Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.02.2012, 02:32   #1
Stexman
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.11.2011
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 4
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Stexman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard USB-MIDI Kabel, iskustva?

Pozdrav svima,
zanima me da li je neko od vas koristio USB-MIDI kabel za povezivanje midi master klavijature na komp. Interesuje me da li ima razlike izmedju takvog povezivanja i povezivanja preko zvucne kartice sa game portom?

Nabavio sam midi klavijaturu, i sad mi treba ili taj usb-midi kabel ili neka zvucna sa game portom, pa mi treba mala pomoc da se odlucim sta da uzmem?
Da li taj usb-midi kabel ima istu latenciju kao kad bi se kacio preko game porta?
Stexman je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2012, 02:43   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Midi preko Game porta je dosta problematican za ozbiljni audio rad. Odaberi neki USB to Midi kako valja a o latenci se ne brini, nju ti sigurno neces cuti. A zar nema taj tvoj masterkey vec USB to Midi ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Stexman (21.02.2012)
Star 21.02.2012, 06:04   #3
Stexman
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.11.2011
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 4
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Stexman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema, ovo je malo stariji model, dosao do njega povoljno pa reko ajd da vidim kakav kabel da nabavim. Ima samo klasican midi konektor i to samo jedan!
Evo fotke:
Midi-klavijatura_slika_O_1906738.jpg
Stexman je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2012, 03:06   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nadji na primjer, Miditech Midilink ili Roland UM-One ili M-Audio USB Uno svi su uredu a ako nadjes Emu Xmidi 1x1 proci ces najeftinije i najbolje.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2012, 13:51   #5
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Stexman
Jedan midi konektor ti je sasvim dovoljan jer ta klavijatura je ionako samo midi kontroler pa je tu dovoljna samo jednosmjerna komunikacija!U svakom slučaju bolji izbor je USB to midi nego preko game porta.
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2012, 21:27   #6
Stexman
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.11.2011
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 4
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Stexman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

OK, hvala! Ja sam predpostavio da je bolje, a i vise mi odgovara ta varijanta jer cu moci da koristim klavijaturu i na laptopu. A koju zvucnu karticu mi preporucujete da nabavim za rad sa midi fajlovima? Znaci nije mi mnogo bitan ulaz za snimanje vec prevashodno da mi ne krcka zvuk preko ASIO drajvera, prevashodno u FL Studiu jer mi je on najosetljiviji!?
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Nadji na primjer, Miditech Midilink ili Roland UM-One ili M-Audio USB Uno svi su uredu a ako nadjes Emu Xmidi 1x1 proci ces najeftinije i najbolje.

A kakav je onaj sto se prodaje? Tesko da od ovoga ima jeftinije Ovako izgleda:
originalslika-7447211.jpg

Promijenjeno od Vaxter (26.02.2012 u 14:22 sati)
Stexman je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2012, 03:16   #7
sell
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.12.2007
Mjesto: Nis - Srbija
Postovi: 88
Downloads: 772
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 29 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland Exr - 5s; ASUS K50AF
Interesi: Muzika; Shotokan
sell ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

druze,
koristim bas ovaj Midi Usb sa slike, kupio sam ga novog u prodavnicu i mogu ti reci da sljaka bas onako kako treba...
prezadovoljan sam...

pozdrav
sell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sell za ovaj koristan post:
Stexman (26.02.2012)
Star 26.02.2012, 04:23   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam koristio taj USB to Midi pa ti ne mogu reci nista u vezi sa njim. Uglavnom, problem kod pojedinih USB to Midi interfacea je da nisu u stanju da uvijek "prerade" svu masu podataka koja prolazi kroz njih pa eventualno mogu nastati smetnje a to se najprije odrazava na "objesenim notama" (ton se cuje bez obzira sto vise nista ne sviras na klavijaturi). Zatim, se desava da komande koje dolaze u istom momentu, sto je inace karakteristicno za pocetak midi filea ili ritma gdje podaci za Bank, PCG, Volume, Pan, Reverb, Chorus, Variation Effect itd... svi odjednom krenu jer su i upisani uglavnom na istom ticku takta pa se dogodi da pojedini od njih ne budu preneseni, odnosno izgube se u tom procesu i ne dodju do sound enginea.
U pravilu ovo se vrlo rijetko do nikako ne desava kod USB to Midi interfacea koji baziraju na nativnim driverima (sto znaci da za njih nije potrebna nikakva instalacija jer Windows vec raspolaze potrebnim driverima) a cesce ili jos bolje, dosta cesto se to desava kod onih interfacea za koje je potrebno obavezno instalirati njihov driver jer on nije "direktan" to jest ne dolazi direktno od kernela sistema vec ima jedan malo duzi put na kojem i nastaju opisane smetnje. Ne bih te dalje davio teorijom koja nije nimalo jednostavna nego pokusaj da izaberes neki USB to Midi koji je na nativnim driverima a jedan od takvih je i onaj EMU Xmidi 1x1 koji sam ti vec pomenuo.

Promijenjeno od tranzit (26.02.2012 u 04:25 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Stexman (26.02.2012)
Star 26.02.2012, 12:17   #9
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam imao ovakav kabal i radio je savrseno, dok nisam slomio ovu bazu na sredini. Sada sam narucio isti ovakav i cekam da stigne.. Nemam nikakvu zamjerku. Jos nekoliko ljudi znam koji imaju ovaj isti kabal i samo je kod jednog prijatelja pravio problem na xp10 jer je isao neki signal kroz njega non stop. Sve smo isprobali ali nismo uspjeli da rijesimo, ja mislim da je kroz kanal 1 nesto islo i blokiralo sve ostalo, dok je sa drugim kablom potpuno normalno radilo. Taj isti kabal koji kod njega nije radio, kod mene je radio normalno na pa80 tako da nismo shvatili nikada u cemu je bio problem, vjerovatno je bilo do klavijature ali nismo sigurni.
Ako imas roland xp10 pokusaj ipak da nadjes neki drugi kabal, za svaki slucaj da ne rizikujes da ti se desi ovo isto.
Pozdrav!
Teodor je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Teodor za ovaj koristan post:
Stexman (26.02.2012)
Star 28.02.2012, 13:08   #10
Stexman
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.11.2011
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 4
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Stexman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo stigao mi je konacno kabel, prikljucio sam klavijaturu i svira pristojno, doduse bez ASIO drivera je veliko kasnjenje-latencija ali to nije problem.
Problem mi se javlja kod koriscenja Pitch Bend-a. Kad ga pomerim gore i dole on pocne nekontrolisano da svira po nekoliko desetina nota, kao da sam se naslonio na dirke onako bezveze. Kako to da resim? da li je to problem do kabela ili do klavijature ili mozda do podesavanja. A modulation mi ne radi nikako!
Trenutno sam u FL Studio i pokusavam da to podesim al mi ne ide bas. Imali neko ideju?
Stexman je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije