Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.05.2013, 20:30   #1
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Primjeri Intervala Desne Ruke - Viseglasje

Ovo su Primjeri slozenih Terci Seksti i Okatava


Bosno Moja Terce
You need to upgrade your Flash Player


Cudna Jada Terce
You need to upgrade your Flash Player


Ne Silazi Terce
You need to upgrade your Flash Player

Lijep pozdrav.
Tihomir
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2013, 00:42   #2
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ona prva pesma "Bosno moja" koja je to pesma jel ona stara bosanska ili neka druga?Ko to peva original?

Druga pesma Cudna jada,nekako mi ne zvuci kao ta pesma.Lepe su ti terce i sekste i oktave ali cemu skrnavljenje ove pesme?

trecu pesmu nisam ni slusao.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2013, 00:59   #3
gitar
Stariji Notaroš
 
gitar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.11.2010
Mjesto: Južni Banat, Vojvodina, Srbija
Postovi: 141
Downloads: 13
Uploads: 2
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 475 puta u 399 Postova
Instrumenti: Gitara i još ponešto što ima žice
gitar wird schon bald berühmt werdengitar wird schon bald berühmt werden
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
trecu pesmu nisam ni slusao.
E, Nešo, šta si propustio... Pa ta pesma je najbolja!
__________________
Citat:
Originalno postovano od BIOSTAR Pokaži Post
ja volim sto vise akorada da ima, pa ubacujem G#, C# vamo tamo, to je neki moj stil na primer
Citat:
Originalno postovano od mgxbty Pokaži Post
Nije ni gitar nepogrešiv i on je samo čovek.
gitar je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2013, 03:38   #4
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vjerovatno nisi slusao verziju Cudna Jada od grupe "Mostar Sevdah Reunion", nego ti je poznata izvorna narodna verzija. Ja vise volim izvornu narodnu verziju ali i ova verzija je interesantna i moze se nekada svirati radi promjene.

Promijenjeno od keyboards (07.05.2013 u 03:42 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2013, 11:20   #5
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Lepo zvuce terce......Mogao bi to podeliti sa kolegama....ako si voljan
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2013, 12:27   #6
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od keyboards Pokaži Post
Vjerovatno nisi slusao verziju Cudna Jada od grupe "Mostar Sevdah Reunion", nego ti je poznata izvorna narodna verzija. Ja vise volim izvornu narodnu verziju ali i ova verzija je interesantna i moze se nekada svirati radi promjene.
keyboards super zvuce terce a posebno mi se svidja ovaj ritam za Cudna jada, jel to neki fabricki ili neki rucni rad. Pozz
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2013, 12:47   #7
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

keyboards

Mostar sevdah union sam slusao upravo i mogu da vam kazem da je ta verzija bas katastrofa.Ovako lepu pesmu ovako unakaziti treba biti stvarno talentovan.

Nego nisi mi odgovorio na pitanje za onu prvu pesmu,"Bosno moja".Koja je to verzija?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2013, 14:04   #8
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vidis Nesa to jeste lijepa pjesma a sto se tice verzija tesko koja moze da se poresi sa originalnom ali verzije uvjek se javljaju narocito kod dobrih pjesama. Dali se kome dopadaju ili ne to je stvar ukusu i prihvatanja bilo kakve verzije. Evo ti promjer verzija pjesme "Ostala si uvjek ista koju je otpjevao Tose. Odlicno otpjevano i dobar aranzman ali nema onu car i ljepotu koju joj je dao Miso Kovac iako znamo da Miso pjeva fals. Rekao bi Tose je pjevao briljantno i precizno dok je Miso dao pjesmi dusu i sarm. Sto se tice pjesme Bosno moja ustvari rijec je o pjesmi Bosno Moja Poharana koju je napisao Jozo Penava a otpjevao Safet Isovic. Danas se ta pjesma kao i uvjek do sada svira i pjeva po Bosni i jedna je od najomiljnijih pjesama. neki je sviraju sporije a neki malo brze od originala. Sama verzija Safeta novijeg datuma je malo brza od starije verzije Safeta Isovica.
Dodato:
Ritam Cudna Jada je ja mislim La ********* ritam i imas ga na internetu kupiti od La C. Rijec je o novijoj verziji koju mnogi za razliku od Nese vole.
Dodato:
Konkretno mislim da ove terce dobro mogu posluziti za svirke na aranzeru. I kao solo i kao pratnja daju osjecaj punoce zvuka. Ovi moji primjeri su osvirani onako kako je to bilo na dan kad sam ih svirao. Kada sam na bini to ispane bolje jer dobijem motivaciju od publike i unesem vise dinamike u svirku a ovo je bilo vise motorno sviranje. Ipak point je naslutiti sta se sve moze upotrijebiti u cilju popunjavanja zvucne slike. Svi moji primjeri su uvjek bili vise informativnog karaktera u cilju ideje a ne neka moja prezentacija a pogotovo ne lupanje u prsa i neka hvalenja. Ja sam oduvjek na forumu drugar kad imam vremena i nista vise. Uvjek nastojim skolski jednostavnomprestaviti ideju ne namecuci svirku. Evo konkretno kod svih navedenih primjera ja nevolim trilere kako su otsvirani jer znam i bolje i sladje otsvirati. Ali to mi nije ni bitno jer samo terce i ostali intervali su razlog postavljanja videa. Da navedemi to da se terce ili drugi intervali nemogu napraviti od svih instrumenata na isti nacin jer mnogi se instrumenti jednostavno ne slazu u viseglasju zbog frekvencijski poklapanja. Narocito je tesko sloziti harmoniku i klarinet i rjetko koji se slazu a kad se sloze na nekim tonovima su ok dok se na nekim frekvencijski poklapaju i zvuce sirovo.

Promijenjeno od keyboards (07.05.2013 u 14:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2013, 14:51   #9
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

S duznim postovanjem, ta verzija je stvarno odlicno uradjena, ti muzicari iz Mostar Sevdah Reunion od kojih neke osobno poznajem su stvarno vrsni muzicari i nastupali su sirom Europe i odlicno su prihvaceni. I druge obrade su odlicno uradjene.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2013, 00:24   #10
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Dell,takodje uz duzno postovanje i tebe i tih muzicara smatram da su unakradili pesmu samim tim sto se u njihovoj verziji ne zna ni gde je prva ni gde je poslednja.To je za muzicku policiju obzirom da su sva pravila muzicke teorije u ovoj verziji prekrsena,a da ne govorim da je pesma zbog takvog nacina izvodjenja izgubila na samom kvalitetu.

Muzicari kao muzicari su to na svoj nacin lepo obradili i verujem da su vrsni umetnici,ali cinjenice su cinjenice,to nema veze ni sa tim da li se to meni svidja ili ne vec sa tim da je pesma na ovaj nacin ubogaljena i totalno ritmicki van svih pravila muzike.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije