Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.09.2009, 04:01   #1
brzi2jedi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.02.2007
Postovi: 7
Downloads: 733
Uploads: 4
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
brzi2jedi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pa 800 formatiranje nand format

Ajde da se pohvalim da sam ga uspio total da zaje..... sa ovim nand formatom.Sve je bilo ok 2 godine, i prije nekih mjesec dana, desilo se nesto tijekom transporta izgleda.Nije htio vise sam da dize os.Cijelo vrijeme mi je na pocetku izbacuje otp corupted, ali pritiskom na media ucita os.i radi to neko vrijeme, od tada poceli tipicni pa 800 simptomi kraja radnog vijeka, sustanje boja i samplova.Sve do danas.Rijesim da ga formatiram obicno preko intro 1.Ali nikako nije htio da ma prebaci u screen za biranje.Pola dana se zezao, i rijesim se za najgoru, ali i jedinu preostalu opciju nand format.

I duuuuuuuuu
Nigdje da makne vise, javlja da ima neka 2 bad blocka, usb enabled, crni ekran, os not present.Ako je netko imao iskustva, molim da se javi.Ili ako ima neki nacin.

Sve mi smrdi da sam spalio maticnu plocu ili rom,ram.Kljava je stara dvije godine bez i jednog kvara.Tako da mislim da je krajnje vrijeme da nesto crkne,posto vidim po forumima koliko je pa 800 postojan i izdrzljiv.



Pozdrav
Dodato:
Zar se to samo meni desilo.jeli imao tko slicnih problema?

Promijenjeno od brzi2jedi (30.09.2009 u 19:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
brzi2jedi je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2009, 03:47   #2
rale
Vredan član društva
 
rale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Mjesto: Vojvodina ZR
Godina: 56
Postovi: 228
Downloads: 887
Uploads: 13
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 49 puta u 40 Postova
Instrumenti: KORG PA 1000, Dallape, Roland FR3X,violina
Interesi: Muzika,kompjuteri,elektronika....
rale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
rale pošalji poruku preko MSN messengera
Beitrag

Nisi ti za...o nand formatom nista, jer je to obican master reset klavijature,vec ti je verovatno ram memorija dobila bad (neispravne) sektore,tj neispravna je i mora se zamenuti i hoce ponekad da "zaglavi" klavijaturu.

Nekad hoce i da se "zaglupi" test panel Pa800 (u nand formatu),pa daje pogresne informacije, pa pre svega probaj sledece;

-Uradi ponovo nand, pa ucitaj resurse i operacioni sistem,koji su integrisani zajedno na CD-u u jedan fajl, koji si dobio sa klavijaturom (oko 100 i nesto MB).

Ako ovo ne upali (i ako znas) izvadi ram memoriju ili je zameni i uradi prethodni korak i sve ce biti Ok.

Ako ne...obrati se nekom servisu.

PS!
Ne znam da li si uradio pravilno nand-imas ovde uputsvo negde na forumu, pa proveri jos jednom.
__________________
Trebalo bi da kažemo ono što govorimo, ne očekujući da naši prijatelji pogađaju značenje naših reči. Umesto čitanja misli svojih prijatelja, trebamo da proverimo jesmo li ih pravilno shvatili.
rale je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2009, 16:00   #3
brzi2jedi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.02.2007
Postovi: 7
Downloads: 733
Uploads: 4
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
brzi2jedi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Klavijatura je vec na servisu u Banja luki.Ipak sam ostavio stvar strucnjacima.Trebala bi biti gotova oko ponedjeljka,pa javim sta je u pitanju.

Hvala Rale, pozdrav
brzi2jedi je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2009, 16:16   #4
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim stvarno da bi KORG kompanija trebala izvest jedno debelo izvinjenje u vezi sa PA800 i da nastancajau ram memorija i da servisi mijenjaju besplatno bez obzira na istek garancije jer je ocigledno njihova greska. Covjece pa izgleda svaka druga ima problem bas me ineresuju strani forumi dali je i kod njih isti problem ili samo na balkanu. ( ja ga imam 3 god. i hvala bogu sve je ok) . pozz
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2010, 19:28   #5
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

isti je problem i na stranim forumima samo sto ovde mozemo slobodno da pisemo a na pojedinim stranim ti odma brisu post i banuju.... na korgforums su mi pola postova obrisali, a tamo skoro svaka druga pa800 felericna... tako da sve mi ovo smrdi na obicnu prevaru od korga...

Promijenjeno od Sejox (31.01.2010 u 20:04 sati) Razlog: Obrisan nepotreban citat.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2010, 23:31   #6
vlade92
Drugar foruma
 
vlade92's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.03.2009
Mjesto: Pljevlja
Godina: 31
Postovi: 76
Downloads: 212
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Yamaha psr s900
vlade92 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kod jednog kolege je isto tako pokazivao os not present, usb enebled i u servisu su rekli da je otisla maticna ploca
vlade92 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije