Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.01.2016, 18:24   #41
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

X air ima odlične efekte, nije sigurno problem do uređaja. Mikrofonija koja se javlja kod dodavanja efekta može biti ili zbog stvarno prevelikog doziranja istog ili zato što ostatak sustava (pojačala, zvučnici, mikrofoni) nije dovoljno kvalitetan i/ili nije podešen pravilno.
Nemoguće je ovim putem i na osonovu šturih informacija koje si dao odgovoriti. Moraš uvijek imati na umu, efekat ne služi da bi dobio "mastan" sound niti njime možeš zamaskirati nedostatke ostalih komponenata. Efekat služi da bi glas pjevača "popunio prostor", da bi se istakla njegova volumenioznost. Preduvijet da bi efekat bio efikasan je taj da se prvo pravilno naprave ostala podešavanja, prije svega mislim na gain i EQ.

"Čistoća" efekta ponekad zna zavarati pa mislimo da ga nema i previše ga doziramo. Da bi se uvjerio da je hal prisutan, nemoj ga pojačavati, dovoljno je da ga na tren isključiš i bit će ti odmah jasnija njegova uloga.

Sad vidim da je i @mikimiki dao savjet. Taj dio je vezan i uz moj post, pa bih dodao. Ako na EQ mikrofonu nije uključen Lowcut i ako nije pravilno podešen onda će bas frekvencija sa hala uzrokovati problem. Kada je ovo postavljeno kako treba, podešavanje low enda na halu možda uopće neće biti potrebno. Kao što sam rekao, prvo podesiti osnovne parametre, tek onda efekt.

Promijenjeno od casper (21.01.2016 u 18:29 sati) Razlog: dodatak za mikimiki post
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2016, 22:45   #42
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I obavezno kada zelis da dodas efekte na mikrofon provjeri jesi li odabrao taj kanal. Tako se mozes zeznuti paposlati signal na cijeli mikser. Znaci odaberes mikrofonski kanal, zatim izaber SUBS gdje su efekti. Pritisni SEND ON FADERS i onda dodaj zeljenog efekta. Tako za svaki kanal.
Ja imam X32producer pa nisam siguran dali je tako ina XR seriji. Trebalo bi da je slicno.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2016, 00:05   #43
boomerang
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.10.2015
Postovi: 68
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
boomerang ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala vam na odgovoru. Ja sam to probavao preko telefona android,jer nisam još kupio tablet. Nasao sam problem, bio mi je previše dignut Fx snd. E sad, nisam siguran dal ja na pravi način šaljem efekat po kanalu ali sam se uvjerio da je moje neznanje uzrok mikrofonije efekta. Nije isti pregled na androidu i ipod-u. Šta vi savjetujete da se koristi? Imao sam još jedan problem, desilo se da kad upalim mikser i ostvarim konekciju svi vumetri budu upaljeni do klipa i ne mogu da pokrenem ništa. Ugasim pa upalim i opet isto. Tek poslije pola sata kad upalim proradilo je. Neznam dal nije do mene?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
boomerang je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2016, 00:38   #44
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aplikacija za Android, pogotovo na telefonu može poslužiti samo za "prvu pomoć". Ona je prilagođena za potpuno male ekrane, nedostaje joj preglednost i namjenjena je za to kada recimo gitarista želi kontrolirati samo volumen svog kanala.

Da bi iskoristio potpuni "komfor" u radu pokreni Aplikaciju na bilo kojem računalu s Windows operativnim sistemom. Može to biti laptop, desktop ili neki tablet s windowsom. Sve su funkcije po rukom i tek tada možeš pravilno proučavati ovaj mixer. Naravno, i iPad je isto tako dobar i pregledan ali ako ga nemaš, to je nepotrebna investicija.

S obzirom na tvoja pitanja, očito je da imaš slabo znanje o ovom području. Mikrofonija koja se događala je vjerojatno uzrokovana potpuno krivim podešavanjima. Pogledaj ovaj video na 3,14 sec.
https://www.youtube.com/watch?v=ITrXkhACbuY
vjerojatno je i kod tebe bio taj slučaj. Na istom Youtube kanalu imaš dosta opisanog, pa i to kako funkcionira FX efekti.

Moj je prijedlog da potražiš nekoga tko bi ti objasnio osnove pojmove i u praksi pokazao kako stvari funkcioniraju. Moraš razumjeti suštinu da bi mogao nadograđivati znanje i pravilno rukovati s mixerom. U suprotnom, nećeš biti zadovoljan onim što ovaj mixer nudi. Mogućnost pogreške u radu s njim proporcionalna njegovim mogućnostima.
casper je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2016, 17:59   #45
boomerang
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.10.2015
Postovi: 68
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
boomerang ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Casper pomagaj. Zablokirao mi je x air16. Kad preko tel. dignem aplikaciju i kad mi učita mikser, svi vumetri po kanalima i u masteru svijetle do kraja kao da je sve pojačano do maximuma, i nemam nikakvu kontrolu. Pokusavao ugasiti i upaliti i opez isto.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Promijenjeno od Dell (22.01.2016 u 18:49 sati)
boomerang je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2016, 21:18   #46
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U trenutku spajanja androida sa box-om, po defaultu je postavljeno da se prenose podaci iz boxa u aplikaciju.
Kada spajaš windows sustav s boxom, prije samog spajanja možeš birati dvije opcije. Da li želiš pokrenuti postavke boxa (ovo android odradi automatski) ili želiš imati postavke mixera koje se nalaze u aplikaciji na windowsu.

Nadam se da si razumio ovo što sam napisao jer tu leži rješenje tvog problema.

Aplikaciju na windowsu možeš postaviti u "tvorničko stanje" (crveni okviri) i nakon toga odaberi PC -> Mixer (žuti okvir).

Na ovaj način ćeš inicijalizirati box i onda se spoji s androidom i kreni od početka.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg xair 1.jpg (74,6 KB, 122x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2016, 21:45   #47
boomerang
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.10.2015
Postovi: 68
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
boomerang ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne vrijedi, kad tako uradim on opet digne sve vumetre u klip i na PC racunaru. Racunar mi ima takodje wifi konekciju pa ga tako povezujem sa mikserom. Ovi iz radnje su mi rekli da probam sa externim routerom. Dal to ima veze?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Promijenjeno od Dell (23.01.2016 u 03:22 sati)
boomerang je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2016, 22:30   #48
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vanjski router nema nikakve veze s tim nit će rješiti problem. Nadam se da nije hardwareski kvar ...
Uzmi lan kabl, računalo s win sučeljem i uradi ovim redom.

1. Pokreni aplikaciju na windowsu.
2. Napravi inicijalizaciju (kao na slici iz predhodnog posta) mixera
3. zatvori aplikaciju
4. prekidač na boxu postavi na LAN poziciju
5. isključi sve uređaje koji su spojeni na box
6. Spoji box i računalo s lan kablom i upali box
7. pokreni aplikaciju i kada te pita za način povezivanja odaberi opciju PC ---- mixer

Ako je nakon ovoga problem i dalje prisutan, vrati uređaj u trgovinu i zatraži pomoć od njih.

I jedno pitanje, nije mi jasno. Koje vumetre spominješ i što podrazumjevaš pod pojomom klip?


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2016, 23:40   #49
boomerang
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.10.2015
Postovi: 68
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
boomerang ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Vanjski router nema nikakve veze s tim nit će rješiti problem. Nadam se da nije hardwareski kvar ...
Uzmi lan kabl, računalo s win sučeljem i uradi ovim redom.

1. Pokreni aplikaciju na windowsu.
2. Napravi inicijalizaciju (kao na slici iz predhodnog posta) mixera
3. zatvori aplikaciju
4. prekidač na boxu postavi na LAN poziciju
5. isključi sve uređaje koji su spojeni na box
6. Spoji box i računalo s lan kablom i upali box
7. pokreni aplikaciju i kada te pita za način povezivanja odaberi opciju PC ---- mixer

Ako je nakon ovoga problem i dalje prisutan, vrati uređaj u trgovinu i zatraži pomoć od njih.

I jedno pitanje, nije mi jasno. Koje vumetre spominješ i što podrazumjevaš pod pojomom klip?


Sent from my iPad using Tapatalk
Mislim na meters lampice koje pokazuju nivo signala. One su upaljene do kraja (klip) i po kanalima i efektima i gdje god ih ima.Ovi iz radnje su mi rekli da povežem sa racunarom preko usb-a i kad povezem , racunar mi ne vidi mikser. Probacu sutra sa lan kablom.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
boomerang je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2016, 23:44   #50
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovi iz trgovine su konji...pa usb na xr16 je za stik a ne za povezivanje sa kompjuterom.Nego da li je to najnoviji firmware u mikseru

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
momo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer, digitalni, mixer, x18, xr18


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije