YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Novi digitalni mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27704)

casper 30.03.2019 19:19

3 Privitaka
Obje aplikacije su identične, jedino je logo nešto drugačiji. Dakle, zaključavanje se radi u tri poteza, prati slike. Naravno, na kraju ide Apply i restart mixera i aplikacije.

Ako se netko spoji na tvoj mixer neće biti nikakvih smetnji ... osim ako ne stiša Master ili ako stavi flanger na vokal, ako promjeni postavke EQ na klavijaturi, ako ...
Nadam se da si shvatio zašto ovdje služi veza. Ne zato da bi se "išlo na internet" nego zbog toga da se preko aplikacije može podešavati mixer.

Dule007 30.03.2019 22:18

Kao sto rece Casper, applikacije za su u sustini iste, mene je malo bunilo na pocetku je drugacijeg je izgleda app za windows, app za mac, android...

Jedno vreme sam koristio app za windows ( koristio surface pro kao mixer i kao songbook, za textove) i desavalo se da pukne veza iako je zasticena sa password.

Otkako koristi macbook air radi kao doxa, nikakvih problema..

Jesi li se igrao oko efekata. kod mene, zavisno od prostora, najvise koristim Hall Reverb i Stereo delay....u principu najvise narodnjake radim

NordX 31.03.2019 16:10

Hvala Casper, uspeo sam da zakljucam, sta bih ja bez tebee :) :D

Dule brate, i ja radim narodnjake. Sinoc sam imao prvu svirku, namestio sam samo Hall, i pristojno je to radilo, mada sam ga trebao jos malo pojacati.

Hteo sam nabaciti neki Delay, ali mi nije poslo za rukom,odnosno da namestim neki Delay da je ''narodnjacki''.

Dule,mozes li mi pomoci oko preseta FX-a, odnosno da mi posaljes svoje presete Hall-a i Eho-a :)

NordX 31.03.2019 21:55

1 Privitaka
@Casper imam ovu kutiju kod kuce i povezao bih Midas sa njom?

Kako da povezem? A da nesto ne ''sredim'' :D

casper 31.03.2019 23:26

1 Privitaka
Pa jesi li ti fitnes trener ili muzičar? :D
Nije ovo nekakva kutija ali dobro, ako nemaš ništa bolje ...

Trebaju ti dva kabla kao na slici i njih piknu na mixeru u MAIN L/R, a na kutiji u STEREO CD-AUX INPUT.

Dule007 01.04.2019 10:27

2 Privitaka
probaj ovo...ovo je sa zadnje svirke postavka
[ATTACH]Fajl 9047[/ATTACH]

NordX 01.04.2019 16:04

Casper hvala brate :D Ja sam zenama fitnes instruktor, ako bude nesto za tebe,zovem :D:D:D

Dule hvala puno!!!!

casper 01.04.2019 20:33

Ne moraš me zvati, znam ja da ti to možeš sam namiriti. :D

@Dule007 - jesi li siguran da je ovaj Hal Reverb uopće u funkciji? Level je na nuli. Pored toga, postoji i Page2 sa svojim podešavanjima.

Ako se žele podijeliti vlastita podešavanja mixera ili nekog segmenta poput efekta, to je najbolje uraditi sa slanjem datoteke. Pohrani se efekt kao eff fajl i priloži ovjde na temu kao zip.

baltik79 01.04.2019 21:31

Na koji nacin se moze sacuvati kompletno stanje sa miksete?

casper 01.04.2019 23:05

Predlažem da pažljivo pročitaju ovu temu svi oni koji su nedavno kupili, ili planiraju kupiti neku varijantu Air Behringer mixera. U njoj se nalazi i odgovor na pitanje koje muči @baltik79,kako i gdje spremiti postavke mixera.


Trenutno vrijeme na Forumu 18:52

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org