YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   ASSING. SLIDER na korgu pa 80 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7665)

djordjew 25.01.2009 04:32

Problem pa 80
 
neznam od koga

tesla 25.01.2009 04:57

javice se valjda neko ko ima pa80 da ti posalje taj global a usput i da ti objasni to oko ucitavanja os ali koliko mi je poznato ide valjda na 5 FDD-a pa se ucitavaju jedna po jedna a stanje klav posle toga bi trebalo da bude fabricko znaci sve sto si radio u njoj zaboravi ali opet kazem bolje da te posavetuje neko sa pa80 nego ja sa pa800
malo strpljenja javice se neko 100%
pozzzzzzzzzz

taletdkmk 25.01.2009 07:03

Ovako Udji u opcii gde se brise znaci Disk>erase>SSD>Sound> i ovde ostavi User 01, User 02 i Usr Dk Ostale Usere izbrisi restartiraj klavijatura i gotovo je Pozdrav

djordjew 25.01.2009 15:06

Problem saPa 80
 
Aj molim te pitaj pa mi javi
POZZZZZZ
Dodato:
Joooj kamplikovano je to za mene jer sam novajlija slabosta znam oko klavijaure. PUNTO VAM HVALA
POZDRAV
Dodato:
Puno vam hvala na pomoci, a pogotovo Perici i Bobanu. Puno srece Kolege:D
POZDRAVLJAM VAS

dragi 007 27.01.2009 12:33

poz samo stisni dugme global pa odi na stranicu gde ti piše:glb:p/sw-sld-ec5,i tamo gde piše sld promeni na kbd expression,nakon toga stisneš dugme write disc in use pa na ekranu global i 2 put enter i to je to poz:D

matejas87 27.01.2009 13:34

cao kolege u setu je neki virus imo sam problem vise puta znaci moras BACKUP i opet novi O.S i radiceti sve garantujem

dalabu 27.01.2009 14:18

Tacan odgovor na tvoj problem ti je dao dragi007 i to je rjesenje tvog problema!Virusi na klavijaturama ne postoje u stvari ali i novi O.S takodje rjesava tvoj problem!

kreso 27.01.2009 14:43

Bravo kolega Dalabu i dragi 007 !

Ne postoji virus za aranžere !!! To sam već ovdje napisao najmanje 500 puta i ponovit ću opet. Takozvani "virus" je samo pogrešna sysex instrukcija koja se dosta često javlja kod konvertiranja ritma s Yamahinih aranžera na KORG ili Roland. To zna zatupit klavijaturu kao i MIDI matrice pravljene na starijim aranžerima (s starim 0 formatom).

Problem je u osnovnim postavkama klavijature. Pošto je slider promjenjen, znači da je ispravan. Gluposti s O.S i sl. zahvate u takovim situacijama je bezveze raditi i nanovo instaliranje O.S-a nije uvijek spasonosno riješenje za sve probleme. SSD u Pa50/60/80 aranžeru ima svoj vijek trajanja. Pošto su sve važnije funkcije klavijature pohranjene na SSD (Solid State disk) svako nanovo resetiranje klavijature pogoršava stanje na aranžeru. I onda se čudom čudite kad jednog dana crkne sam od sebe.
Znači riješenje je u Global funkciji.
Da ne citiram, pročitaj savjet od kolege dragi 007. Bitno je da ti je desni slider na keyboard expression i radit će ti 100 %.

djordjew 27.01.2009 18:09

Hvala vak kolege PROBLEM JE RIJESEN
 
Hvala vam Dragi 007 i Kreso na pomoci. Tacano je samo rekao Dragi 007 ali mi je malo prije rekao kolega Boban isto to i problem sam rijesio. Puno vam HVALA. Aaaa.....kad bi uradio operativni sistem 3.06 jer mi je sam 3.00 sta bi se promijenilo u klavijaturi?????
POZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ:D

zeko 27.01.2009 18:36

3.06 ti podrzava flashicu od 16 mb, ostalo nista prevazno mislim..ali komotno ga mozes staviti..bez problema..ako ti za to treba pomoc, samo se javi..


Trenutno vrijeme na Forumu 17:03

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org