Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 05.01.2016, 13:29   #1
srdjan motif
Vredan član društva
 
srdjan motif's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.01.2014
Mjesto: Valjevo
Postovi: 214
Downloads: 166
Uploads: 7
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 15 puta u 15 Postova
Instrumenti: Klavijatura
srdjan motif ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
srdjan motif pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Sta gledati pri kupovini Tyros 2

Cao drugari zanima me koje su boljke na Tyrosu I sta treba gledati. Malo sam listao po forumu gledam da dosta pricaju da im je mana display. Jel ima sta jos na sta bi trebao paziti. I jos jedna stvar dal T1 ima mogicnost ubacivanja senplova. Hvala unapred

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
srdjan motif je offline  
Star 05.01.2016, 13:47   #2
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moja topla preporuka, skucat još para i kupit Tyros3.
Možeš ubacivat samplove, ali što se tiče ritma, možeš ih ubacivat u sve kanale (bas, kontra, fraza, perkusije), ali ne možeš u traku samog bubnja, tako da postoji varijanta da se traka bubnja prebaci na perkusije i onda može, ali ponavljam 3 je ogromna razlika.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
srdjan motif (05.01.2016)
Star 05.01.2016, 13:54   #3
srdjan motif
Vredan član društva
 
srdjan motif's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.01.2014
Mjesto: Valjevo
Postovi: 214
Downloads: 166
Uploads: 7
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 15 puta u 15 Postova
Instrumenti: Klavijatura
srdjan motif ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
srdjan motif pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobijam T2 u zameni. A I treba mi aranžer. Pa reko za početka I on je dovoljan, dugo sviram samo Bas I solo sa bendom pa sad bi malo I da probam sa aranzerom. A citam da na svaki T2 ima 512 ram memorije sto mi je dovoljno da konvertujem moj set.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
srdjan motif je offline  
Star 05.01.2016, 14:26   #4
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ka imam Tyros 2 vec 7 godina. I prezadovoljan sam. Jedina mana sto se brzo guli farba pa posle samo par meseci koriscenja mi se vec istrosila boja oko tastera koje najvise koristim. Naveo bih jos da su mi tadteri poceli da otkazuju ali nakon 6 godina koriscenja i to u svakakvim uslovima, i pod satorom i na minus 10 i na plus 40 stepeni.
Sto kaze Del nije lose skupiti jos malo para i kupiti T3 ima dosta poboljsanja u odnosu na T2. I jos da napomenem da koristim samo fabricki bubanj koji odvaljuje. Imam kuci i Korg Pa3 i sve moguce setove sam ubacivao u Korga i poredio, i to sa kolegama. Svi smo dosli do istog zakljucka da je bolji sound na Tyrosu.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline  
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
srdjan motif (05.01.2016)
Star 05.01.2016, 16:19   #5
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Što gledati na T2? Pa s obzirom da je to vrlo pouzdana klavijatura (ako ne jedna od najpouzdanijih) samo display. Još ako je kozmetički očuvana, mijenjaj i ne razmišljaj. Ako koji gumbić na panelu nebi radio, samo Kontakt 60 spray. Ništa ne otvaraš, izvana poprskaš par puta pritisneš, opet poprskaš i kao novi će biti.

Kolege pišu da uzmeš radije trojku? Pa...o tome bi se dalo. Pitanje je koja je cijena trojci. Ako je puno skuplja, nikako. A s obzirom da ih nema, cijene su im astronomske (neopravdano)Klavijature su u 95% stvari iste. Na istome razglasu sve na nuli, klavijature rade ISTO. Samplovi, soundovi također. Trojka ima desetak iskoristivih soundova više, kao i nekoliko drum kitova. Od svih, svih sampliranih ovakvih, onakvih, tvornički kitovi rade najbolje pa drum kitovi u samplovima baš i ne drže vodu. Novi drum kitovi na T3 rade dobro tek na tvorničkim stylovima pa nije da se isplati zamarati radi toga. Sve to radi i na dvojci jako dobro s njegovim soundovima, samplovima, drum kitovima.

T1 nema mogućnost ubacivanja samplova.

Jedan 'tip': kad je pališ drži na prvoj oktavi C# dur. Tada će ti se pojaviti test page pa slijedi upute. Kroz nekih 20 minuta možeš provjeriti funkcionalnost svakog gumbića na panelu, flash test, ram, rom, itd... Ako je baš želiš u korijen isprobati dal je sve ok.
Alen P je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Alen P za ovaj koristan post:
srdjan motif (05.01.2016)
Star 05.01.2016, 20:03   #6
srdjan motif
Vredan član društva
 
srdjan motif's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.01.2014
Mjesto: Valjevo
Postovi: 214
Downloads: 166
Uploads: 7
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 15 puta u 15 Postova
Instrumenti: Klavijatura
srdjan motif ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
srdjan motif pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala na brzim odgovorima

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
srdjan motif je offline  
Star 05.01.2016, 22:55   #7
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od srdjan motif Pokaži Post
A citam da na svaki T2 ima 512 ram memorije sto mi je dovoljno da konvertujem moj set.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Ako je set veliki (preko 200mb ) onda je T3 dosta brzi pri lodanju samplova posle paljenja klaviajture.

Takodje kod T3 je moguce miksati interne/externe samplove u User drum kitovima sto kod T2 nije moguce.

pozdrav
tyros2 je offline  
Star 05.01.2016, 23:02   #8
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I moguce je svirati dok se ucitavaju semllovi, a na T2 ne moze. I set od 200mb verovatno bi uvitavao najmanje 15min

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline  
Star 06.01.2016, 15:36   #9
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

dmmacak:ne bih bas poredio Tyros 2 sa Korgom Pa3
Tyros4 vec moze u svakom slucaju
ffb je offline  
Star 06.01.2016, 17:14   #10
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne znam zašto su svi osjetljivi na svoj brand? Ako si zadovoljan, super, radi na tome, sviraj, programiraj, zarađuj.

Dmmacak je napravio nešto što se može okvalificirati kao znanstveni rad: usporedio je dvije vrhunske klavijature. Stavio je jednu kraj druge i gledao/slušao što se dešava. I nije to radio sam, bilo je više momaka koji su se složili da Tyros radi bolje. Možda ti ''nebi poredio'' ali kolega je ''poredio'' i zaključak je taj koji je.

Jednako sam to učinio i ja sa Tyros 2 i Tyros 3. Jednu kraj druge, isti mikser, ispravni kanali, sve na nuli, isti tvornički i rađeni ritmovi na T2 i T3. I može se pisati svašta, a najviše pišu oni koji nisu to učinili nikad.
Ja jesam i ne da pretpostavljam, ne špekuliram, ne nagađam, već znam. Klavijature rade 90% isto.

Još jedna vijest, Tyros 4 je poboljšani, prepakirani Tyros 3. I to se može argumentirati također. Petica odudara od svih. Rezime je da je Tyros 2 još uvijek jako dobar, pouzdan, stroj na kojem je užitak svirati radi (meni) odlične tipkovnice.

Mogu se pohvaliti da imam posla, sviram, sviram 80 posto kao OMB, sviram u najboljim restoranima u ekonomski najnaprednijem dijelu Hrvatske. Sad sviram na trojku a do prije cca. 2 mjeseca sam svirao samo na dvojku. Po istim restoranima. Zamijenio sam je iz razloga što moja već ima kilometre a logika govori da je novije i pouzdanije.

Tyros 2 je unatoč godinama još uvijek 'IN'. Bolje radi od bilo kojeg drugog brenda-novog ili starijeg do 500 eura skupljeg nego je T2 (do 1300 eura) sviđalo se to kome ili ne.
Alen P je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Alen P za ovaj koristan post:
dmmacak (06.01.2016)
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije