Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.03.2014, 12:48   #21
Thommas19
Početnik forumacije!
 
Thommas19's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2014
Postovi: 43
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Thommas19 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam ja rekao da ne treba sa tim zavrsiti rekao sam da i dalje se ismejava taj odgovor a i da cena proizvoda cesto zavisi od velicine komponenti od koje je sacinjena ...
Apsolutno ne zeleim da se raspravljam sa nekim ko ne zeli da shvati neku siru sliku (ne mislim na tebe)...
Nastavljamo dalje ako ima neko konkretno pitanje o konverterima :-)
Thommas19 je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2014, 13:16   #22
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Thommas19 Pokaži Post
...cena proizvoda cesto zavisi od velicine komponenti od koje je sacinjena ...
o_O


Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2014, 14:39   #23
Thommas19
Početnik forumacije!
 
Thommas19's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2014
Postovi: 43
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Thommas19 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard DA konvertori

Da verovao ili ne cena se kretala kroz vreme po velicinama ne danas ali do sada velicina neke komponente je igrala i delimicnu ulogu cene ...
Tj. Sve sto je bilo manje izrade bilo je i skuplje .
I da zavrsimo ako treba konkretno pitanje postavite ncemo polemisati o necijim neslaganjem stavova ...

Promijenjeno od Thommas19 (09.03.2014 u 14:45 sati)
Thommas19 je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2014, 16:02   #24
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa, iskreno da ti kažem, ne znam šta konkretno da te pitam kad se ti i dalje držiš veličine...



Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2014, 18:55   #25
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Size does matter.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2014, 03:45   #26
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zasto se u temama koje su u sustini veoma bitne i bave se materijom o kojoj se relativno malo zna, uvijek kao po pravilu, pojavljuju postovi koji zaista u tim temama nisu nista izgubili... ostace vjecna tajna za mene.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2014, 07:50   #27
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Thommas19 Pokaži Post
Razlika je u fizickoj velicini, iskoriscenju snage, rezoluciji rada,brzini rada, preciznost konverzije i novcana razlika :-)
Sa wikipedije:
Citat:
the suitability of a DAC for a particular application is determined by six main parameters: physical size, power consumption, resolution, speed, accuracy, cost.
A zasto je ovaj post nabrojao ove karakteristike istim redosledom kao sto su na wikipediji kaj postoje 720 nacina nabrojati 6 karakteristike i verojatnost da se slucajno pogode iste je 0.1% dok za "ne slucajno" je 99.9% .... i to je misterija


@Tranzit
Reci sta mislis o korektnosti proizvodjaca kad pisu karakteristike.... Citao sam ranije nekud, neke recenzije su mislim bile na proizvode ljudi kazu da onih vrednosti za THD+N, Dynamic Range nisu bas tacne. Ista politika kao sa RMS snaga kod zvucnih kutija. Posto skoro i da niko nece pokusati izmjeriti to otkako kupi stvar, ljudi pojedu ono sta im se servira bez mnogo pitanja. Jel ima istina u ovome ?
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2014, 07:55   #28
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ace detektiv
Ja mislim da itekako ima istine, jer nažalost, sve je zasnovano na laži i prevari...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2014, 08:30   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha... dobar si Ace... hahaha. Momak nam preveo Wikipediju, pa sto je jos gore, on i vjeruje u to sto je taj neko tamo namlatio. Dobro je sto imamo i detektiva ovdje, za cas posla raskrinka momka i njegovu famoznu "fizicku dimenziju", koja ispade po njemu, veoma bitna karakteristika kod AD/DA konvertera. Sto duzi i siri AD/DA konverter, to kvalitetniji. Oni od pola metra su ovako, bas dobri, a one od metar ne mozes ni da platis... koliki je to kvalitet... curi na sve strane. Sad da li tu ulazi i tezina u obzir, to nam nije receno.



Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
@Tranzit
Reci sta mislis o korektnosti proizvodjaca kad pisu karakteristike.... Citao sam ranije nekud, neke recenzije su mislim bile na proizvode ljudi kazu da onih vrednosti za THD+N, Dynamic Range nisu bas tacne. Ista politika kao sa RMS snaga kod zvucnih kutija. Posto skoro i da niko nece pokusati izmjeriti to otkako kupi stvar, ljudi pojedu ono sta im se servira bez mnogo pitanja. Jel ima istina u ovome ?
Pogodio si tacno u crno. I ti i Sale. Upravo kod gornjih podataka koje sam naveo za onaj Apogee, proizvodjac navodi na primjer, Dynamic Range od 113dB, a mjerenje pokazuje jedva 108dB, pa kod THD&N cak su toliko bezobrazni da su stavili 0,0008% a mjerenje pokazuje 0,0016% itd... itd... Proizvodjaci u tim svojim specifikacijama u najvecem broju slucajeva lazu do besvjesti i to bas na vrijednostima koje su najbitnije (kao sto je slucaj bio ovdje sa Dynamic Range). Uglavnom "zaokruzuju" vrijednosti, a kada im i to nije dovoljno, onda ne prezaju ni od zescih lazi. Medjutim, ima i proizvodjaca koji su zaista iskreni (dok ih ne pokvari novac koji zarade) u davanju specifikacija. Jedan od njih je i taj Presonus. Tu smo pokusavali iz sve snage da ih uhvatimo u lazi jer mi se vrijednost za dinamiku od 114dB ucinila prevelikom za tu cijenu uredjaja ali ona je zaista tolika, kao i sve ostale vrijednosti koje su navedene, sa veoma malim, neznatnim devijacijama. Zatim i RME je jedan od proizvodjaca koji je jos uvijek dosta iskren. Kao po pravilu, najvise varaju oni najskuplji, valjda jer moraju nekako da opravdaju ogromne cijene svojih produkata i da stalno "podgrijevaju" mit koji su stvorili svojim Brendom. Kod THD-a se tek vara i petlja i to u velikom stilu. Ne prezaju oni ni od testova koje ce uraditi poneki kolega i objaviti ih. Znaju vrlo dobro da ce mase vrlo tesko doci do rezultati tih testova, pa ih to vrlo malo brine. Najgore je to sto zaista nemamo oruzja kojim bi se uspjesno borili protiv toga jer nije svako u stanju da obavi sva ta mjerenja, pa mu ne ostaje nista drugo nego da dobro slusa i ne vjeruje bas previse specifikacijama koje navode proizvodjaci.

Promijenjeno od tranzit (10.03.2014 u 08:32 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2014, 09:31   #30
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Danas na kompletnom tehnoloskom trzistu bilo kojih uredjaja vlada jedan bezazlen ali po proizvodjaca toliko mocan, pre svega lazni, faktor, a to je rec "moze" (Engl. Can)

Skoro za svaki dzirlo proizvod stoji reklama: "moze ovo, moze ono..." ili "mozete ovo, mozete ono" a to sto je to "moze" vecinom samo delimicno, niko ne uzima za ozbiljno dok mu se ne razbije o glavu, tj. dzep...
sale_band je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije