YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   OTEZAVANJE DIRKE NA KORG-u TR61 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7926)

korg_player 13.02.2009 12:04

Jbg ja sam uteg na bijelim tikam stavljo na kraj tipke, morat cu probat stavit negdje blize sredini mozda bude bolji osjecaj svirat.

skoricnik 31.08.2009 13:34

Nisam hteo da otvaram novu temu, vidim postoji ova, a i pitanje mi je vezano za ovu temu.

Naime, razmisljam da otezam dirke na PA800.

Problem je to sto moj tata i ja imamo razlicite ukuse o tezini dirki, (naravno, on je stariji covek, svira po 10h minimum pa ume ruka i da boli na teskim dirkama), a sa druge strane meni odgovaraju teze dirke.

Ima li ko u blizini Backe Palanke (NS i okolina) da ima spustene dirke na PA800 ili TR/LE? Zeleo bi da ih probamo, kako se to ponasa posle malo duzeg sviranja, itd...Ako bi zalepili te samolepljive tegice, da li ce oni cvrsto stajati na dirkama i koliko bi bilo tesko odlepiti ih u slucaju da ne odgovara?

Pozdrav!

zsimonovic 31.08.2009 21:07

A gde nabavljate te tegice i da li se usporava na taj nacin vracanje dirke?Jel ti meksa sad klavijatura?Meni se svidja dirka na xp50 i xp30,npr.

pa1x pro elite 31.08.2009 21:21

Mislim da to imas kod svakog vulkanizera , jer ti tegovi budu na felgama . pozz

siemensserbia87 02.09.2009 11:10

To nebih preporucivao osim za klasicnu muziku,za narodnjake samo usporava vracanje dirke i neke dvojke i stvari pune trilera nemoguce je odsvirati...
Nije to ljudi za nasu muziku...najbolje ce znati ko je imao ili ima g800 sa fabricki otezanim klavirnim dirkama..drugar mi se zalio da posle sat/dva svirke otpada ruka od bola.
Nakraju je kupio neki master samo zbog dirke...pozzz
Dodato:
a da sto se tice tegica...hmm ja sam probao na staroj yamahi metalne plocice,
to smo ja i drugar isekli na presi u jednoj firmi gde sam radio...
nisam bio zadovoljan ali ne zbog tih plocica vec zbog brzine povratka..e sad mozda da je bila jaca opruga..ali to je besmisleno onda se dolazi na isto ako se pojaca opruga...

skoricnik 02.09.2009 12:09

@SiemensSerbia

Druze, varas se...Kada otezas dirke na TR/PA800 (i ostalim sintovima), UOPSTE ne dobijes dirke kao na G800 - HAMMER DIRKE. Ne! Dobijes dirke kao na PA1X, kao na Triton Studio. Poluotezane dirke...

grandia 02.09.2009 12:30

e pa gde su majstori tu treba da se pita ...

meni se licno do sada najvise dopadaju dirke yamahine S700 il S900 kljave!
kolege koji sviraju il su svirali na te yamahice znaju o cemu govorim. pokusat cu kratko da objasnim: meni se svidjaju te dirke il bolje sviranje na njima jel je put od pritiska do kraja veoma kratak. zamislite sviranje na jednom DX100 il onaj mali casio koji amza koristi, da ne lupam sad koji je to model ...

ja na moj DSR2000 stiskam dirke 3cm dok ne dodjem na dlan ... jel se to isto moze sa tegovima realizirati il kako moze da se skrati taj "put" dirki ?

za mene bi to znacilo malo cistiji trileri i ne vise toliko "prljavi" kao sto ste culi u mojim demovima ...a za boli u desnoj ruci dok sviram nesto komplicirano i da ne govorim, ma da to izgleda vise zbog toga sto nemam raspored pa lupam djunglaski na kljavu:D

pozdrav

skoricnik 11.01.2010 21:13

Evo da se pohvalim da sam otezao dirke na svom PA800. Bele 10g, crne 5g. Mogu reci da sam odusevljen! Dirke su se bukvalno preporodile! Nikako se necete pokajati ako to uradite.

Pozdrav

gnovako8 11.01.2010 21:17

tako sam i ja napravio sa utezima na TR samo sto ove od 10 grama sto su na bijelima sam stavio od pocetka i super mi radi,znaci nisam maorao nista rastavit,samo poklopac skinuo. pozzz. tako sam bio i na pa800 stavio i super.

dekipa 12.01.2010 00:08

Da ne otvaram posebnu temu za korg pa 50, evo da se pohvalim upravo sam i ja sada otezao dirke na njemu.Stavio sam od 10 grama na bele i na crnim 5 grama, i smanjio sam hod dirki.Na prve dve oktave nisam stavljao i sada vidim koja je razlika kada probam gde nije to odradjeno i gde jeste.Razlika je neuporediva.
Pozdrav i preporuka svim clanovima koji imaju pa 50 ako ovo nisu uradili da ne cekaju.Ja sam cekao pet godina i tek sad vidim koliko sam pogresio!!!


Trenutno vrijeme na Forumu 03:50

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org