YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ketron (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=63)
-   -   Ketron Audya - komentari i iskustva (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=17743)

makso68 26.02.2011 14:06

Evo,sad sam preslušao na kvalitetne slušalice..,razlika u kvalitetu sounda je minorna.Imao sam priliku da oba sinta pregledam na istom stalku(Artist-Banjaluka)..Što se tiče kvaliteta izrade Korg PA 2 X pro je daleko iznad Audya-e,dakle sve:kućište,dirke,dizajn,ukratko sve...A,o cjeni da ne pričamo..Po meni,kućište sinta od 3700 evra ne bi smjelo biti plastično,displej bi mogao biti malo veći,pregledniji,da ne kažem pokretljiviji...Uporedio sam i zvuk Audya-e sa duplo jeftinijim Ketronom SD 5-indentičan je(imaju isti ton generator),a kvalitet izrade je približan...Nadam se da nisam u pravu,ali čini mi se da je ta Audya Ketronov promašaj,bar što se cjene tiče...Pozdrav!
P.S.Da ne bude zabune,sviram Yamahu Tyros 2,ovo je samo slika sa PA 2 X,da ne bude da sam navijački nastrojen.

VUNIMRAV 26.02.2011 17:19

Ne sumnjam da ne zvuci dobro Ketron,ali da tako mogu postojti tako velike razlike,to znam da ne moze.Logicno.
Zna se koja klav ide sa kojom u kom rangu,stave se kraj svake specifikacija,uzme se u obzir njihova prodavanost i sve sto cini neku spravu takvom kakva je, uporede se misljenja nekih renomiranih muzicara,a ovako, govoriti da je bolji Audi od BMW ili pecena pras od jegnjetine,bez ikakvih dokaza,ne ide.
Jos jednom,klav radi sigurno dobro,ali sto kaze imenjak na crtu i Ketron i Korg iYamaha i Rolaand pa da se cuje!
Dodato:
@makso68,P.S.
Druze,pa i mene si zbunio sa slikom,majkemi!;)

x3meSRB 26.02.2011 17:54

Kao sto je rekao kolega pirocanac, najbitnija je prakticnost za rad... ja volim rolandov i yamahin sound kako novijih semplera, tako i aranzera.... i ranije sam imao uglavnom rolandove aranzere, naravno i poneki korgov, ali sad sam na pa1x upravo zbog te prakticnosti.... a ako je ketron napravio tako skup aranzer.... s'obzirom da tek treba da privlace potencijalne kupce za svoj deo kolaca na trzistu, mislim da treba da budu ispred konkurencije, kako proizvodom, tako i cenom.... da bi se probili.... ovako ne vidim argument za kupovinu ketron aranzera...

milanceshow 26.02.2011 19:06

Znaci platis Aydiu toliko,pa onda platis studio,pa platis dobrom bubnjaru............pa platis,pa platis,pa platis,pa platis i sta onda?????? :)
Dobro se ona cuje,ali da li opravada cenu?Verovatno NE!

Svabo 26.02.2011 21:38

Vecina ovde zainteresiranih i dobronamjernih ucesnika vjerovatno nije imala priliku da cuje sta dobar muzicar moze da izvuce iz Audye, to Korg jednostavno ne moze, jer jos ne rade s tom tehnologijom, a koliko vidim to nece raditi ni PA3... vjerovatno neki PA4 hoce.
Ja imam prijatelja Nijemca (koji nazalost ne koristi ni 9/8 niti sta drugo da bi za nasu muziku koristilo ) i ono sto on sastavi na svom malom kucnom studiju ( sam si odsvira fraze na gitari i basu a doduse opasno svira ) i jos tu uvali neke latino-duvace i kce-palce i to je smrzavanje ! Je vec duze ne trebam aranzer ali imao sam davno PA80 pa onda PA1, i Audya je definitivno tu za dve klase bolja jer Korg ne radi sa zivim snimkom (osim bubnja ali za to trosi RAM) i tu se prica zavrsava.
Tih live-loopova u Ketronu mozes imati koliko hoces, jer objasnio mi je da idu direktno sa harda, nikome sigurno nece postati malo 80GB !! RAM on koristi samo za zvukove za sviranje. Cini mi se da je rekao da ju je dobio sa 8200MB loopova!
Slazem se da treba postaviti demo sa nasim ritmovima - to bi ja volio da cujem! Jer nikome se bas ne radi od nule ali ako je neko vec probio led, to bi bilo vec nesto!

Za prodaju i kupovinu postoji sekcija malih oglasa!!!

striphio 26.02.2011 21:50

Aj oće li taj neki DEMO Svabo pa da možemo i čuti o čemu pričaš.
Pozz

dugmic 26.02.2011 22:06

imaosam ketron x 1 par godina i nekako je islo hvala styleworksu 2000 inace korg je zakon za nasu vrstu muzike, posto sam harmonikas , najvise mi odgovara korgov sound, tolko su dobre harmonike da nisu potrebni semplovi na pa 800 .

Svabo 26.02.2011 22:08

Pa i ja sam pozelio demo sa nasim ritmovima, jer ovo sto cujem kod prijatelja je za njegove tezge na brodu i svapskim hotelima. To ovde sigurno nikoga ne bi dirnulo jer super-demoa latino-stilova itd na Audya ima na internetu koliko zelis.
Ono sto i ja zelim cuti kao i vecina u ovoj diskusuji je napokon i nesto sto je neko napravio za nasu muziku. Oko toga je cijeli problem vezan za Audya kod nas, jer kao sto rece Milance, ako sve moras sam da napravis i dodatno placas, onda nije bas zabavno.

bokivelik 27.02.2011 10:12

....
 
Slazem se sa milancetom ovo za ostale dazbine to je isto kao kad kupis nov auto za samo 9990e a kad ga registrujes i platis obavezni kasko i kamate banci to izadje oho mnogo :Dto jest ocu da kazem da za korg-a sad vec i roland-a i yamahe ima mnogo vise materijala i prednost sto ima sa kim da se posavetujes. :DAli ako zelite da sprava bude mali studio ce te za te pare da stvarno napravite mali studio sa dobrim kompjuterom i miksetom da ubija ton. ;)U sustini opet ponavljam to je aranzer a ne live band teko da i netrebaju loop-ovi iz tih razloga sto obicni ljudi smatraju da je sve to pusteno i da niko na toj spravi ne svira.:D

ella 85 27.02.2011 15:48

ja mislim da ta kalvijatura nije za svakoga,ima muzicara koji znaju samo pustat necije ritmove i boje i svirat,a s druge strane ima i muzicara koji sve sami rade i trude se da zvuce sto bolje,jednostavno ova klavijatura je za ovu drugu grupu,i super stvar je sto je klavijatura rijetka tako da nece svi mahat usb stikom gdje god dodjes "daj mi ritmove"


Trenutno vrijeme na Forumu 01:43

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org