Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.04.2009, 16:52   #21
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svaka chast na zivcima za pisanje ovolikog teksta!
Kapirao sam da je neophodno, ali stvarno nisam mogao ovoliko da detaljishem!

Bravo!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter Je trenutno online   Reply With Quote
Star 12.04.2009, 17:49   #22
aske
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2008
Postovi: 10
Downloads: 36
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
aske befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jeste detaljno i opsirno ali stvarno covek nezna nista preskakanje nekih detalja bi ga jos vise zbunilo.Ovo je onako najbitnije sto mora da zna a verovatno mu ni sad nista nije jasno.Ja znam kako je bilo meni kad sam pocinjao ali meni niko nije nista rekao nego sam stisno muda kupio mrvi digitalni mixer yamahu 01v i udri po 320 strana uputstva i to na engleskom.Citam i nerazumem ni kurcaali malo po malo i poceo sam da shvatam.Meni je drago ako je coveku ovo pomoglo a i nije mi trebalo mnogo vremena da iskucam jedno 7min.Pozz
aske je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2009, 16:47   #23
rondzo4life
Drugar foruma
 
rondzo4life's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Postovi: 65
Downloads: 329
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
rondzo4life befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne bih se bas sa svime slozio sto je napisano u predhodnom, iscrpnom postu!Kao prvo vecina digitalnih miksera ima na sebi TRANSPORT kontrole (play, stop, rec, FF, rwd itd). Dosta digitalnih miksera daje mogucnost da se software EQ i puno ostalih parametara kontrolise preko pot-ova i fadera na samom mikseru (Assignable). Yamahu 01v je malo vrijeme pregazilo, a isto tako ta serija je radjena kao vise-namjenski mikser sa orientacijom za LIVE upotrebu. 01v/96 na primjer, daje mogucnost dodijeljivanja fader-a, slider-a, kako i slobodnih 8 kontrolnih dugmica (bas predestinirano za transport kontrolu), koji se mogu mirno putem midi-a vezati sa software-om. Nova verzija 01v96/vcm dolazi i sa software editorom koji omogucava kreiranje midi sablona za vecinu popularnog software-a, gdje se bas i potencira free-konfiguracija slidera i pot-ija.
Citajuci originalan post kolege koji je pitao za savijet, zakljucio sam da su miksete ovog tipa izvan cijenovnog ranga i potrebe!
Na osnovu toga sam i predlozio par alternativa koje u potpunosti zadovoljavaju njegove kriterije (Tascam FW1082, i ako nije klasicna verzija digitalnog miksera).

Promijenjeno od rondzo4life (15.04.2009 u 16:48 sati)
rondzo4life je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2009, 19:57   #24
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve to oke.
Chivek je pisao osnovne stvari, koje su sasvim uredu.
Chisto da se pojasne neke stvari.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter Je trenutno online   Reply With Quote
Star 15.04.2009, 20:42   #25
rondzo4life
Drugar foruma
 
rondzo4life's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Postovi: 65
Downloads: 329
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
rondzo4life befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se Vaxter!

Moj post je samo mala korekcija ovoga : "On moze kao sto su kolege rekle da se koristi kao kontroler za vecinu softvera,znaci ti dignes regler na digitalnom mixseru pa ti se dignu i u cubase naprimer ali nemas na njemu play stop i takve funkcije tako da on u potpunosti te nemoze osloboditi misa.To rade razne vrste kontrolera ali to nisu digitalni mixeri nego kontroleri ili razne kombinacije."

Da nebi bio pogresno shvacen, samo zelim da naglasim da su danasnji uredjaji "vecinom" hibridne prirode da bi zadovoljile potrebe veceg broja potrosaca! A sto se tice MISA, ja mislim da ga slabo sta moze zamijeniti pa se cak i dodaje kao opcija na razne workstation-e, kao i klavijature!

P.S. pohvala za onako opsiran post, nista licno, samo volim sve precizno i tacno !

Promijenjeno od rondzo4life (15.04.2009 u 20:44 sati)
rondzo4life je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2009, 22:18   #26
aske
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2008
Postovi: 10
Downloads: 36
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
aske befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Izvinjavam se kolegi ali znao sam da ce biti nekih primedbi pa sad moram da branim preciznost svoje izjave.Kolega koji tvrdi da digitalni mikseri mogu sluziti kao kontroleri je upravu,to i ja tvrdim takodje ali je zanemario sustinu a to je:kontroleri kojih funkcija?Sad kojih zavisi od miksera do miksera ali vecina digitalnih miksera nemogu da kontrolisu sve funkcije pa sam zato i napisao da mogu da se upotrebljavaju kao kontroler ali ne u potpunost da covek neocekuje previse.Play stop i takve funkcije sam naveo eto tako za primer nedrzaci se banalno tog primera kao da to vazi za sve mixere sto sam i opravdao narednim recenicama u kojima sam izneo da postoje i oni kombinovani analogno digitalni koji imaju potenciometre i namenske tastere za ostale funkcije ali da oni kostaju brdo para.Ali to kolegi koji je postavio post ocigledno neodgovara jer on te pare nema,a takodje ga nevredi zamarati i pokusavati da mu se objasni sustina digitalnih miksera na kombinovanim primerima jer ce ga to jos vise zbuniti.Yamaha 01v je za njega spansko selo pa prvo nek prouci te osnovne primere od kojih je sve krenulo pa tek onda neka sam razmislja.Treba se suzdrzati suvisnih komentara jer je sustina da se pomogne coveku koji je postavio post a ne da mi utvrdjujemo ko je pametniji,a tu pomoc mu niko nije adekvatno pruzio dok ja nisam uskocio.Ono sto si mu ti ponudio nema veze sa digitalnim miserom to je vise neka kombinacija ali po meni to je vise kao kontroler nego mikaser zbog toga sto ga prilicno vezuje za softver,a covek je trazio digitalni mikser,na taj nacin ga zbunjujes pa ce da mesa sve i svasta.Cak ni 01v96 nemoze da pokrije sve funkcije softvera.A i da sam prevideo nesto nebi bilo cudo s obzirom da potpunom laiku pokusavam da objasnim u 20-30 recenica tehnologiju koja zahteva obilna znanja.Pozz.
aske je offline   Reply With Quote
Star 30.06.2010, 19:10   #27
irgeigor
Početnik forumacije!
 
irgeigor's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2008
Mjesto: Subotica
Godina: 46
Postovi: 8
Downloads: 169
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Klavijature
Interesi: Muzika,Racunari....
irgeigor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
irgeigor pošalji poruku preko MSN messengera irgeigor pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Edirol M-16DX

Citat:
Originalno postovano od Vule Pokaži Post
Kolega...jedna topla preporuka za mixer...ako imas gde da je pogledas i isprobas...pozzz

http://www.rolandus.com/products/pro...x?ObjectId=860
Pozdrav za tebe posto vidim da se razumes malo vise u studijsku opremu interesuje me konkretno da li si koristio ovaj mixer i da li na njemu rade istovremeno dva efekta mislim na hall i echo posto to nisam nasao u opisu mada mislim da to radi cak mogu da se ubace i insert efekti i kako bi on radio za zivu svirku.Unapred hvala....
irgeigor je offline   Reply With Quote
Star 01.07.2010, 01:44   #28
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Moguće je koristiti samo jedan njegov efekat a za drugi koristiti neki eksterni preko AUX-a...moram da napomenem da je njegov HALL izuzetan
  Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio za ovaj koristan post:
irgeigor (01.07.2010)
Star 01.07.2010, 09:33   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od aske Pokaži Post
Nego to je i dalje mikser ali koja cita audio signal i pretvara ga preko ad/da konvertera u digitalni i na taj nacin vrsi prvu i osnovnu kao i najbitniju funkciju digitalnog mixsera a to je eleminsanje suma iz ulaznog audio signala.
Nisu ad/da konverteri tu da se eliminise sum iz audio signala nego samo da se analogni signal digitalizuje i tako spremi za internu obradu u samom mikseru. Sum se ne moze eliminisati ad/da konverterima. Za to postoje drugi alati.

Citat:
Originalno postovano od aske Pokaži Post
On moze kao sto su kolege rekle da se koristi kao kontroler za vecinu softvera,znaci ti dignes regler na digitalnom mixseru pa ti se dignu i u cubase naprimer ali nemas na njemu play stop i takve funkcije.
Ima i play i stop i naprijed i nazad i svasta nesta jos, sve zavisi koji je mikser u pitanju.


Citat:
Originalno postovano od aske Pokaži Post
nemozes da razne vst instrumente i efekte da kontrolises preko digitalnog mixsera .
Moze, kako da ne moze ako mikser ima mogucnost dodjeljivanja midi kontrolera. I jedan od najeftinijih digitalnih miksera Behringer DX3216 moze da obavlja kontrolu svakog VST instrumenta ukoliko taj instrument ima mogucnost da bude kontrolisan to jest ako mu se mogu dodijeliti midi kontroleri kao komande.http://www.behringer.com/EN/Products/DDX3216.aspx

Citat:
Originalno postovano od aske Pokaži Post
nemoj da pobrkas,manja u vecu bitazu i obrnuto stvaraju sum koji se otklanja diterovanjem ali da nesirim.
Nece problem biti sum, nego ce mozda ali samo mozda, da cuje krkljanje a dithering nije efekat za otklanjanje suma (nije denoiser) vec je to proces koji dodaje sum kvantiziranom digitalnom signalu. Jedan signal recimo, od 24 Bit /44.1kHz nikako neces cuti na jednom CD playeru, ni sa sumom, ni bez suma jer je konzumerski standar tog CD playera 16Bit /44,1kHz. Pri kovertovanju digitalnog signala, recimo sa 24Bita na 16Bita nastaju praznine koje su vrlo nezgodne kod vrlo tihih signala gdje se one cuju kao kratki prekidi. Da bi se ovo izbjeglo dodaje se ditheringom vrlo tihi sum da bi se te praznine popunile i tako donekle oponasao analogni signal.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.07.2010, 12:05   #30
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

s obzirom da sam pokrenuo temu, moram i da zaključim, kupih Tascam Fw1082, zadovoljan 98,5%
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije