Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju vec pomenute, ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.11.2013, 23:27   #41
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uopste nije bitno sto je tranzit u pravu, vec je nabitnije sto je to cinjenica koja je nepobitna a radi koje se i desava to sto ti se desava. Kao sto rekoh, ovo je moguce rijesiti ali to zahtjeva veliko znanje i iskustvo iz ove oblasti, a prije svega ogroman rad. Nemas potrebe samplovati bilo kakve Drum Kitove ni sa PA1X ni PA2X ni itd... oni cak mogu poslije samplovanja biti i kvalitetniji kao sound jer Emulator X3 ima nebrojeno puta vecu moc kao sampler i daleko fleksibilniji i razudjeniji modulacioni matrix nego bilo koji hardverski instrument danasnjice, a kamo li kao neki PA3X i slicno ali Style nece biti 1:1 iz gore pomenutih razloga. Samplovati nekakav Drum Kit sa tih instrumenata, pored onakvih kakvi se mogu naci u obliku Libraryja za Kontakt ili druge formate je totalno uzaludan posao.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 23:49   #42
Nikola74
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.10.2013
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Nikola74 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Fakt je da za "Narodnjake" za korga pa ima daleko vise kvalitetnije odradjene ritmove koje na jednom Korgu PA3 na primer dosta solidno zvuce dok za yamuhu kao prvo ima manje materijala, ritmova a i te koje se koriste nisu u rangu sa Korga Pa3-moje mislenje. Zbog toga mislio sam prvo da semplujem originalne DrumKitove sa Korga a 10 ritmova sam konvertirao ito dosta dobro sa Casm i t.d. Pa kasnije bih zamenio sa Kontakt Lbraryja koje ih imam poprilicno...

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk

Promijenjeno od Nikola74 (18.11.2013 u 23:55 sati)
Nikola74 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2013, 01:38   #43
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da se ritmovi cuju na PA3X kako treba jer su i radjeni na njemu i za njega. Medjutim, kada se to sve cuje, sredjeno kako treba, sa instrumentima sa kojekakvih ogromnih Kontaktovih Libraryja, shvati se da su ono bile samo blijede imitacije instrumenata. Covjek se htio, ne htio, navikne na sound odredjenog hardver aranzera, pa i ne primjecuje koliko je sav taj sound jadan i "mali", medjutim kada to isto cuje sa dobrim software instrumentima, odmah shvati koliko je software instrument superioran u odnosu na hardware.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2013, 15:18   #44
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka cast na spravici.I ja sam te slusao skoro na YouTube kad si pokazivao kako se pravi ritam a i cuo sam one pjesme sto si snimio..Super sve.Poz
zeljko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeljko za ovaj koristan post:
kingkorgmax (19.11.2013)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije