Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.11.2013, 10:17   #21
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Probao sam na Sonar VS100, dok sam ga još imao. Nemam pojma kakav je njegov konverter...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 10:24   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Isti kao i kod PA3X. Sada ti je sve jasno. Da si ga probao na nekoj od RME pa i Presonus audio karti koje imaju SPDIF Digital interface ili na nekom pristojnom Digitalnom mikseru, kao sto je recimo Yamahin 01v96, prica bi bila sasvim, sasvim drugacija.

Promijenjeno od tranzit (26.11.2013 u 10:26 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 10:51   #23
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ok tranzit samo me zanima jos okvirna cena za taj trans audio konverter, i otprilike njegova velicina, posto nikad do sad nisam video kako takvi uredjaji izgledaju...hvala

Послато са GT-I9195
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 11:27   #24
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Isti kao i kod PA3X. Sada ti je sve jasno. Da si ga probao na nekoj od RME pa i Presonus audio karti koje imaju SPDIF Digital interface ili na nekom pristojnom Digitalnom mikseru, kao sto je recimo Yamahin 01v96, prica bi bila sasvim, sasvim drugacija.
Da li onda Presonus 1818vsl
može da se uračuna u zadovoljavajuće sprave po ovom pitanju???

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2013, 21:12   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da i to veoma, veoma, zadovoljavajuce !!!!!


@Milan$

Cijenu ces moci da vidis kada uredjaj bude prezentitran na yu-midi shopu a izgled je, kakav bi drugaciji i bio, veoma profesionalan. Aluminijumsko kuciste relativno malih dimenzija 26cm x 5.5cm x 17cm sa svim pomenutim kontrolama, ulazima i izlazima.


Dodato:
Zaboravih sliku da postavim.





Promijenjeno od tranzit (28.11.2013 u 01:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
djorosaur (27.11.2013), sale_band (27.11.2013)
Star 16.12.2013, 16:02   #26
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I sam pokusavam ukrotiti korga nebi li zvučao toplije,bolje,mekše.Krenuvši sa razglasom,satelitima,wooferima,raznim spravicama nebi li ga malo smekšao,ali ne ide.Sva sreća što još imam ketrona kojeg sam mislio prodati,jer sam naivno vjerovao da sa korgom novije generacije pravim korak naprijed.Kolega tranzit je u pravu da korg nudi bezbroj mogucnosti editiranja svega i svačega,ali kad ubodem ketrona,ili ne daj bože Yamahu u razglas bez editiranja,stvari postaju jasne.Vrhunac editiranja na ketronu je postimavanje volumena,i eventualno promijenit set bubnja,ili koji prateci instrument i gotovo.Odnedavno imam i korga pa600,kolega mi ima pa3,pa2,pa800,i sve je to ok ako sviras korga od pocetka,ali ako prelazis s Yamahe,ketrona,pa i rolanda na korg onda si u problemima.
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2013, 17:16   #27
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja sam druze posle rolanda,na korgu 3,4 godine, preko pa1,pa2,sad pa3,i nijednog momenta nisam bio zadovoljan korgom,ma ne mogu da ga ustimujem kako treba i to ti je...dok sam u sobi sve je to manje vise ok...kad odem na svirku....za plakanje.tj kako gde,negde se cuje tuzno,a negde manje tuzno,generalno lose....to kontas sve vreme dok ga koristis,ali totalno skontas kad cujes kako zvuci yamaha u bilo kom prostoru na bilo kakvom ozvucenju-uvek isto,ne smeta joj nista...i resio sam posle Nove da se otarasim korga i predjem na yamahu....svi kazu treba da se yamaha teze sredjuje,manje materijala,vise muke i sve to,ama kud ces vise muke nego s ovim korgom,kad ga ja non stop sredjujem,nesto prckam po njemu,a nikakvog napretka u zvuku...ma i compresor i maxx audio i cuda, dzaba sve....
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2013, 20:49   #28
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

tu onda nije problem u korgu , nego u ozvucenju , korg ce u svim situacijama uvijek dati isti signal . poslije je sve u stimanju razglasa , odnosno razglas je ovdje glavna karika koja ce utjecat dali ce zvuk biti dobar ili los .

i jos nesto sto sam primjetio kod vecine je da svi u te tyrose i korgove vecinom trpaju semplove koji se vucaraju jos od prvih tritona . i kako onda ocekujete da cete dobiti dobar zvuk . ako je sempl los nece mu u ovom primjeru pa3x poboljsat kvalitetu, vec ce se desiti suprotno odnosno da ce taj los sempl jos vise biti losiji jer ce bolji da-konvertori otrkiti sve nedostatke .

primjetio sam da ih vecina stima klavijaturu na ozvucenju koje se nalazi u ne akusticnim salama i prostorijama i onda kukaju kako im u toj prostoriji zvuk extra a u drugim je los. Pravac studio i tamo stimat i sve efekte i panorame i sve sto ide u editing .

i nesto mi nije jasno kako netko moze od kombinacije powermate i dvije kutije taziti dobar zvuk . platis klavijaturu 3000e i ocekujes da ce na kutijama od 1000 e zvucat dobro .
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2013, 21:12   #29
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nije problem u ozvucenju vec u korgu...yamaha i na dodsta losijem ozvucenju zvuci opet kako treba,a korg je ok tek na ozvucenju od minimum 5000 evra,al na tom razglasu ce i pa50 da zvuci ok....radim stalno i na profi sistemima,i znam tacno sta pricam o korgu....da bi on zvucao kako valja trebaju mu idealni uslovi-ozvucenje i prostorija...yamahi to ne ne treba,ubodes je i u tranzistor,ona zvuci mocno, za korga ako nemas sub,oprosti se i od minimuma dobrog zvuka...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2013, 21:24   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

....a za to su odgovorni iskljucivo i samo, DA konverteri na doticnim instrumentima, odnosno njihov kvalitet. Nije slucajno sto je Yamaha u prednosti na ostalima (pa donekle i Roland) jer su u svom proizvodnom kontigentu imali i imaju Digital miksere kod kojih su AD i DA konverteri veoma bitna stavka, tako da imaju i dovoljno isklustva u tom domenu. Korg tu zaista ima deficit i jedino nije jasno, zasto to ne rijese jer ne moze me niko ubijediti da ne znaju ili ne mogu. Oni to jednostavno nece, Sound sa Korgovih imnstrumenata i dalje ostaje prilicno plitak, ma o kojem se instrumentu radilo i tek masivnom upotrebom internih i eksternih efekata i ekvilajzera se on donekle moze "popraviti". Zalosno za instrumente, koji se inace po svojim ostalim specifikacijama i funkcijama, mogu ubrojati u vrhunske.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije