Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.10.2011, 17:46   #1
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Yamaha 03D vs. analogne miksete

1. Ima li analogna mikseta, u istom ili sličnom cenovnom rangu, da je zvučno kvalitetnija od Yamahe 03D i koji bi to model bio? Mislim na miksetu bez snage, sa dual efekt procesorom.


2. Šta bi činilo jednu hardversku konfiguraciju, kao dopuna toj zvučno boljoj analognoj spravi, da bi se imalo sve što nudi Yamaha 03D i koliko bi to približno koštalo? Dakle, dinamički kompresor-limiter (nezavisno po svakom kanalu), dva efekt procesora, EQ (03D ima 4x parametrik EQ po svakom kanalu).
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2011, 21:53   #2
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To sto si zamislio je nemoguce dobiti u analognoj varijanti za tu cenu.
Jednostavno cena za dovoljan broj kompresor limitera, gate-ova, plus dva procesora i tako dalje ce prevazici sigurno cenu te yamahe.
Sto se tice zvuka, bilo koji analogni mikser Soundcrafta ili Alen Heat-a u rangu od recimo 3-4000 eura ce zvucati bolje nego digitalni mikser u tom rangu cene.
Za stvarno dobar digitalni zvuk trebace ti 4 nule u ceni :-).
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2011, 05:05   #3
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da se baš nismo najbolje razumeli. Verovatno zbog mog previda da navedem činjenicu da sam par godina vlasnik Yamahe 03D.
Ne pokušavam ja da dobijem analognu konfiguraciju za iste pare, taman posla!
Samo pitam: koja je analogna mikseta zvučno (osetno) bolja od 03D, a da je približno ista sa cenom?
I drugo - koliko bi sve to što 03D nudi koštalo u analognoj verziji, u tom rangu kvaliteta, kao što se nudi sa 03D?

Četiri nule u ceni (za "dobar digitalni zvuk") mogu da budu razni brojevi... Interesuju me prvensrtveno modeli koji počinju brojem 1! Mada je meni zvuk koji nudi 03D više nego pristojan, kao i sve što ta sprava nudi.
Usput, ako bih imao želju da osetno digitalno unapredim zvuk, koja digitalna mikseta bi bila prvi "stepenik" na bolje? Ne vidim da bih dobio bolji zvuk sa 01V. Jedino par aux-a i 4 XLR ulaza za mikrofone. Ili grešim? LS9 je oko 6 puta skuplji, tako da me to ne interesuje.
Pre kupovine 03D, u najužem izboru bio je i Soundcraft FX 16ii, koji nisam ni do danas imao prilike da čujem. Po svim komentarima i savetima par kolega, kupio sam 03D.
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2011, 13:26   #4
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Razumemo se mi odlicno. Kako bi dobio to sto ti nudi 03d u analognoj verziji treba ti po meni oko 10 000 eura. Dakle mikser tipa Midas Venice, Soundcraft GB4, Alen and Heat GL2800 i slicno. Plus jedno cudo dodatne opreme i opet neces imati sve sto nudi digitalni mikser u smislu compresora, limitera gejtova, dileja, efekta.
Kazes da te zanima resenje sa 4 nula a da pocinje sa 1. Yamahu LS9 mozes naci za oko 7-8000 eura. Polovnu cak za mozda i 5000.
Neznam za koju namenu ti to treba (tip svirke) ali uzmi u obzir i transport jer ce ti analogno resenje biti dosta vece gabaritno i moraces na svaku svirku sve to iznova da povezujes. Nemas mogucnosti memorisanja i slicno.
Moj ti je savet da ipak potrazis bolje digitalno resenje.
Koliko ti kanala realno treba? Pogledaj Presonus miksere, njihova cena je sasvim korektna a zvucno ce biti bolji nego 03d iz samog razloga sto je 03d ipak prilicno star model i mislim da radi sa konvertorom od 48bit dok noviji modeli svi rade na 96 bita. sto je velika razlika.


Pozdrav
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2011, 11:19   #5
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma, mene ne interesuje skupa oprema, nemam u planu da radim koncerte. Nego, nisam stavio znake navoda za miksetu koja počinje sa 4 nule, pa opet ispade zabuna. Skup je to „sport“ za mene. Mislio sam da je smajli dovoljan znak... Nebitno.
Ako bih se odlučio da se malo osavremenim i zvučno poboljšam pre svega sa drugom digitalnom miksetom, mogao bih da investiram okvirno još maksimalno 1000 €. A, za takav korak morao bih da imam stvarno jak razlog, tj. ta druga mikseta bi morala da ima osetno bolji zvuk, a poželjan bi bio i dual kompresor po kanalu.
Radim sa bendom, tezgarim, ne radim koncerte i nemam tako nešto u planu u narednom periodu. Ko zna za dalje...
16ch. Presonus StudioLive nisam imao prilike da čujem. Ovo je mikseta koja me intrigira od kako se pojavila. Ne znam ko je ima. Ako si na njega mislio. Koja je suštinska razlika između modela 16.0.2 i 16.4.2?
Nemam nameru da pređem na analognu miksetu. A, svim korisnicima analognih mikseta bih preporučio da obavezno koriste i neki comp/limiter za master out. Da bi što ređe kupovali ili servisirali zvučnike. Svaku paru vredi.
P.S. A, da ne odemo previše u off topic... Ovu temu sam postavio sa ciljem da se bar malo razbije fama o digitalnim miksetama i da se javno obavestim (), uz stručne komentare i ocene korisnika, gde je mesto Yamahi 03D u odnosu na srpski (možda i balkanski) standard - Dynacord!
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2011, 18:16   #6
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja imam PreSonus Studio Live 16.4.2....
Sustinska razlika izmedju 16.4.2 i 16.0.2 su dve stvari:
1. 16.0.2 ima 60mm sibere a 16.4.2 ima 100mm
2. 16.4.2 ima cetiri sub-grupe a 16.0.2 ni jednu
i jos neke sitne razlike u Fat Channel-u....
Inace obadve imaju x-max preamplifiers....

Pozdrav
zox2003 je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2011, 18:25   #7
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U odnosu na "srpski(možda i balkanski) standard - Dynacord" 03D je svjetlosnu godinu ispred, što vjerujem i iz iskustva znaš.
Što se tiče "zvučnog poboljšanja" ja bih razmišljao o 01V96 sa kojim nažalost nisam imao priliku lično da radim, ali sam slušao bend koji je stvarno dobro, moderno i konkretno zvučao, dok sa Presonusom 16.4.2 još uvijek to nemaju. Pretpostavljam da je ljudski faktor, tj. nepoznavanje novog mixera razlog svemu tome, jer sam i o Presonusu čuo sam pohvale.
Lično još uvijek ne razmišljam o prelasku sa 03D jer nisam siguran da je finansijski opravdan prelazak na bilo šta drugo, posebno što Presonus nema(ako sam dobro vidio slike) digitalni ulaz preko kojeg ja povezujem aranžer.
U svakom slučaju ako ti treba info ko u Srbiji ima dobru cijenu za Presonus javi se...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2011, 21:59   #8
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Razlika je u kanalima, 16.4.2 ima 16 mono kanala, 16.0.2 ima 8m +4st
u AUXima: prvi 6 drugi 4
SUB grupe: 16.0.2 nema,16.4.2 ima 4
EQ: prvi 4band semi parametrik, drugi 3band semi parametrik
Izbor vise EQua kod 16.4.2 i bolji dynamicki procesor(postavke gate,comp,lim)
16.0.2 posedjuje MIDI kontrolu
razlika je u Fadere: 60mm(16.0.2) vs 100mm(16.4.2)
16.4.2 posedjuje DelayLines za SUB grupe
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 18.10.2011, 00:04   #9
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@zox2003
Koliko dugo imaš Presonus i da li si zadovoljan? Jesi li je upoređivao sa još nekim "digitalcem? Da li radiš sa aranžerom ili live postavka, sa akustičnim bubnjem, bas gitarom, nekoliko mikrofona... Ima li dual comp/limiter ili jedan, kao 03D?

@Burli
Nisam uspeo da vidim iz komentara ili karakteristika nešto što bi išlo u prilog zvučnom poboljšanju 01V96 u odnosu na 03D. Više mic. ulaza, aux-a. Povećan je "kapacitet" miksete, a da li i i sama predpojačala u njoj? Cena je maltene duplo veća od 03D. Ako nema zvučnog poboljšanja, glupo je doplaćivati duplo za par auxa i 4 mic. ulaza više.

Dakle, ima li razlike u samom zvuku između Yamahinih 03D i 01V96 i pomenutog Presonusa? Je li isti rang kvaliteta predpojačala, AD/DA konvertera, dinamičkih kompresora, efekt procesora, ekvilajzera?

Promijenjeno od djlabomi (18.10.2011 u 00:08 sati)
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 18.10.2011, 01:01   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izmedju Yamahe 03D i Presonusovih digitalnih miksera stoji vremenska razlika od skoro 15 godina. Mnoge stvari su se u medjuvremenu izdesavale na ovom polju te iako je 03D i dalje veoma kvalitetan mikser (moram napomenuti da je to postprodukciona masina prije svega, koja je od Yamahe tako i zamisljena), Presonus je u primjetnoj prednosti a pored svoje glavne funkcije kao digitalnog Live miksera on je i odlican i vrlo brzi FireWire audio interface sa mikrofonskim predpojacalima koja su sigurno za dobru klasu bolja od onih na Yamahi 03D. Ovo vazi i za ekvilajzere i kompresore a na kraju i za reverb. Te sve razlike nisu ogromne (da neko ne shvati pogresno) ali su primjetne.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
djlabomi (05.04.2014)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije