Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.07.2017, 14:14   #21
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Snimio je i Aca Lukas 4 albuma na Rolandu G600 i to:
1998. - Jedno veče u kafani,
1999. - Drugo veče u kafani,
1999. - Još sam tu (za drugove) i
Zora beli - 1999.
Ali primijetit ćeš, svi su snimljeni u prošlom stoljeću...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 16.07.2017, 14:33   #22
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mala ispravka G800 je bio u pitanju...
Ne G600...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 16.07.2017, 19:46   #23
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam bio malo sarkastican kada sam spomenuo snimanje, jel ko se iole razume u istoriju klavijatura i diskografiju nasih aranzerskih sviraca zna dobro sta koja klavijatura moze. Sta mozemo mi vise ocekivati od rolanda g serije osim onoga sto smo vec culi (20ak ritmova i 5 upotrebljivih boja). Ako ko prikaze nesto novo ja mu skidam kapu i javno cestitam. Tu je klavijaturu odavno pregazilo vreme, kao i pa80, ali opet je pa80 klavijatura sa kojom moze jos stosta da se zavrsi i koja je donekle upotrebljiva i dan danas.... ja rolande g (600, 800, 1000) nisam video pa vise od 10 godina da ih neko svira na tezgi. Ja bih ju uzeo iskljucivo da ju neko prodaje za jako male pare i da imam dete koje treba da se uci sviranju pa da se od malena navikne na tvrdje dirke.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2017, 00:49   #24
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na upload sem stavio snimak mp3 koji sam sa mom klaviaturo roland g 800 snimio pre nekoliko godina u studiu kod kolege. Ovaj je instrumental : Teqila, drugo instrumental nemam više, a da bi snimio telefonom to se ne čuje nikako, vrlo loše. A i gospodin Dell ima vrlo pravo što kaže da u ono doba što je g. Aca L. snimio beše neki stari zvukovi, kad sam tri puta slušao, Dell je u pravu.A čime je Aca L. snimio ja neznam, da nije bio kakav Casio, , ali ipak priznam da miriše na G 600,ali ako je to bio zaista Roland g 600 onda zbilja loše i staro zvuči. Kužio sam da ste neki ovde zbilja dobri muzičari, ja na žalost nisam toliki profesionalac, ali se ipak radim i učim. Inače ja sam harmonikaš. Pozdrav. Nisam hteo da koga ovde zamaram.
megane je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2017, 13:25   #25
MarkicKorg
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.05.2015
Mjesto: Jagodina
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 34
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA 80, Korg X5D
Interesi: Teretana,Plivanje
MarkicKorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
MarkicKorg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolege, posle duzeg slusanja na youtube-u i uporedjivanju ova dva aranzera ipak je definitivno zvuk pobedio i odlucio sam se za Korg PA 80.
Jeste da sam zaljubljenik u taj stari zvuk Rolanda G -800 i solo klavijature Korg X5D (koju posedujem) ali vidim da daleko bolje zvuci Korg PA 80 i da ima sempler,da postoji mnogo vise mesta za razne setove itd. Nasao sam jedan Korg PA 80 za 450 evra,u odlicnom je stanju.
Ima karticu od 8 mb , hard disk od 20 ili 40 gb (nije siguran prodavac tacno za to kolikog je kapaciteta) i sto je glavno sve radi na njoj i lepo je ocuvana.Idem u cetvrtak da je pogledam i kupim ako je sve okej.
Sta mislite,bice dovoljna kartica od 8 mb i ovaj hard disk od 20 ili 40 gb ?
Jel na ovom aranzeru moze mikrofon da se prikljuci?
MarkicKorg je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2017, 18:04   #26
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nalazio sam po oglasima Pa80 sa ,,Vokoder"-om ( verovatno mislili na vocalist ), nisam siguran da čak i da radi, da bi bio oduševljen ili bar zadovoljan ... Teško. Na boljim aranžerima, kolege kupuju posebno vocalist. Zna se ko kosi a ko vodu nosi... što se kaže ( bez uvrede, ne kažem da je vocalist na skupljim aranžerima loš, već da jednostavno korisnicima ne odgovara ...nešto. Da li je to njegovo live korišćenje ili nešto drugo... ne znam ). To su činjenice. Uživaj u onome što imaš i moj ti je savet ne traži preko ,,leba" pogaču. Pravio si dilemu oko G800 i Pa800 ... Gde bi u G800 uštekao mikrofon...? Da ne dužim. Izbor je po meni odličan. Samo bih pre tih 8 MB iskoristio za preformans, pre nego za ritam sekciju ( eventualno jedan semplovan bubanj koji bi provukao kroz sve ritmove, bass i kontru ...) Toliko.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 19.07.2017, 01:57   #27
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moj jedan kolega je pravio vokalist na pa80 pre jedno 7-8 godina i mogu reci da je mnogo dobro zvucalo. Sad, kako je napravio to Bog sveti zna, ali uglavnom moze. Sto znaci ulaz za mic imas nemoj da se sekiras. Hard disk koliki god da je posluzice ti a na karticu ubaci sta ti je najpotrebnije od semplova i vozi. To su ok pare za masinu tih mogucnosti, mada, sa druge strane kad pogledas za 600-700e vec moze da se nadje solidan pa1x ili pa1x pro sto je za pa80 nebo i zemlja, ali i razlika u ceni je primetna.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 19.07.2017, 09:09   #28
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To je mogao samo Ivica i niko više, ko zna kako je uradio...
Ako se ne varam, taj vocalist/vocoder se posebno ugradi u PA80, ali mislim da to nešto i nije iole upotrebljivo po iskustvima onih što su probali.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2017, 07:05   #29
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hehehe, Dell kako si pogodio. Ko bi drugi nego Ivica manijak, doktor za klavijature. Mislim da nije nista ugradjivao nego petljao nesto u njemu samom ko ce ga znati... uglavnom radilo je to solidno koliko moze za jednu klavijaturu tog godista. Konacno je promenio klavijaturu, presao na pa4x, sad ce da bude svega...
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 21.07.2017, 17:05   #30
MarkicKorg
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.05.2015
Mjesto: Jagodina
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 34
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA 80, Korg X5D
Interesi: Teretana,Plivanje
MarkicKorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
MarkicKorg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo kolege, konacno je stigla masina juce !
Inaceeee prezadovljan sam, ima u njoj Sidzi set, bas je dobro sredjena.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 20157404_1525050664223237_6262423925258687551_o.jpg (306,7 KB, 55x skinuto)
Highslide JS
MarkicKorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije