Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.03.2013, 16:30   #1
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Slova blede na 3x

Moj pa3x imam ga oko 2 godine radim aktivno svaki vikend
pa da pitam dali i kod vas je isto?
Slova su pocele sve da se brisu pogotovo oko slideri gde cuvam ruku
var 1 ..fillove i slicno...sudeci da je metal isto ko 2x ovaj se pokazao kao losiji kvalitet...2x nije bilo nikakvioh problema 4 god.
Ovaj ostavlja i trag prstiju na crnom metalu gde cesce hvatas

retko ga cistim i to ne koristim neka hemiska sredstava samo malo vlazna krpa i sl.
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 15.03.2013, 23:57   #2
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Abre care sto pratis modu imam drugara koj poseduje sve korgove znaci bukvalno od pa1x pa sve do pa3,ima opasnu opremu i rekao je daje pa2 bez premca ima najbolji saund odlican je muzicar isto je Vasketov ucenik i ja mu verujem 100% zato drug moj nemoj nikad da pratis modu nego sviraj istrument koj se najbolje pokazao,veliki pozdrav.
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2013, 02:08   #3
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nele1 Pokaži Post
i rekao je daje pa2 bez premca
Reci drugaru da gresi. Za ovih pola godine koliko ga imam, pored zadnje verzije software-a koja je u klavijaturi, znam za 2 softwerske greske koje sam sam uocio. Pored toga, jos 2 vezano za hardware... (tu nisam racunao menjanje mikro prekidaca i tastera...)
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2013, 00:02   #4
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@nele: druže kupi instrument pa probaj i onda sudi a tog druga pozdravi i kaži mu da ode u fabriku da nauči te glupe inženjere o životu i korgu....xexex....

@No.1: i kod mene su počela slova da se brišu....prekidači po klavijaturi, oni koji se najviše koriste, su se uglačali....oko njih se boja isto malo uglačala...i iskreno malo sam se razočarao u kvalitet izrade....nije ovo smelo da im se dešava...godinama sam svirao pa2 i pa1 i ovo se nije dešavalo....

Još me takođe nervira što sam već dve torbe poderao na one ćoškove pozadi na krajevima...u subotu sam, ubacivajuću je u gepek, sa tim ćoškom koji viri iz torbe zakačio štop svetlo na oktaviji i okrnjio ga.....ladno ću ih obrusiti jednom kad mi dođe...

Pozdrav.
splendid je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2013, 00:46   #5
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zavrsna obrada klavijature je totalno nekvalitetno odradjena, uzevsi u obzir da je ovo profi sprava, predvidjena za nosenje na svirke i aktivno koriscenje. Sobnim muzicarima nece nikad da se izlize nista na njoj, ali evo pre mesec dana ja sam prodao svoj prvi Pa3X upravo zbog toga i opet kupio nov, koji sam zastitio maksimalno od habanja raznim folijama.
Prvi koji sam koristio zadnje dve godine aktivno, i to sta znaci aktivno meni, svaki vikend, nekad i nedelja, a nekad i cetvrtak, sto bi znacilo tri dana nedeljno u proseku, plus kuci sredjivanje neprestano, se ofucao totalno. Natpisi start stop, exit, fill in, i jos par najcesce koriscenih se nisu videli vise, posle nepunih godinu dana, fleke od prstiju nisu htele da se skinu sa tamnih metalnih povrsina, kao da lucim kiselinu...
I onda sam totalno pukao, jer sam platio debelo, a dobio kvalitet kucista Made in China, i nisam mogao da ga gledam vise, pa sam ga prodao i kupio nov. Eto i mog iskustva. Lepse mi izgledao pa 800 posle 5 godina nego ovaj posle godinu dana.
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2013, 02:37   #6
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

^^^ Marko,jel mi pricamo za PA3x ili za rukohvat u autobusu gradskog prevoza ??? Ja sviram Pa3x godinu i 8 meseci ,skoro istim intenzitetom kao ti,nekad i gusce, + svirka i sredjivanje kod kuce ... Moracu da okacim slike...Kako nisam lepio nikakve folije,ja sam skroz zadovoljan,MNOGO VISE kvalitetom izrade nego bilo koji Korgov aranzer, (osim i30 ,ono je TENK ) ...ti kao da nisi svirao ni jedan korg aranzer pre ovoga... Pocela su tek skoro da mi blede slova kod fiil-ova - i to nista strasno,drugde nisam ni primetio,i potvrdicu splendidovu konstataciju u vezi cepanja futrole ,ostre su ivice jer su metalne,ali bolje metalne,nego drvene,definitivno. Tasteri na Pa3x su NEUPORODIVO bolji nego na bilo kom korgovom aranzeru do sada- moje misljenje. Na pa1x/800/2x su skloni pucanju i upadanju jer su plastika. Izgleda da dosta utice hemijski sastav znoja na to guljenje i sam intenzitet pritiska i mesto pritiska...to su neke stvari koje se mahinalno rade i individualno je od coveka do coveka.A to da je pa2x bez premca...hm...reci cu samo da se nikada ne bih vratio na nista ispod pa3x.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vex za ovaj koristan post:
bataika (21.04.2013)
Star 22.03.2013, 00:13   #7
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma razumeli smo se....bogami onda izgleda da mi je znoj slicnog sastava kao H2SO4 kiselina
Ne, ozbiljno, meni se to sve poskidalo, i rekoh samo mi je to zamerka kod zavrsne obrade, inace ostalo strava, tezgaroski uradjeno, upravo ono sto mi treba, sad sam za za ovaj novi kupio Thon flightcase, nije tezak, a ne mogu ni ivice da ga iscepaju...

Eto, jedino ti natpisi i ta farba, to mi se nije skidalo ovim intezitetom, na bilo kom prethodnom Korg aranzeru, a imao sam ih redom...ono od I30 pa na dalje....

jedino mozda da smanjim malo unos domace rakije....mozda ima veze sa znojem
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2013, 00:41   #8
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

imam jednog korga X3, proso je sve kafane sveta, par slova nije se ofucalo neg pobledilo gde bela boja od sunca, a ni malo nije ogulilo se, dugmad?? ko da je tenk u njima, a klava preko 20god dal? a? jbt, ,ovo danas mater im jebem!! et bez nemooj galamit,, ne valja po forumu!!! tolike pare dat, a on ne zna gde goni nakon godinu vec.

danas se ne pravi da bi radilo, nego da bi se brzo pokvarilo da uzmes novo, a para duplo!!
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (22.03.2013 u 00:42 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 21:46   #9
djorosaur
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 30
Downloads: 840
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, M3 xpanded, X5D
djorosaur befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od No.1 Pokaži Post
Moj pa3x imam ga oko 2 godine radim aktivno svaki vikend
pa da pitam dali i kod vas je isto?
Slova su pocele sve da se brisu pogotovo oko slideri gde cuvam ruku
var 1 ..fillove i slicno...sudeci da je metal isto ko 2x ovaj se pokazao kao losiji kvalitet...2x nije bilo nikakvioh problema 4 god.
Ovaj ostavlja i trag prstiju na crnom metalu gde cesce hvatas

retko ga cistim i to ne koristim neka hemiska sredstava samo malo vlazna krpa i sl.
No.1, sad si me bas uplasio, u smislu da razmisljam da Pa3x nekako zastitim ...nekom tankom, providnom folijom...najlonom...mislim na ta mesta koja se najcesce koriste kao sto su Volume i Balance slideri i naravno tasteri pocevsi od INTRO1 pa sve do ENDING-a! Stvarno mi je to ruzno izgledalo i na Pa800...izbledelo..a ja sam bas jedan od onih koji su pazili na klavijaturu i na nacin koriscenja, i zbog sebe i zbog onog dana kad je doslo vreme da je prodam. E sad na Pa2x nisam imao taj problem jer je bela i stvarno je ta boja najbolja da se ne vide tragovi koriscenja. Po meni, tasteri na Pa3x su daleko najkvalitetnije uradjeni...sudim po osecaju kad ih pritisnes! Ne znam da li su isto kao na Pa2x (moracu da proverim, ali nadam se da nisu, posto su me te lampice sto su mi 2 puta pocrkavale na Pa2x uzasno nervirale)!
djorosaur je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije