Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.10.2014, 22:59   #1
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard roland G-800 ne izlazi zvuk na kanale

Cuvam Roland G-800 iz emotivnih razloga,promenio sam dosta aranzere,sada sviram na korg pa3x ali kako sto rekoh Roland G-800 cuvam kuci i ponekad ga uklucim da napunim dusu.Pre par dana dok sam svirao odjednom je prestao da svira,promenim kanal,ubacim u phones ,nece.Odmah sam ga odneo kod majstora ali majstor samo nagadza ovo ono,i bojim se da nece uspeti.Pitao bih Vas dali je neko imao ovakav problem i ako je dali ga resio i kako.Nadam se da ce te mi pomoci da vratim svog oldtajmera u zivot,hvala pozz
toni-bt je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2014, 16:14   #2
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega nema nagadjsanja kvara , nego dervisno upustvo da se skine sa neta i onda naravno po semi , se tacno nadje kvar ,,,, ja servisiram klave , i zato ti to i govorim , mada nije bas lako naci kvar , ako se detaljno ne pogleda servisno upustvo . Ja sam sebi servisiro tyros 2 , tako sto sam radio po service manuals . Pozdrv
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2014, 23:03   #3
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od gagan Pokaži Post
Kolega nema nagadjsanja kvara , nego dervisno upustvo da se skine sa neta i onda naravno po semi , se tacno nadje kvar ,,,, ja servisiram klave , i zato ti to i govorim , mada nije bas lako naci kvar , ako se detaljno ne pogleda servisno upustvo . Ja sam sebi servisiro tyros 2 , tako sto sam radio po service manuals . Pozdrv
nadam se da ce i majstor kome sam je doverio razmisljati u tom pravcu ali obzirom da se radi o klavi od 150-200 eura cisto sumljam da ce se ozbilnjo posvetiti
toni-bt je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2014, 03:28   #4
zaki1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2011
Postovi: 142
Downloads: 97
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
zaki1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dobro ti je rekao kolega gagan, i ja sam elektronicar po struci nema nagadjanja, nismo babe gatare, postoje nacini kako se sta testira , nema vece zablude kad neko kaze "jedan moj prijatelj elektricar mi je rekao", nema to veze sa elektricarima,ali da ne duljim, ne nosi to dundjerima, nego tamo gdje su ljudi opremljeni adekvatnom opremom za takve uredjaje, zivimo u savremenom dobu, sada se ni automobil ne moze odvuci bilo kome, jer je sve pod kompjuterskom kontrolom, i postoje softveri koji to pogrzavaju, ali imaj na umu uvek kolika je cena popravke, jer obicno u tim slucajevima najlakse je promeniti ceo modul, a to moze da kosta vise nego bi zeleo.Poz.
zaki1 je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2014, 00:36   #5
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

majstor je konstatovao da je probijen neki chip na XP GS BOARD (modul) i da je najlakse da promenim celi board pa sada trazim neka rashodovana klavijatura gde je taj board ispravan pa sta ce biti videcemo,ako bude -bude ako ne R.I.P hahaha pozzz
toni-bt je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije