YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=40)
-   -   svirka u HRVATSKU (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24760)

Dell 13.02.2013 14:43

Nasi su carinici opcenito veliki, ali bas veliki smradovi. Konkretno nasi iz BiH. Prosle godine smo isli nas trojica iz akusticne ekipe za Koln avionom, dakle 2 harmonike i 1 gitara. Morali smo autom do Splita, pa odatle avionom. I na prijelazu sa HR pitamo naseg BiH carinika jel trebamo da popisemo instrumente da ne bude problema kad se budemo vracali, iako znamo da mozemo kako 'ocemo jer nije elektronika. Ovi kazu da ne treba.
Na Kolnskom aerodromu me njemacki carinik pita sta je u koferu, a ja kazem da je harmonika, on samo mahnu da prodjem. Na povratku kuci nas je lik na nasoj BiH grani tako izmaltetirao da to nije normalno, ali stariji kolega je radio u policiji, pa je znao kako sa njim.
Isto tako sada prije nove godine idemo u Split u svatove, ista ekipa, isti prijelaz i opet pitamo na izlasku jel treba prijavljivat, opet ne treba i opet smaranje na povratku...

dado123 13.02.2013 15:11

dell drug neces vjerovati sad zadnji put kad smo išli u hr svirati svadbu na nasoj bih granici carinik nije znao kako popuniti ata carnet ja puko od smjeha sreca nije me skontao i poceo on traziti po strim nekim papirima kako se sta popunjava jedno petnest minuta i meni puko film mogu li ja sve ispuniti ti se samo potpiši i ovjeri kaže on meni nije to bas praksa ali pošto nema nikoga adje brzinski kad ga nisam ubio tad glupp ko ovca!!!tvoj akusticni instrument harmoniku ili gitaru itd netrebas prijavljivati nikad i nema te pravo nizasta đepariti jer to je tvoj osobni instrument kao dio prtljage samo se elektronika prijavljiva pošto nas harmonikas otiđe prije nas jer mora u pratnju pa tako znam da ide!!

casper 13.02.2013 15:57

ATA karnet ispunjava korisnik, onaj tko prevozi instrumente. Tako ispunjen obrazac mora biti ovjeren od strane nadležne institucije ( u hr je to Gospodarska komora) i samo takav dokument je valjan. Carinik na prelazu mora jedino prepisati podatke s ATA karneta u računalo i pri tome ovjeriti tkz. uložne listove. Naravno, i provjeriti robu s onim što je napisano.
S ATA karnetom se ne može prelaziti na "malim" prelazima koji nisu "umreženi" u sustav.

makl 14.02.2013 00:56

Sto se tice Zamp-a kod nas u HR, eto primjer, prije nekih godinu dana svirao bend jedan svadbu jednu tu u Zg i niotkud oko ponoci pojavi se doticna "gospoda"...koliko sam cuo roknuli su im kaznu oko 1500 € ;)

casper 14.02.2013 01:05

Kao što sam rekao, plaćanje ZAMP-a nije obaveza izvođača. Izvođač mora ispuniti obrazac, a ZAMP plaća organizator događanja. Kada restoran ima dogovorenu mjesečnu naknadu koju plaća ZAMP-u, nema problema ni za koga. Ako restoran plaća ZAMP povremeno, tj. samo onim danima kada ima glazbu, onda postoji mogućnost da "inkasatori navrate u nezgodno vrijeme". Muzičari su jedino u prekršaju ako nemaju Ugovor za obavljanje djelatnosti. Ali s tim se ne bavi ZAMP, nego neke druge "kontrole". :D

makl 14.02.2013 01:07

Neznam, eto ja kazem kako sam cuo da je bilo, ja sviram samo na "suho" i uglavnom po privatnim kucama ili kaficima pa nisam imao problema do sada s tim...

sale_band 14.02.2013 02:43

Demokratija....:-$

casper 14.02.2013 03:06

Ako ne može drugačije ..... onda ćemo pošteno. :lol:

milepsr 14.02.2013 05:16

Citat:

Originalno postovano od casper (Post 237090)
Izvođač mora ispuniti obrazac

Kako se ovo prakticno radi ?

Jel se popunjava u toku svirke, ili posle ? Realno ko ce popamtiti sve te pesme koj su se odsvirale za 4-5 sati svirke...

romario 14.02.2013 09:20

Ne pišeš cijeli repertoar ,napišeš naslove koje želiš .
Pritom možeš napisati i nekog svog prijatelja ako ima autorsku pjesmu ;)
Otprilike to funkcionira da organizator plati iznos ,
a netko drugi piše popis pjesama koje se izvode .Obično djelatnik zamp-a .
Dali će on napisati ono što si ti svirao ,možda.
A dali će upisati nekoga izvođača po svojoj želji i potrebi ...
Kod nas je naknada od zamp i za pjesme koje se ne izvode prečesto ok.


Trenutno vrijeme na Forumu 21:28

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org