Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Bubnjevi

Bubnjevi Bubnjari, oglasite se... ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.04.2010, 18:21   #11
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

TD-20KX, frishko sa sajma u Frankfurtu Lepota....
Grafički Fajlovi
File Type: jpg rolanddrums.jpg (93,3 KB, 50x skinuto)
Highslide JS
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2010, 09:12   #12
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Velika je razlika u ceni izmedju TD12 i TD20 a i TD12 radi odlicno tak da bi mu odlicno zavrsila posao.Sad,ako bubnjar ne zna lepo da nasteluje bubanj i ne posveti se pravljenju setova,ne vredi mu ni TD200.TD10 je takodje dobar modul ali nekome radi dobro,nekome lose.
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2010, 02:37   #13
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Td20 / 12 / 10

TD 10 je stariji brat od TD12 i TD20. Prakticno TD 12 je novija verzija od TD10. Dosta slicno zvuce ali vecina bubnjara koje znam pa i onih velikih kazu da u poredjenju ove tri masine po zvuku ima najvise odgovara TD10 koji po njima ima najcvrsci zvuk. Ja sam izuzetno dobro upoznat sa TD 12 i TD20 . TD12 sam imao dugo vremena a TD20 imam i sada. Iako imaju iste drum setove sa malo izmjenjenim imenima (naprimjer V-Pro se zove V- Stage) pa cak dosta slicno i zvuce ipak TD20 otskace po kvaliteti zvuka. Ima dosta konkretan zvuk i tvrdji u odnosu na TD12. Ja bi rekao da u principu sve i jedna navedena sprava dob ro zvuce narocito ako se uzme u obzir odnos cijene i kvalitete. Samim tim sto je TD 20 najskuplji svakako je da najbolje i zvuci. Ipak da napomenem da i TD10 kao i TD12 odlicno zvuce i mogu biti cak i opredjeljenje u odnosu na TD20. O mogucnostima editiranja ne treba pricati jer tu je TD20 najbolji. Htio bi napomenuti da TD12 ima jedu manjkavost kad je u pitanju MIDI. Narocito ako ga zelimo koristiti kao modul uz aranzer keyboard. Note A0 / F0/E0/G0 nemogu se asigne sto je neophodno za arranzer keyboard koji na tim notama ima verzije kik i snare bubnja. No, vjerujem da ovo citaju vecinom bubnjari kojima kao zakljucak mogu reci da odnos cijena i kvliteta svakom od navedenih masina daje dobre poene i razlog za opredjeljenje. Sto se tice zvuka svaki ima svoje cari. Naveo bi samo da svakako PAD elementi su od TD20 daleko najbolji sto nije ni cudo da se cesto vidi bubnjar sa TD20 elementima i TD10 modulom. Takav primjer je Trans Sibirian Orkestar koji upravo koristi ovu kombinaciju opredjeljujuci se za TD10 sound quality i TD20 pads.
Svojevremeno sam radio testove i poredjenja izmedju TD12 i TD20 pa imam neke primjere na mojoj stranici svakako ako to ne smeta YU-MIDI ali ako nije uredu stavljati link za moju stranicu (dobronamjerno radi poredjenja) samo ga sklonite i zivinjavam se unaprijed.
Tihmir
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 15.07.2010, 02:52   #14
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Kolega Keyboards,slobodno možete otvoriti svoju temu u Demo Snimcima i tu postaviti snimke i primere. Hvala
  Reply With Quote
Star 15.07.2010, 23:45   #15
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Odlicno hvala

E hvala ti Vule znaci tako ide sa primjercima. Zivio.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2010, 21:20   #16
Cheki88
Početnik forumacije!
 
Cheki88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.10.2007
Mjesto: Beograd
Postovi: 26
Downloads: 104
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Mapex M Birch, Roland TD7.
Interesi: Muzika i filmovi, devojke i zezanje...
Cheki88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Cheki88 pošalji poruku preko MSN messengera Cheki88 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E ako te interesuje modul sa dobrim semplovima pogledaj na youtube Alesis DM10 Pro... On je 1100e ceo komplet (Ne znam koliko kosta modul sam). Po meni je dosta bolji sa semplovima i mnogo je priblizniji akustici od TD-9, pa mi cak ni td-12 nije nista bolji od njega (moje misljenje), a jeftiniji je cak 30% od TD-9, a od td-12 da ne pricamo... Ja upravo trazim ceo set DM10 da kupim... A cena je samo stvar imena i brenda. Roland je kao Nike u sportu - Dobri a skupi. Jeste roland najjaci sto se tice elektronaca, ali su im cene malo velike u odnosu cena-kvalitet, kada se uporedi sa na primer Alesisovim DM10 ili mozda DrumIt Five 2BOX-om, koji je vrhunski priblizen akustici i po zvuku i po dinamici, po meni najbolji elektronac na svetu, a kosta nekih 2500e ceo komplet... Dok Rolandov najbolji bubanj kosta 3200e, a po meni je bar 30% losiji od DrumIt Five-a... Opet kazem to je moje misljenje. Pozdrav...
Cheki88 je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2010, 17:19   #17
majdevac05
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.11.2008
Mjesto: Kruševac
Postovi: 29
Downloads: 738
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: TYROS 3, TRITON EXTREME
majdevac05 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

TD 20- vrh.
majdevac05 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije