mi da znamo na sta ti mislis ako nisi u stanju da nam objasnis sta i kako se to cuje kod tebe ? Latencija (buffer size) zavisi u velikoj mjeri od performanse kompjutera na koji si prikljucio taj 22VSL, tako da to moras sam da pronadjes. Kreni od "256" i "Normal" pri 44.1kHz. To ce biti zadovoljavajuca vrijednost za slabije sisteme. To sto sve vrijeme pises da se cuje "kao iz daljine", jedino moze da bude da si odvrnuo Reverb na VSL mikseru. Provjeri !!!!
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2012, 10:46   #7
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

znaci prvenstveno bi vam se zahvalio sto ste se ukljucili da pomognete ali stvarno ne mogu vam objasniti kako to zvuci a voleo bih..skinuo sam 1.2.1 public beta drajver i zvuk je bolji za jedno 30 40% ali opet nije to to jednostavno zvuk pesma koju sam snimio nije jedna nego 10 i sve pesme iz korga zvuce sirije preciznije i ja to presusavam na slusalice i ta razlika se da primetiti lako,jednostavno zvuk sa zvucne se stesni gube se stringsovi violine bubanj i bas se nekako uvucu u celu zvucnu sliku,verujte mi da ovo sto pisem je 100%tako a ja bi zeleo da nije tako ..i bas sam nervozan zbog toga
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2012, 17:47   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A da na softver mikseru 22VSL postavis panoramu na kanalima kako valja. Garantujem da si panoramu za oba DAW kanala ostavio u sredini, odnosno nisi "linkovao" kanale u jedan stereo par. Imas izmedju kanala jedan "taster" koji treba aktivirati da bi Panorama jednog automatski bila podesena potpuno na lijevo, a drugog na desno. Ne sumnjaj u kvalitet sounda Presonusa jer, kako sam ti vec rekao, on je debelo iznad onoga sa PA3X.

Promijenjeno od tranzit (09.11.2012 u 17:48 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2012, 21:37   #9
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ne sumnjam tranzit ja u kvalitet presonusa ..ja sam zvucnu uzeo jer sam verovao tebi posto si je ti drugima preporucivao i rekao sam zvuk je veoma cist to se primecuje ali opet kazem fali mu ta sirina obicno sa mp3 kad slusam primer strings se jasno slusa i na levoj strani i na desnoj a kod presonusa ga jednostavno snema kako da se uvuce negde to vazi i za bubanj isto ali ja sam naveo sad korg pa3x ,prethodno sam snimao sa dynacord3 u cubase a sajzer je bio pa 800 ista situacija i isti zvuk..dali ja neznam da podesim zvucnu kako treba neznam stvarno ..probacu veceras posle svirke da uradim to sa panoramama samo mi reci dali treba daw1 panoramu da stavim skroz levo a na drugom skroz desno..hvala jos jednom sto zelis da pomognes
Dodato:
stavio sam in1 skroz levo i in2 skroz desno i dobio zvuk koi treba konacno ali kad pustim da preslusam snimak opet onaj stari zvuk,a namestio sam i daw1 levo a daw2 desno,dok se snima ok je ali kad pustim snimak opet lose..tranzit upomoc
Dodato:
problem je resen naravno uz pomoc tranzita to je to kao sto si rekao u panoramama je bilo resenje ja sam samo zaboravio da podeselin input na L+R i sada je to ono sto sam ocekivao ..ko zna zna hvala jos jednom na pomoci i javicu utiske kad snimim neku dobru stvar.pozz
Dodato:
tranzit zasto kad uradim mixdown to audio file opet se zvuk smeni i volumenski se namali cela pesma i to sve na jednoj istoj jacini pesme mi izlaze ma koliko ja pojacivao to u mix-u i sredjivao?
Dodato:
snimam u studio one program

Promijenjeno od Alekso (11.11.2012 u 05:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2012, 03:12   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da te prvo napomenem da na 22VSL obavezno podesis Potenciometar "Mixer" na poziciju "VSL" kada koristis softver mikser (VSL).

To u vezi sa levelom pjesme kada uradis Mixdown iz Studio One mi moras malo detaljnije pojasniti. Moze biti nekoliko razloga za tvoj Problem mada vec mogu da predpostavim o cemu se radi. Naime, moguce je da ti u VSL mikseru u master kanalu stoji ukljucen Limiter.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije