YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland GW8 transpose problem (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27084)

donniefalcone 30.04.2014 21:57

ako uhvatim C, pise da svira C... ali to nije C...

maricm 30.04.2014 22:13

Nego sta je?


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk

donniefalcone 30.04.2014 22:20

Ako odsviram C cuje se A dur... Ne znam zasto.. vracao sam tvornicke postavke, transpose nije ukljucen nikako, ni na jednom instrumentu ni performansi ni u jednom stilu.... Glavna frekvencija klavijature je na 440Hz koliko bi i trebala bit...

maricm 30.04.2014 22:44

pokusaj nadogradnju sistema.

donniefalcone 30.04.2014 22:50

Hvala na prijedlogu, ali sve sam pokusao sto se tice softvera, nanovo sam instaliravao softver, podizao sam verziju, radio tvornicke resete, i opet sve isto..

Boban010 30.04.2014 22:51

Prvo proveri koja je verzija OS-a.
Da li imas u klavijaturi neke midi fajlove?

donniefalcone 30.04.2014 22:58

@Boban010 Verzija OS-a je 2.01. U sistemu nema nikakvih midi fajlova,nemam spremljenih SONG-ova, imam samo par setova koje sam ubacio. Mislio sam da je mozda problem uzrokovan radi USER STYLE- koje sam ja ubacivao pa sam ih sve izbrisao ali problem je ostao. Radio sam tvornicki reset, opet sve isto...

Boban010 30.04.2014 23:06

Pokusaj neki midi fajl da ubacis u klavijaturu i da ga startujes,odnosno ne bilo koji nego neki koji si siguran da radi dobro,pa javi ima li promene.

momo 01.05.2014 00:58

kolega da ti nije gitara raštimana?

donniefalcone 01.05.2014 07:43

@Boban010 Pokusat cu poslije s midi fajlom... Ne znam znaci li ovo ista... Npr kada odsviram nesto i snimim song,i uprem play taj song je u drugacijem tonalitetu od onog u kojem sam svirao... tj npr ako odsviram pjesmu u C duru(koji u biti nije c dur), i uprem song record i snimim to, i kad slusam pjesmu ono je svira u A duru( A dur na klavijaturi je Cdur u stvarnosti)... Nadam se da me razumijete kolega Bobane :)
Dodato:
@momo Kolega gitara nije rastimana, imam dvije gitare, i donosio sam jos jednu klavijaturu i kad ufatim na njoj c dur i na svojoj u isto vrijeme, to nije isti akord, nisam gluh... Kad sam isao da sviram s kolegom, ista stvar... nije valjda da su rastimane te 2 gitare i nekoliko klavijatura s kojima sa usporedjivao.. Da bi dobio normalan tonalitet na klavijaturi i da C dur il bilo koji akord, bude TAJ akord, moram staviti system transpoce na C---> Eb... i tada svaki akord zvuci onako kao sto bi trebao i jednak je istom akordu na gitari. A zivcira me to sto uvijek moram ukljucivat taj transpose, a i smetat ce mi kod prodaje klavijature... Ne znam kako drugacije da vam objasnim kolega, jedino da snimim video pa da se uvjerite da ne pricam gluposti, mada zvuci kao da jesam :D


Trenutno vrijeme na Forumu 06:36

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org